Sepp Kuss maakt reuzensprong in klassement: “Het was als een speeltuin”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 12 september 2026 om 19:04 Volg in Google

Sepp Kuss maakt reuzensprong in klassement: “Het was als een speeltuin”

De twintigste etappe van de Vuelta a España kende vele verhalen, maar dat van Sepp Kuss was zonder twijfel een van de opvallendste. De Amerikaan maakte met behulp van zijn ploeg een gigantische sprong in het klassement. Na afloop was de renner van Visma | Lease a Bike dan ook zichtbaar in zijn nopjes met hoe hij en de ploeg de rit hadden gereden “Ik heb het naar mijn zin gehad”, zei hij tegen Eurosport.

Kuss vertrok op de derde beklimming van de dag op ruim 60 kilometer van de meet en met nog twee beklimmingen te gaan uit de groep der favorieten. Op de klim daarvoor probeerde hij het ook al, maar toen werd hij weer ingerekend door de groep rode trui. Iedereen buiten de top-4 was op dat moment echter al gelost, waardoor Kuss zijn kans schoon zag om ten aanval te trekken.

De bescheiden klimmer bedankte in de eerste plaats zijn ploeggenoten. “Pet af voor mijn team. We hadden een plan, de sterren stonden gunstig en iedereen had zijn aandeel. Hoe we hebben gekoerst als team, dat is onze identiteit. Het is geweldig om daar onderdeel van uit te maken, ik had de hele dag kippenvel”, aldus Kuss.

Zijn Vuelta liep tot de laatste bergrit echter niet zoals de eindwinnaar van 2023 had gehoopt. “Ik had een beetje een bitterzoet gevoel over hoe het ging. Ik kon niet koersen zoals ik wilde. Alles ontvouwde zich anders dan ik had verwacht. Maar vandaag heb ik het echt naar mijn zin gehad. Het was als een speeltuin met al die steile beklimmingen”, zei Kuss.

Carapaz en Kuss – foto: Fotopersburo Cor Vos

Strategie
Kuss had zijn plannen voor de twintigste etappe al gewijzigd op basis van zijn ervaring in eerdere etappes. “Van eerdere dagen wist ik dat ze me niet mee lieten springen in de vlucht. Het plan was om voor een etappe te gaan, maar je hebt nooit de volledige controle over hoeveel ruimte de kopgroep krijgt. Op de eerste beklimming was het gat al heel groot.”

Daarna was Kuss genoodzaakt om zijn plan wat aan te passen. “Ik had niets te verliezen. Ik wist dat ik sterke ploeggenoten had. Ik ging de eerste keer meteen all-in. De jongens waren geweldig, het voelde nooit alsof ik er alleen voor stond”, besloot de man uit Colorado, die op de slotdag zijn 32e verjaardag viert.


 
Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
2 Reacties
19:10
We hebben er weinig van gezien en aan de commentatoren hadden we ook niets, maar met wat fantasie kon je ook prima bedenken hoe het er aan toe moet zijn gegaan. Het was nog even afwachten hoe het Wout zou vergaan in zijn strijd om de bergtrui, maar toen dat onmogelijk bleek ging het geweer ook meteen naar de andere schouder.
Prachtig en ik had het echt niet meer gedacht, gezien hoe alles op slot zat en hoe onmachtig Kuss was om zijn directe concurrenten pijn te doen. Mooi eindresultaat, nou morgen nog ff een Woutje...

Om te reageren moet je ingelogd zijn.