Remco Evenepoel kijkt terug op bewogen Catalaanse week: “Zonder die val zat er wel meer in”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 29 maart 2026 om 19:42

Remco Evenepoel kijkt terug op bewogen Catalaanse week: “Zonder die val zat er wel meer in”

Een rollercoaster: zo kun je de Ronde van Catalonië van Remco Evenepoel wel omschrijven. De Belg was zoals altijd een van de smaakmakers, maar een valpartij in de derde etappe gooide deels roet in het eten. “Die val heeft gewoon veel van mijn kansen weggenomen”, maakt hij na afloop met Sporza de balans op.

Dit deed Evenepoel na de slotetappe in Barcelona, waarin hij meerdere keren voor de aanval koos. “Er was heel veel tegenwind op het lokale rondje, dus zat het niet echt mee voor mij als aanvaller. Uiteindelijk had ik op het einde wel nog een gaatje, maar Enric Mas wilde het graag toerijden precies, al weet ik niet waarom. En dan moest de focus meteen op de sprint.”

“Of er meer in zat? Ik ben alvast niet gefrustreerd, want hier waren heel veel renners die kans maakten deze etappe. Jonas (Vingegaard, red.) reed ook weer heel defensief, zoals de volledige week eigenlijk al. Daar kon ik niets aan doen.”

“We kunnen weinig conclusies trekken”
Nu de slotetappe achter de rug is, heeft Evenepoel de tijd om eens rustig terug te blikken op de voorbije week. Wat gaat hij onthouden van de Catalaanse ronde? “Zonder die val zat er deze week sowieso wel meer in, denk ik. Het is jammer dat dat gebeurd is, maar dat is nu eenmaal zo. We kunnen dus weinig conclusies trekken uit het klassement.”

Evenepoel en Vingegaard in de waaierrit – foto: Fotopersburo Cor Vos

“Dat ik uiteindelijk nog vijfde ben, ondanks het feit dat ik gisteren hard heb gewerkt op kop, is dus niet slecht. Ik heb dus geen slechte Ronde van Catalonië gereden, vind ik. Tegenwoordig moet alles gewoon 100% kloppen wanneer je een wedstrijd als deze wil winnen. Ja, die val heeft gewoon veel van mijn kansen weggenomen. Er lag toch een groot deel van mijn lichaam open.”

Over Ardennenklassiekers: “Daar valt er meer te rapen”
“Ik had toch ook wat stramme spieren en een stijve onderrug, dus dat neemt toch een paar procenten weg. Gelukkig heb ik de ronde uit kunnen rijden en halen we samen met Lipo (Florian Lipowitz, red.) toch een mooi resultaat. Ik ga nu twee dagen naar België om dan naar Spanje te vertrekken, om op mijn gemak de Ardennenklassiekers voor te bereiden. Daar valt er meer te rapen voor mij”, is hij meer dan optimistisch.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
22 Reacties
29-03-2026 20:45
Mijn analyse van de week van Evenepoel:
Hij heeft als een kip zonder kop gereden, en is gevallen over een niet bestaand gat in de weg. Waar hij dat gat de schuld van geeft.
Daarna heeft ie op zijn doos gehad van Vingegaard, en is ie ook gelost door zijn eigen kopman. Waarna ie in de knechtenrol kwam. Allemaal dankzij dat niet bestaande gat. En natuurlijk Vingegaard, die in de waaierrit niet wilde mee fietsen.
Vervolgens heeft ie nog geprobeerd om Lipowitz te lossen in de afdaling. Om op die manier toch weer de bovenhand te krijgen binnen de ploeg. Maar ondanks alle risico's is het niet gelukt. Waarna hij maar het narratief van "meesterknecht" en "goed voor ons allebei" uit de kast haalde. Want uiteindelijk pakte zijn actie toevallig goed uit omdat Gall moest lossen.
En vandaag krijgt iedereen de schuld dat hij niet kon winnen. Mas natuurlijk. Ook Vingegaard. En zelfs de streep die veel te dicht na de bocht lag. Hoewel hij daar al 5 keer gepasseerd was volgens mij.

Misschien had het er zonder die valpartij anders uit gezien. Maar in plaats van kritiek te geven op het koersgedrag van Vingegaard zou hij misschien ook eens gewoon een compliment uit moeten delen. Over hoe Vingegaard n de remmen kneep en niet de etappe wilde winnen waar Evenepoel viel. En hoe Vingegaard bergop gewooon iedereen de baas was. Want het vervelende is dat zijn fans de retoriek van Remco klakkeloos overnemen....

Hoogtepunt van dit rondje was overigens zonder twijfel de Sporza documentaire "zoek het gat!" waarbij een cameraploeg van een toch best wel serieus wielermedium op onderzoek uit ging, op zoek naar het sinkhole dat Remco had getackled. Maar ze zagen er uiteindelijk geen gat in....

EDIT @Daan80: Je vraagt je af wie er blind is. Ik? Of diegene die dat zogenaamde gat in de weg niet heeft gezien?
    29-03-2026 21:42
    Ben je blind?? Als je naar die foto's keek kon je duidelijk zien dat de weg beschadigd was wat een soort "gat" in de weg creëerde. Met ruim 50 daar doorheen rijden terwijl je net je handen van het stuur hebt kan zeker wel een val veroorzaken, zeker als je het "gat" niet aan ziet komen.
    30-03-2026 09:14
    Mooi geschreven Mies.

    Jouw stuk heb ik wel kunnen uitlezen. Die van Remco was ik na 2 alinea’s afgehaakt.

    “Het is de schuld van Mas dat hij niet heeft gewonnen en veelvuldig winnaar Vingegaard reed passief.”

    Ik snap oprecht niet dat hij binnen de ploeg geen fatsoenlijke begeleiding krijgt over zijn non- en verbale gedrag. Een die door hem heen dringt.
    30-03-2026 10:26
    Goed beschreven, Mies, geen spelt tussen te krijgen. Hij lijkt nooit toe te geven dat iemand anders beter is/was. Altijd ‘als dit, dan…’
    Jammer…
    Is op het vlakke/heuvels vanwege aero moeilijk te kloppen, maar is gewoon niet genoeg klimmer.
    30-03-2026 10:39
    De rug, de hand, de plank, de banden....
    30-03-2026 12:29
    Heb je een Remco rage room, Mies ?
    30-03-2026 12:38
    Ik denk dat Mies en Remco beiden gefrustreerd zijn. Het enige verschil is dat Remco al e.a. bereikt heeft in zijn leven.
    30-03-2026 12:53
    Nee, dat niet Etika.

    Maar mijn Garmin zei me laatst wel dat ik te veel REM-slaap heb... oppassen dus ;-)
29-03-2026 19:48
"Jonas reed ook weer defensief zoals de hele week eigenlijk"

Wat REVje hier eigenlijk zegt: Jonas wint wel en ik kan daar niet mee omgaan. Hij zit nu in mijn hoofd en ik weet niet wat te doen.

Ik las ook weer het gejank van Klaas Lodewyck: Evenepoel had zonder de val kunnen winnen.

Ik denk dat hij gewoon bewust is gevallen, vorig seizoen kon alles herleid worden naar het ongeluk in de winter. Nu moet je iedere rittenkoers een ander excuus verzinnen.
    29-03-2026 20:30
    Als je ploegleider al diezelfde kulverhalen gaat ophangen dan gaat Evenepoel natuurlijk nooit veranderen. Dom van Red Bull om te accepteren dat hij z’n entourage meeneemt. Lodewyck kunnen ze beter een spreekverbod geven, zo iemand wil je toch niet voor een camera zien als ploeg zeg.
    29-03-2026 20:43
    Klopt. Begrijp niet dat ze Pa Evenepoel uit de dichte entourage hebben geflikkerd om dan wel Klaasje aan boord te houden.
    29-03-2026 21:03
    Ik heb Klaas nog nooit iets horen zeggen dat TEGEN Evenepoel in ging. Blijkbaar gaat Remco goed op JA-knikkers. Maar ik snap RBH echt niet.
29-03-2026 20:20
Wat een gast. Groots in daden, maar zo klein in gedrag.
29-03-2026 21:17
Ook zonder valpartij had hij Vingegaard nooit versagen. Op het terrein waar hij beter is, kreeg hij Vingegaard niet er af. In de bergen had hij nooit Vingegaard bij gehouden. Had hij meer dan 5e kunnen worden? Wie weet, maar 1 zat er sws nooit in. Hij lijkt gwn niet toe te willen geven, dat hij niet van niveau Vingegaard us qua klimmen/ak werk. Ik vraag mij oprecht af wrm? Er is toch niks mis mee om de feiten onder ogen te zien. Maakt hem geen slechtere renner. Hij heeft gwn pech dat er 2 absurd goede mannen bij zitten. Hierdoor strijd je vaak om plek 3 en niet meer.
29-03-2026 19:59
Het is weer zover excuus nummer 100 en zoveel! Remco erken alsjeblieft eindelijk eens dat het je in de bergen niet meer lukt! En leer met je verlies omgaan je lijkt net een klein kind!
29-03-2026 19:58
Er had zeker meer in gezeten, hij had die dag namelijk minimaal tweede kunnen worden. Alleen had hij dan geen excuus voor zijn wat mindere optreden in de bergen.
30-03-2026 09:13
Welkom in het Remco-huilhoekje!
    30-03-2026 09:53
    Remco’s reactie had inderdaad een redelijk hoog huilie huilie gehalte.
29-03-2026 21:12
Van zo'n smak tegen 50 per uur moet je toch even bekomen. Ik vond hem deze week best strijdvaardig.
Het verschil met Jonas bergop blijft gigantisch, maar dat is niet nieuw
29-03-2026 21:33
Remco past hier, in lichtere vorm weliswaar, de CR7 tactiek toe. Chapeau dat hij blijft vechten en zichzelf niet toestaat om op te geven. Dit is ook de enige manier om te blijven oogsten.
30-03-2026 07:13
'Een groot deel van mijn lichaam lag open'...
...
30-03-2026 10:01
Evenepoel rijdt de rittenkoersen met de instelling van een eendagsrenner. Dat maakt hem aantrekkelijk voor de koers.

Reacties zijn gesloten.