Remco Evenepoel kijkt terug op bewogen Catalaanse week: “Zonder die val zat er wel meer in”
Een rollercoaster: zo kun je de Ronde van Catalonië van Remco Evenepoel wel omschrijven. De Belg was zoals altijd een van de smaakmakers, maar een valpartij in de derde etappe gooide deels roet in het eten. “Die val heeft gewoon veel van mijn kansen weggenomen”, maakt hij na afloop met Sporza de balans op.
Dit deed Evenepoel na de slotetappe in Barcelona, waarin hij meerdere keren voor de aanval koos. “Er was heel veel tegenwind op het lokale rondje, dus zat het niet echt mee voor mij als aanvaller. Uiteindelijk had ik op het einde wel nog een gaatje, maar Enric Mas wilde het graag toerijden precies, al weet ik niet waarom. En dan moest de focus meteen op de sprint.”
“Of er meer in zat? Ik ben alvast niet gefrustreerd, want hier waren heel veel renners die kans maakten deze etappe. Jonas (Vingegaard, red.) reed ook weer heel defensief, zoals de volledige week eigenlijk al. Daar kon ik niets aan doen.”
“We kunnen weinig conclusies trekken”
Nu de slotetappe achter de rug is, heeft Evenepoel de tijd om eens rustig terug te blikken op de voorbije week. Wat gaat hij onthouden van de Catalaanse ronde? “Zonder die val zat er deze week sowieso wel meer in, denk ik. Het is jammer dat dat gebeurd is, maar dat is nu eenmaal zo. We kunnen dus weinig conclusies trekken uit het klassement.”

Evenepoel en Vingegaard in de waaierrit – foto: Fotopersburo Cor Vos
“Dat ik uiteindelijk nog vijfde ben, ondanks het feit dat ik gisteren hard heb gewerkt op kop, is dus niet slecht. Ik heb dus geen slechte Ronde van Catalonië gereden, vind ik. Tegenwoordig moet alles gewoon 100% kloppen wanneer je een wedstrijd als deze wil winnen. Ja, die val heeft gewoon veel van mijn kansen weggenomen. Er lag toch een groot deel van mijn lichaam open.”
Over Ardennenklassiekers: “Daar valt er meer te rapen”
“Ik had toch ook wat stramme spieren en een stijve onderrug, dus dat neemt toch een paar procenten weg. Gelukkig heb ik de ronde uit kunnen rijden en halen we samen met Lipo (Florian Lipowitz, red.) toch een mooi resultaat. Ik ga nu twee dagen naar België om dan naar Spanje te vertrekken, om op mijn gemak de Ardennenklassiekers voor te bereiden. Daar valt er meer te rapen voor mij”, is hij meer dan optimistisch.
Volta Ciclista a Catalunya (2.UWT)
Etappe 7: Barcelona → Barcelona (95.1 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 25:56:36 | |
| 2 | - | + 01:22 | |
| 3 | - | + 01:30 | |
| 4 | - | + 01:43 | |
| 5 | - | + 02:13 | |
| 6 | - | + 03:17 | |
| 7 | - | + 04:11 | |
| 8 | - | + 05:20 | |
| 9 | - | + 05:25 | |
| 10 | - | + 05:36 |
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Hij heeft als een kip zonder kop gereden, en is gevallen over een niet bestaand gat in de weg. Waar hij dat gat de schuld van geeft.
Daarna heeft ie op zijn doos gehad van Vingegaard, en is ie ook gelost door zijn eigen kopman. Waarna ie in de knechtenrol kwam. Allemaal dankzij dat niet bestaande gat. En natuurlijk Vingegaard, die in de waaierrit niet wilde mee fietsen.
Vervolgens heeft ie nog geprobeerd om Lipowitz te lossen in de afdaling. Om op die manier toch weer de bovenhand te krijgen binnen de ploeg. Maar ondanks alle risico's is het niet gelukt. Waarna hij maar het narratief van "meesterknecht" en "goed voor ons allebei" uit de kast haalde. Want uiteindelijk pakte zijn actie toevallig goed uit omdat Gall moest lossen.
En vandaag krijgt iedereen de schuld dat hij niet kon winnen. Mas natuurlijk. Ook Vingegaard. En zelfs de streep die veel te dicht na de bocht lag. Hoewel hij daar al 5 keer gepasseerd was volgens mij.
Misschien had het er zonder die valpartij anders uit gezien. Maar in plaats van kritiek te geven op het koersgedrag van Vingegaard zou hij misschien ook eens gewoon een compliment uit moeten delen. Over hoe Vingegaard n de remmen kneep en niet de etappe wilde winnen waar Evenepoel viel. En hoe Vingegaard bergop gewooon iedereen de baas was. Want het vervelende is dat zijn fans de retoriek van Remco klakkeloos overnemen....
Hoogtepunt van dit rondje was overigens zonder twijfel de Sporza documentaire "zoek het gat!" waarbij een cameraploeg van een toch best wel serieus wielermedium op onderzoek uit ging, op zoek naar het sinkhole dat Remco had getackled. Maar ze zagen er uiteindelijk geen gat in....
EDIT @Daan80: Je vraagt je af wie er blind is. Ik? Of diegene die dat zogenaamde gat in de weg niet heeft gezien?
Jouw stuk heb ik wel kunnen uitlezen. Die van Remco was ik na 2 alinea’s afgehaakt.
“Het is de schuld van Mas dat hij niet heeft gewonnen en veelvuldig winnaar Vingegaard reed passief.”
Ik snap oprecht niet dat hij binnen de ploeg geen fatsoenlijke begeleiding krijgt over zijn non- en verbale gedrag. Een die door hem heen dringt.
Jammer…
Is op het vlakke/heuvels vanwege aero moeilijk te kloppen, maar is gewoon niet genoeg klimmer.
Maar mijn Garmin zei me laatst wel dat ik te veel REM-slaap heb... oppassen dus ;-)
Wat REVje hier eigenlijk zegt: Jonas wint wel en ik kan daar niet mee omgaan. Hij zit nu in mijn hoofd en ik weet niet wat te doen.
Ik las ook weer het gejank van Klaas Lodewyck: Evenepoel had zonder de val kunnen winnen.
Ik denk dat hij gewoon bewust is gevallen, vorig seizoen kon alles herleid worden naar het ongeluk in de winter. Nu moet je iedere rittenkoers een ander excuus verzinnen.
Het verschil met Jonas bergop blijft gigantisch, maar dat is niet nieuw
...