Renners Red Bull staan op scherp: “Wat we zondag zagen, mag niet meer gebeuren”
Video Remco Evenepoel en Florian Lipowitz kwamen de negende etappe van de Tour de France zonder problemen en dus tijdsverlies door, maar stonden er tijdens de rit wel alleen voor. Dit leidde tot de nodige kritiek van José De Cauwer, maar ook bij de ploeg zijn ze zelfkritisch.
De overige renners van Red Bull-BORA-hansgrohe waren in de finale richting Ussel in geen velden of wegen te bekennen, en zo stonden de twee kopmannen er zondag alleen voor. Dat moet beter, weet ook Maxim Van Gils.
“Ja, er is gisterenavond zeker en vast over gesproken. Het was niet goed, hé. En dat moet veranderen”, zei hij voor de start van de tiende rit bij Sporza. “Ik sprong zondag zelf mee en had een slag van de warmte. Ik was niets meer waard. Het was niet ideaal, maar we moeten eruit leren. Het mag vooral niet meer gebeuren.”
“We hebben de jongens op scherp gezet”, draait ploegleider Klaas Lodewyck niet om de hete brij heen. “Zondag was geen goede etappe als ploeg.” De oud-renner ziet verschillende oorzaken voor de collectieve off-day. “De snelheid waarmee er al gereden is, de hitte… Het zijn al negen lastige dagen geweest, maar dat mag geen excuus zijn. We waren als ploeg niet in positie en dat betaal je meteen.”
Volgde er na de etappe nog een donderpreek van Evenepoel of Lipowitz? “Dat was niet echt nodig. We hebben hen eerst wat laten doen. Maar iedereen wist wel dat het niet de beste etappe was”, besluit Lodewyck.
Aan onze camera ging ook Tim Van Dijke dieper op de situatie in. “We gaan ons meer alleen op het klassement richten, in plaats van op ontsnappingen. Dat geldt ook voor mij. Handboeien om en je rustig houden. De kritiek was ook ergens wel logisch. Als je zo’n ploeg hebt, moet je meer nummers in de finale hebben. We hebben aanpassingen gedaan en die zie je hopelijk vandaag al.”
Red Bull - BORA - hansgrohe - Tour de France 2026
Om te reageren moet je ingelogd zijn.