‘Remco Evenepoel eerste reserve voor Ronde van Vlaanderen’
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 9 februari 2026 om 09:42

‘Remco Evenepoel eerste reserve voor Ronde van Vlaanderen’

Staat de deur dan toch op een kier voor het debuut van Remco Evenepoel in de Ronde van Vlaanderen (5 april)? Het monument staat niet op het programma van de renner van Red Bull-BORA-hansgrohe, maar volgens Het Laatste Nieuws is Evenepoel wel eerste reserve in de selectie van zijn ploeg.

Volgens Het Laatste Nieuws is Evenepoel eerste reserve voor zowel de Ronde van Vlaanderen als Milaan-Sanremo, hoewel de kans op deelname aan de laatstgenoemde koers steeds kleiner lijkt. “Of ik toch niet beter Milaan-Sanremo zal rijden? Dat is een vraag van Jan Bakelants zeker? Neen. We moeten niet overmoedig worden en ons aan het plan houden. Nu blijf ik tot donderdag in Spanje met Oumi. Vrijdag vlieg ik naar Abu Dhabi voor de UAE Tour,” aldus de Belg.

Zijn debuut in de Vlaanderens Mooiste zou echter nog niet uitgesloten zijn. De Ronde volgt zeven dagen na de Ronde van Catalonië (23-29 maart), het eerste grote doel van de drievoudig wereldkampioen tijdrijden. Daarna zou hij zonder druk kunnen starten in Vlaanderen. Een beslissing hierover zou volgen na de UAE Tour (16-22 februari).

Na de UAE Tour gaat Evenepoel op hoogtestage naar de Teide op Tenerife met ploeggenoten Florian Lipowitz en Primož Roglič in aanloop naar de Ronde van Catalonië. “Nadien volgt een blok met klassiekers in de Ardennen.” Normaal gesproken zou de Amstel Gold Race (19 april) zijn eerste klassieker van het seizoen worden. Deze volgt twee weken na de Ronde van Vlaanderen.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
29 Reacties
09-02-2026 10:07
Dus de deelname van Remco Evenepoel aan de Ronde van Vlaanderen zou, volgens de geruchten, afhangen van een buikgriep of ontstoken teen van een Red Bull collega? Jaja...
09-02-2026 11:50
Amstel is 2 weken erna man,man,man....
    09-02-2026 18:29
    Dat zijn toch evidenties. Onbegrijpelijke blunder voor een zichzelf respecterend wielerforum.
09-02-2026 10:28
Zo lang mogelijk wachten om de periode van druk opbouw door de media zo kort mogelijk te houden. Bijkomend voordeel is dat ze tot enkele dagen vooraf het weerbericht kunnen afwachten. Een editie met mooi lenteweer of echt flandrien weer, maakt nog een hoop verschil.
    09-02-2026 10:54
    Ik mag hopen dat het dat is, want anders is het wel absurd amateuristisch van RBH...
    De RVV niet op zijn planning zetten omdat het te veel risico's met zich meebrengt met het oog op de Tour valt volkomen te begrijpen, maar dan zouden ze hem wel zonder specifieke voorbereiding of verkenning willen laten aantreden als noodoplossing?

    En het is ook niet dat ze krap zitten qua opties voor Vlaamse koersen, mannen genoeg om reserve te zetten zou je denken: Van Dijke - Van Dijke - Tratnik - Vermeersch - Moscon - Pithie - Van Poppel - Marit - Meeus - Herzog - Denz - ...
09-02-2026 10:47
Lijkt vooral dat Evenepoel zelf graag zou rijden, maar zijn ploeg liever heeft van niet. Ralph Denk herhaalde 2 weken geleden nog eens in een interview dat het 100% zeker is dat hij Vlaanderen niet rijdt.

Ik weet niet of veiligheid echt een argument is. Ook in nietszeggende voorbereidingskoersen wordt er nu vaak gevallen, het kan werkelijk op elk moment gebeuren. Zelfs op training. Dan kan je beter gewoon nergens meer starten.

Wel vraag ik mij af wat Evenepoel anders gaat doen in de 3 weken tussen Catalonië en de Amstel. Nog een hoogteprikkel met oog op de Waalse klassiekers? Op dat vlak valt de Ronde van Vlaanderen wel moeilijker in te passen.
    09-02-2026 11:00
    Op dat vlak is de Ronde zelfs 1 van de veiligste koersen zou ik durven zeggen.
    De signalisatie steekt qua niveau mijlenver uit boven wat ze de rest van het jaar voorgeschoteld krijgen, en met hoe er tegenwoordig gekoerst wordt rijden er rond halfweg koers nog maar een handjevol renners rond de favorieten.
    09-02-2026 11:02
    Remco heeft altijd aangegeven de Ronde van Vlaanderen niet te zullen rijden in 2026, ook tegenover WF : ‘Nee’ was het eenvoudig doch krachtige antwoord op de vraag of Evenepoel de Ronde van Vlaanderen 2026 gaat rijden. ´´Dit seizoen gaat het al druk genoeg zijn en daarom besloten we om Vlaanderen niet te doen.”
    Lijkt vooral druk vanuit de media.
    09-02-2026 11:16
    De vraag is inderdaad wat er allemaal van klopt. Het hier geciteerde artikel bevat ook de volgende passage:

    'Maar hoewel CEO Ralph Denk blijft zeggen dat de Ronde van Vlaanderen dit seizoen niet op de planning staat, horen we dat er toch nog marge zou zijn.
    Hij staat nog steeds ‘eerste reserve’. Het valt zeven dagen na de Ronde van Catalonië, het eerste echte doel. Daarna zonder druk starten in Antwerpen ziet Evenepoel wel zitten.
    Volgens onze info wordt de beslissing pas gemaakt na UAE Tour, zijn volgende test.'
09-02-2026 14:44
Het is vrij simpel: als je denkt dat Evenepoel iets gaat kunnen in de tour tegen Pogacar, dan gooi je alle ballen op de tour: er is niets groters te halen, en Evenepoels palmares is verder eigenlijk al compleet. (Behalve een Giro)

Als je denkt dat Evenepoel niet gaat verbeteren ten opzichte van Pogacar, dan stuur je hem naar de doelen die hem nog ontbreken (maar niet noodzakelijk zijn): de Giro of de klassieke doelen die hij nog niet heeft behaald: Ronde van Vlaanderen, MSR.

Persoonlijk ben ik wel benieuwd waar Evenepoel staat tussen de tegenpolen MVDP en Pogacar.
    09-02-2026 15:02
    Denk dat dat het net zo'n lastige keuze maakt.
    In de Tour heb je Pogacar en Vingegaard die in principe (veel) beter zijn, maar daar heb je 23 dagen kans dat hen iets overkomt qua valpartij of ziekte. Als dat net gebeurt in de editie die jij hebt geskipt ten voordele van MSR, RVV en Giro, dan heb je daar waarschijnlijk de rest van je leven spijt van dat je een gouden kans op Tourwinst niet gegrepen hebt.

    Een eendagskoers als de Ronde moet hem misschien wel nog beter liggen en ik denk dat hij daar meer in de buurt komt qua niveau met Pogacar en MvdP, alleen is de kans dat wie er aan de start staat ook finisht een stuk groter dus dan moet ook echt de beste/sterkste/slimste zijn die dag om te winnen.

    Komt ook nog bij dat Pogacar en Vingegaard in de Tour quasi op elk terrein en in eender welke situatie nog knechten bij zich hebben die de zaak kunnen rechttrekken én is ritwinst voor hen van ondergeschikt belang, dus indien nodig zullen ze daar samenwerken om Evenepoel terug te halen. In de Ronde zitten Pogacar en Van Der Poel in principe al vroeger geïsoleerd en mocht hij daar een gaatje kunnen slaan, dan gaan ze misschien wel samenwerken, maar niet aan 100% om zelf nog een eindschot over te houden. En schaduwfavorieten van grote machtsblokken als Pedersen en Van Aert zouden normaal gezien altijd mannetjes bijzetten, maar die eerste is nu geblesseerd en Van Aert moet het nu zonder onder meer Jorgenson, Van Baarle en Benoot doen, dus misschien is dit wel een uitgelezen kans voor Evenepoel in de Ronde.
    09-02-2026 15:56
    @jappe - met een dergelijke afweging zou ik inderdaad voor die klassiekers gaan. Maar de cijfers zijn daarbij belangrijk: ik vermoed dat in het absolute hooggebergte Evenepoel altijd tegen zijn grenzen aanloopt. Er is geen bullit-aero voordeel om op terug te vallen, terwijl in de klassiekers de verschillen in momenten zitten en daar valt wellicht voor te compenseren.
    09-02-2026 16:20
    Remco is geen powerhouse. Maar een heel efficiente renner. Efficiency komt het beste tot zijn recht naarmate aero belangrijker wordt. Vlakke wegen, asfaltklimmen.

    Maar op kasseiklimmen is de rolweerstand een veel grotere factor. Die is voor Remco net zo groot als iedere andere renner van zijn gewicht. Dus relatief gezien minder aerovoordeel. En dus in het nadeel van Remco.

    Als er al 1 reden is dat Remco kans heeft, dan is het dat de renners van tegenwoordig met bredere banden rijden. Zodat ook lichtgewichten steeds meer kans hebben op een goed resultaat op kasseien.

    Ik zie het hem graag proberen. Kleurt altijd de koers. Maar ik zie hem tekort komen tegen de specialisten op kasseiklimmen (en tegen de wringers)
    09-02-2026 17:25
    @maksiem - die kasseien kimmen zijn kort (en stijl) ik vermoed dat de verliezen daar meevallen, de afdaling na de kwaremont en daarna nog een korte tijdrit naar Oudenaarde moet Evenepoel als gegoten liggen.
    09-02-2026 18:35
    @Knightbiker
    Op z’n Terpstra zou hij het ook moeten kunnen. Nog voor de Kwaremont dus, op dat smerige stuk waar Terpstra er Nibali afwapperde.
    09-02-2026 21:06
    ALS REV de pater overleeft, wie heeft er dan nog wat over eer ze bij de meet zijn na een goede 10km in het wiel van de aerokogel..?
09-02-2026 11:32
Dit is een aankondiging van deelname.
09-02-2026 11:40
Volslagen onzin natuurlijk dat hij reserve zou zijn. Wanneer ze van mening zijn dat Vlaanderen in het programma van de kopman van de ploeg past en ze achter deelname staan, dan zal hij daar starten. Daarvoor hoeft er echt niet eerst iemand uit de oorspronkelijke selectie af te vallen.
09-02-2026 12:17
Hij start wel of hij start niet. 'Reserve' is niet de goede keuze.
09-02-2026 12:27
Kunt niet zeggen dat kamp Evenepoel of wie dit bedacht heeft. Er niet alles aandoet om zoveel mogelijk aandacht te genereren. Qua marketing voor RB en Evenepoel zelf is dit natuurlijk groots.

Focus op winnen van LBL en top zijn in de TdF blijft toch wel hoofdfocus lijkt me.
    09-02-2026 13:14
    AGR niet vergeten, denk dat hij daar de grootste kans op succes heeft
09-02-2026 19:13
Remco gaat dus in principe RVV rijden. Een aankondiging onder voorbehoud, a la Pogacar vwb Roubaix. Flits van 2 jan:

Citaat
"Wie afgelopen zondag rondreed in de omgeving van Oudenaarde, heeft wellicht Remco Evenepoel gezien. Op korte videobeelden in bezit van Het Nieuwsblad is te zien dat de nieuwe kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in een zwart tenue in die regio trainde. Hij zou minstens twee keer de Oude Kwaremont en Paterberg – de twee scherprechters in de finale van de Ronde van Vlaanderen – hebben gereden."
09-02-2026 09:50
Het lijkt mij niet de beste koers voor hem.
Beetje teveel dringen, zul je zien dat hij daar valt en de rest van de klassiekers niet kan rijden.
09-02-2026 10:53
Edit redactie: bedankt, we passen het aan
09-02-2026 13:48
Specifieke context dat hij Jan Bakelants noemt? Of geniet deze bij actieve renners dezelfde reputatie als onder wielerflits-lezers..
    09-02-2026 14:52
    Heeft een column in dezelfde krant als de interviewer en daarin gaat het ontzettend vaak over Evenepoel en zijn ploeg. Dus als VTM of Het Laatste Nieuws (zelfde mediagroep) een vraag stelt aan Evenepoel die begint met "Er wordt gezegd/gesuggereerd/aangeraden/... dat je/jullie beter dit of dat moet(en) doen", dan is diens repliek wel vaker "Bakelants?".
    09-02-2026 20:29
    Haha, ja zie je wel.. wij verbazen ons hier ook weleens over de inzichten van Bakelants.. Dus des te grappiger dat Remco dat uitspreekt..
09-02-2026 20:03
RVV met Pogi Mathieu en Remco. Spektakel gegarandeerd
09-02-2026 20:04
Overigens belachelijk om Remco waar dan ook als reserve te beschouwen

Reacties zijn gesloten.