Remco Evenepoel maakt zich geen zorgen om tijdsverlies: “Ik ging sowieso niet sprinten”
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 16 februari 2026 om 16:07

Remco Evenepoel maakt zich geen zorgen om tijdsverlies: “Ik ging sowieso niet sprinten”

Remco Evenepoel is misschien wel de gedoodverfde favoriet om de UAE Tour te winnen, maar de Belg moet na één etappe al tijd goedmaken op zijn (op papier) grootste concurrent Isaac Del Toro. De Mexicaan won de openingsrit en pakte zo tien bonificatieseconden, maar dit is voor Evenepoel geen reden tot zorg.

“We hebben gedaan wat we moesten doen”, vertelde hij na de finish voor de camera van VTM. “We hebben geprobeerd om Finn (Fisher-Black, red.) naar voren te brengen in de laatste rechte lijn, maar ik denk dat hij net achter die valpartij zat die vlak achter mij gebeurde. Dat is een beetje jammer. Ik heb gewoon nog moeten vechten om geen tijd te verliezen.”

Waar Evenepoel zich niet liet opmerken in de eindsprint, snelde concurrent Del Toro op knappe wijze naar zijn eerste zege van het seizoen én belangrijke boniseconden. De kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe kreeg hier echter weinig van mee. “Ik heb Del Toro niet zien aanzetten.”

“Ik zat een beetje aan de verkeerde kant en daardoor altijd in de wind. Ik zat achter de zwaardere sprinters en die begonnen stilaan te lossen. Ik moest ze altijd in de wind passeren. Dat was nog wel stevig om erbij te blijven, maar uiteindelijk heb ik gedaan wat ik moest doen. Ik ging vandaag sowieso niet sprinten en ik had dan ook niet de mentaliteit om ervoor te gaan.”

Over de tijdrit 
Hoe kijkt Evenepoel naar het tijdsverlies ten opzichte van Del Toro? “Dat weten we he, het is hier een spel der boniseconden. Het nadeel voor hem is misschien dat hij nu een ander pak moet dragen, maar dit geeft natuurlijk ook motivatie. Ik ben enkel met mijn tijdrit bezig en ga proberen om er het beste van te maken.”

Ook geen onbelangrijke vraag: hoeveel winst denkt Evenepoel te kunnen boeken in zijn specialiteit? “Het is twaalf kilometer en volledig vlak. Dat is wel iets wat me moet liggen, maar ik denk dat iedereen tegenwoordig snel kan fietsen. Ik hoop in eerste instantie om te winnen en in tweede instantie om genoeg tijd te kunnen nemen om de leiderstrui te pakken.”

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
5 Reacties
16-02-2026 18:48
Ok Remco, je ging sowieso niet sprinten maar als je concurrent aanzet, mag je best van idee veranderen hoor.
    16-02-2026 19:28
    "Ik heb Del Toro niet zien aanzetten."
    16-02-2026 21:55
    Dan zat hij te slapen.
16-02-2026 19:38
Nog niets aan de hand. Hij wil de stress van de leiderstrui nog niet. Slim.
16-02-2026 22:21
Pakt halve minuut morgen

Reacties zijn gesloten.