Remco Evenepoel was niet blij, maar Visma | Lease a Bike verdedigt tactiek Vingegaard
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 26 maart 2026 om 14:03

Remco Evenepoel was niet blij, maar Visma | Lease a Bike verdedigt tactiek Vingegaard

Met enkele misbaren maakte Remco Evenepoel in de finale van de derde etappe van de Ronde van Catalonië duidelijk dat hij geen fan was van de afwachtende koersstrategie van Jonas Vingegaard. De Deen wilde aanvankelijk niet meewerken met zijn Belgische rivaal, maar wat was de achterliggende reden? Sporza vroeg het aan Marc Reef.

Het was een opvallend beeld in de finale richting Vila-Seca. Met een indrukwekkende tussenversnelling reed Remco Evenepoel weg uit het door waaiers gedecimeerde peloton en slechts één renner bleek in staat om over te steken: Jonas Vingegaard. De Deen bleef in de daaropvolgende kilometers echter in het wiel zitten van de bedrijvige Evenepoel, die daar duidelijk niet van gediend was.

Maar waarom nam Vingegaard aanvankelijk niet over van zijn grote concurrent voor de eindzege? “Het was duidelijk dat we een supergoede situatie hadden in de eerste waaiergroep. De samenwerking was heel goed, maar wij waren verrast door die aanval van Evenepoel”, aldus ploegleider Reef. “We hadden daar Joao Almeida (die aanvankelijk in de tweede waaier zat, red.) kunnen elimineren.”

“Jonas reageert op instinct, maar op dat moment was het dan meer aan Remco om door te gaan.” De ploegleider van Vingegaard staat nog altijd achter de gekozen aanpak. “Dat ze met z’n tweeën samen meer tijd hadden kunnen rapen op de verzamelde concurrentie? Dat zou heel goed kunnen, maar dat was ook al zo als die aanval (van Evenepoel, red.) er niet was geweest.”

“Dan hadden we de concurrentie helemaal weggereden. Daarmee is het begonnen. Ja, zo blijft het boeiend. Ons grote doel is deze koers winnen. Daar rijden we voor. Mensen mogen daar wat van vinden.”

Evenepoel was duidelijk niet blij met het koersgedrag van Vingegaard:





De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen is met Visma | Lease a Bike-kopman Jonas Vingegaard, die de Giro d'Italia en Tour de France gaat combineren deze zomer. Hoe kijkt hij daarnaar uit? En welke hobby's houden hem bezig buiten de koers? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
46 Reacties
26-03-2026 14:21
Niet slim van Evenepoel om weg te rijden. Zoals al vaak gezegd hadden ze met die groep waaruit hij perse moest demarreren Almeida op achterstand kunnen zetten. Vingegaard wilde Evenepoel gewoon niet weg laten rijden, dat is logisch. Ik vond het juist wel leuk dat die Evenepoel weer gefrustreerd raakte terwijl Vingegaard het spelletje wielrennen gewoon goed snapt. Dan nog door eigen knullige toedoen vallen, het is wel een entertainer.
    26-03-2026 14:34
    Dit inderdaad. Echt oerdom en overmoedig om uit een groep met al die Visma en Red Bull knechten weg te springen, terwijl Almeida daarachter in geslagen positie zit. Eergevoel en bravoure zijn vaak kwaliteiten, maar in Remco's geval het bewijs dat teveel van het goede gewoon tegen je werkt. Keer op keer.
    26-03-2026 14:35
    Ik vermoed dat het niks te maken heeft met het koersinzicht van Vingegaard, maar meer met een antipathie tegen Evenpoel. Dat kan natuurlijk maar het verdere betoog is daarmee onnodig. Sowieso begrijp ik weinig van anti-supporteren, waarom zou je rabiaat tegen een renner zijn?
26-03-2026 14:18
Tuurlijk is de kritiek onterecht, Remco heeft de tactiek van een goudvis, daar aanvallen was echt het domste wat hij kon doen en dat risico heeft hij ook weer terug verdiend door het ''gat'' in de weg...
    26-03-2026 15:14
    Dit is natuurlijk redelijke onzin, als je kijkt naar zijn palmares dan werkt het evengoed wel goed als alles zijn kant opvalt. En dat gaat eigenlijk voor Pogacar (als is die zo sterk dat het altijd naar zijn kant valt) of een Mathieu ook op, die gaan ook rijden op momenten dat het vrij debiel is, maar omdat ze koersen om te winnen halen ze ook mooie prijzen binnen. Langs de andere kant is er ook niets mis met de 'saaie' tacktiek van bijvoorbeeld Vingegaard, je hebt wat vanalles nodig in de koers zodat de strijd er is :-)

    Het is hier ook wel een beetje dubbel op WF, bij de ene renner is het dat hij een debiel is qua koersinzicht omdat hij durft uit te pakken en te woekeren. En de andere renner, bijvoorbeeld Van Aert, wordt hier dan weer bij momenten bedolven onder kritiek omdat hij het niet meer doet en te afwachtend/beredeneerd rijdt. Met als voorbeeld dat Mathieu wel domme dingen durft doen omdat hij wil koersen en winnen...
    26-03-2026 18:52
    @kennie “ werkt het evengoed wel goed als alles zijn kant opvalt.” Hiermee zeg je iets belangrijks. Als hij alleen weg had kunnen rijden of Vingegaard mee had gewerkt, was er inderdaad nog iets te zeggen geweest voor deze actie.
26-03-2026 14:47
Waar zit die toch weer over te zaniken, Vingegaard reageerde overduidelijk omdat hij geen tijd wou verliezen maar wou ook niet bepaald voordeel halen uit die situatie (wat boeit hem die rit). In rit 5 en 6 kan die toch minuten pakken op zijn terrein, Remco moet imo niet zeuren hij is gewoon gefrustreerd dat zijn plannetje niet heeft mogen werken. Ik ben benieuwd of Remco in rit 5 op de slotklim ook gaat overpakken als Vingegaard aanzet.
    26-03-2026 15:11
    Nee want dan zit Vingegaard gewoon helemaal alleen van voor want dat is zijn terrein, overnemen tijdens een beklimming is ook wel vrij zeldzaam niet?
    26-03-2026 16:16
    Dat was sarcastisch, wellicht gaat Evenepoel dan gewoon lossen als de trend van de UAE tour zich voortzet (ik hoop eigenlijk van niet en dat Remco een pak beter zal klimmen ondertussen).
    26-03-2026 18:17
    @ Sprintgeit : Vingegaard kan niet uitstaan dat iemand achter hem fietst , zie zijn val berg af en zijn commentaar achteraf . Maar hij doet dit wel bij andere superkopmannen . En dat vind jij dus prima , vreemde kerel ben jij .
26-03-2026 14:56
Iedereen ziet de tactiek met zijn eigen gekleurde bril. Hopeloze discussie dus.
Feit is dat Remco de koers kleurt, spectaculair koerst, het publiek waar voor zijn geld geeft, terwijl Vingegaard iets heeft met de kleur grijs.
    26-03-2026 15:45
    Ach, de een van houdt van kermis, de ander van koersen. En Vingegaard is duidelijk aan het koersen.
    26-03-2026 18:08
    50 shades of grey :-)
26-03-2026 14:15
Dus nu weetPogacar wat hem te wachten staat in de wedstrijden waar Vingegaard mook mee doet n.l. een bumperklever . Visma : "Leuker kunnen we het niet maken".
    26-03-2026 14:32
    Iedereen zit daar over te zeiken. Ik vind het eerder anti-koers dat mannen die weten dat ze er op vermogen afgereden worden als het omhoog gaat (Pedersen, MvdP, Evenepoel) elke keer maar weer volle bak meerijden met Pogacar. Dit terwijl onze Sloveense vriend zelf als hij kapot zit, ook gewoon in het wiel gaat zitten (zie AGR vorig jaar). Het lijkt wel alsof ze zo tegen hem opkijken dat ze bang zijn dat hij boos wordt als ze niet meerijden. Jonas blijft eigenlijk gewoon de enige die tegen Pogacar durft te koersen, en ja in het wiel zitten als je weet dat de ander sterker is.. dat is ook koersen.
    26-03-2026 15:26
    @sprintgeit "in het wiel zitten is ook koersen" XD Supporter jij maar voor de kleurloze wieltjeszuiger. Dan supporteren wij wel voor de vurige olympische kampioen. En wereldkampioen. En 3 x wereld- en 1x olympisch kampioen tijdrijden.
26-03-2026 14:11
Vingegaard gaat dit rondje toch vingers in de neus winnen. Dan zou ik toch wat meer meewerken.
.
26-03-2026 14:39
Geestig om de uitslag/tussenstand van de poll te vergelijken met de reacties hierboven. Hierboven zijn de reacties (ongeveer) 50/50% over de koerstactiek, terwijl in de poll maar ongeveer 1/5 van de stemmers negatief is over de keuze van Vingegaard...
26-03-2026 14:49
Vingegaard gooit hier zijn eigen ramen in. Evenpoel zal nu zeker in de toekomst de kant kiezen van Pogacar in eender welke koerssituatie. Het was misschien rationeel de juiste beslissing van Vingegaard, maar gevoelsmatig was het de totaal verkeerde beslissing.
    26-03-2026 14:58
    "Evenpoel zal nu zeker in de toekomst de kant kiezen van Pogacar in eender welke koerssituatie"

    Alsof hij de luxe daartoe heeft...
    26-03-2026 15:18
    Waarom zou dat zijn, je werkt toch met of tegen elkaar al naargelang de koerssituatie? Ik denk dat de aversie, wraak en drama meer leeft bij ''supporters'' die veel met vlaggetjes of ploegen hebben dan bij de renners zelf.
    26-03-2026 15:53
    Hij heeft allang de kant gekozen van Pogacar, Wil graag bij de stoere jongens horen.
26-03-2026 15:07
Allemaal bullshit, vingegaard knalt Evenepoel eraf als het stijl omhoog gaat. Evenepoels klasse is het op vlakke doorrammen. Dan mag hij het daar ook waar maken en het liefst zonder die misselijkmakende gebaartjes. De optelsom zorgt voor veelal gefronste gezichten. Is gewoon totaal niet nodig. Dit zal altijd aan hem blijven kleven.
26-03-2026 15:31
Je hebt eigenlijk twee tactische beslissingen die je los van elkaar moet koppelen.

Beslissing 1: de aanval van Evenepoel. Slim? ik denk het niet, ze hadden samen met Visma inderdaad een aantal concurrenten uit koers kunnen rijden waaronder Almeida. Terecht punt van Vingegaard/Visma. Nuance hierbij is dat Evenepoel wel waarde hecht aan een etappezege en ergens beseft dat de eindzege tegen Vingegaard weinig waarschijnlijk is wat daarbij ook zijn beweegredenen kan verklaren.

Beslissing 2: het niet meerijden van Vingegaard (moet je los zien van voorgaande situatie). Slim? Ik denk het niet. Ze hadden duidelijk samen naar de meet gereden en tijd kunnen pakken. Zelfs zonder meewerken van Vingegaard lukte dit. Als het klassement dan toch het enige doel is was het slimmer geweest om mee te rijden. Met een verdeling 70%-30% had Evenepoel wel kunnen leven. Ook hier kan je nuanceren dat Vingegaard door niet mee te werken zijn kansen op een ritzege verhoogde.
    26-03-2026 15:47
    Maar als Vingegaard volle bak meekoerst, in hoeverre hypothekeert hij dan op de overwinning? Een meerdaagse koers win je vooral door niet met je krachten te smijten. En Vingegaard komt hier voor de eindoverwinning.
    26-03-2026 16:52
    Met af en toe een overname bij Evenepoel op het vlakke denk ik niet dat je je kansen hypothekeert. Daarvoor recupereert Vingegaard te goed.
26-03-2026 15:32
Het is niet links of rechts hier.

Evenepoel wil weer eens op grootse wijze een rit winnen en het het Vingegaards volle recht om daar niet aan mee te werken maar wél mee te zitten. En dan mogen ze ook gewoon gebaartjes en schouderophalen, helemaal niks mis mee.

Niet alles is altijd bitchmateriaal.
    26-03-2026 15:41
    Daar dacht Evenepoel helaas anders over, tot veler vermaak.
26-03-2026 18:35
Het wordt tijd dat Visma juist wel eens kritischer naar de tactiek van en met met name Vingegaard kijkt. Er is een reden waarom het wielerpubliek houdt van renners als Pogacar, van der Poel en Evenepoel en niet van Vingegaard. Dat heeft alles te maken met dit koersgedrag. Maar belangrijker nog... ook bij andere ploegen kweek je geen goodwill met dit soort gedrag en die rekening krijg je juist in de Tour en de Giro en dat soort wedstrijden gepubliceerd. En simpelweg: je springt niet achter Evenepoel aan om vervolgens in zijn wiel te gaan zitten en je in te laten lopen. Wie zo'n tactiek bedenkt, moet een ander beroep zoeken.
    26-03-2026 18:58
    Een groot deel van het wielerpubliek houdt niet van Evenepoel. Staat er echt heel anders op dan Pogacar en Van der Poel.
    26-03-2026 19:28
    Is dat zo? Evenepoel krijgt anders niet vanalles naar zijn kop gegooid. Ik denk dat je jouw eigen mening hier als de algemene norm ziet. Buiten Remcobashflits valt het misschien allemaal wel mee.
    26-03-2026 20:01
    Ik hoor om mij heen best vaak dat mensen Evenepoel niet mogen vanwege zijn maniertjes. Iets wat echt nog nooit gehoord heb over Pogacar of Van der Poel.
    26-03-2026 22:15
    Allez, dat wil lukken. Ik hoor om mij heen vooral heel negatief spreken over VDP omdat hij bij verlies altijd met één of ander excuus afkomt. Maar ik ga dat hier niet verkopen als ´een groot deel van het wielerpubliek´.
    27-03-2026 06:40
    Laat ik ook een duit in het zakje doen.
    Ik hoor zelden afkeer over MVDP terwijl het dat bij Evenepoel, Pogacar en Vingegaard meer het geval is.
    27-03-2026 07:47
    We zitten hier op Wielerflits. Ik ben er zeker van dat je hier een meerderheid aan wielervolgers zal vinden die denken dat Mattie populaire joopie is. Het spijt me dat ik die bel moet doorprikken.
    28-03-2026 08:40
    @Beerborstel
    Ik baseer mijn mening op de Franse en Engelse websites. De Nederlandse en Belgische doen niet mee.
    En de bel zit op mijn racefiets.
26-03-2026 14:07
Dus de kopman is ontsnapt maar rijd niet door wanne onzin
    26-03-2026 14:42
    Het is toch niet het probleem van Vingegaard dat Evenepoel genoodzaakt is op het vlakke tijd te winnen omdat hij bergop tekort komt?
26-03-2026 18:38
Plus als je kennelijk bang moet zijn dat je je klassement hypothekeert door 30 kilometer mee te werken, dan ben je geen toprenner.
    26-03-2026 19:00
    Maar in ieder geval wel een stuk slimmer en koersend met meer koersintelligentie dan degene in wiens wiel je zit.
26-03-2026 14:34
Lol. Moest even nadenken over wat je nou precies bedoelde, maar nu ik het heb gevonden (en het blijkt te zijn aangepast) moest ik hard lachen.
    26-03-2026 14:36
    En nadat de redactie "terect" heeft aangepast in de poll, is ook de post waarop ik reageerde verdwenen... Zullen mijn posts zo wel volgen. Ik ben meer voor de versie waarin de redactie aangeeft dat ze de post hebben aangepast / verbeterd....
    26-03-2026 14:44
    Bedankt voor de snelle appreciatie post :-) het flitst allemaal zo snel weer weg haha
26-03-2026 15:26
Hoop gezeur om niets. Er is toch ook niemand die klaagtbover de overwinning van Kopecky in san remo. Die deed ook amper kopwerk(wat ook logisch was met wiebes er achter).
Boogerd gaf bij het commentaar bijvoorbeeld eerst aan dat het dom was dat evenepoel aanviel en 2 minuten later heeft ie commentaar op vingegaard dat ie niet overneemt. Wielrennen is meer dan enkel blind op kop beuken en overnemen. Zie de omloop, wie handeld verstandiger vermeersch of van dijcke.
    26-03-2026 15:55
    Ik kan het commentaar van Boogerd ook niet volgen. Wellicht omdat Boogerd ook altijd mee koerste, maar die wist toch dat ´ie tweede werd.
26-03-2026 15:59
Wat denk je als pogavar is ontsnapt en diebtwee rijden er achter dat evenepoel gaat helpen....

Reacties zijn gesloten.