Senne Knaven domineert van start tot finish in Turbo Cross voor profatletes
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 22 december 2025 om 17:46

Senne Knaven domineert van start tot finish in Turbo Cross voor profatletes

De eerste Turbo Cross ‘nieuwe stijl’ is gewonnen door Senne Knaven. De profrenster bleek in de categorie ‘Athletes Women’ een klasse apart, want ze begon in Hofstade al snel aan een – naar later bleek – winnende solo.

De Turbo Cross bestaat nog maar enkele jaren, maar is in zeer korte tijd uitgegroeid tot een begrip in het veldritwereldje. De ludieke cross werd de eerste jaren georganiseerd bij het avondlicht van Diegem, maar dit keer organiseerde influencer en geestelijk vader Average Rob zijn ludieke veldrit op de Plage Cross van Hofstade. De cross keerde bovendien terug in een vernieuwde vorm.


Vorig jaar werd de Turbo Cross nog in koppels verreden, maar deze keer kregen we een avond voorgeschoteld met verschillende categorieën en dus wedstrijden. De vrouwelijke topsporters (Athletes Women) mochten om 17.00 uur de spits afbijten. Met Senne Knaven stond er een zeer te duchten concurrent aan de start en al snel bleek waarom.

De dochter van oud-prof en Parijs-Roubaix-winnaar Servais Knaven voerde vrijwel meteen de forcing en kwam na de eerste ronde al met voorsprong over de streep. Dit bleek het begin van een winnende solo: Knaven won uiteindelijk met overmacht de Turbo Cross. Kim Knaeps en Hanne De Vet mochten mee het podium op.

BE flagTurbo Cross (Pro Rider Women) (National)

HofstadeHofstade

RankRennerTijd
116:49
2+ 25
3+ 36
4+ 41
5+ 02:08
6+ 02:23
7+ 02:50
8+ 02:53
9+ 02:54
10+ 03:20
Bestel de Zomergids
Tour de France Poster