Remco Evenepoel vreest niet voor te vroege vormpiek: “Er is nog wel wat rek”
Remco Evenepoel heeft zijn vijfde seizoenszege binnen. De Belg van Red Bull-BORA-hansgrohe verzekerde zich zondag van eindwinst in de Ronde van Valencia. “Het is heel leuk om mijn eerste rittenkoers voor mijn nieuwe ploeg meteen te winnen”, zei hij na afloop tegen onder meer VTM Nieuws.
“Onderweg was al vrij duidelijk dat de koers behoorlijk rustig ging verlopen”, aldus Evenepoel. “Ik ben nooit in de problemen gekomen. Ik denk dat we de situatie altijd onder controle hadden. We hebben het goed binnengebracht. Het was nog wel hectisch aan het einde met glibberig asfalt en de vele bochten, maar uiteindelijk zijn we veilig binnengekomen. Dat is het belangrijkste.”
Inclusief de zege in de Trofeo Ses Salines, staat Evenepoel al op zes overwinningen, maar zelf telt hij die ploegentijdrit niet mee met het totaal. “Een ploegentijdrit tel ik niet mee als individuele overwinning. Anders had ik nu al 75 overwinningen of zo, in plaats van 72. Dus laten we zeggen dat dit mijn vijfde is van het jaar. Maar het is een heel mooi start natuurlijk. Ik ga dit proberen vast te houden. Nu even herstellen en dan komt al best snel de UAE Tour.”
Wat neemt Evenepoel mee na deze week in Valencia? “Dat ik behoorlijk hard kan aanvallen en dat ik het door kan trekken. Waar we veel op hebben gewerkt, loont al. Of ik niet bang ben dat ik te vroeg in vorm ben? Nee, ik denk dat ik, als een deftige winter draai, altijd al best goed in vorm ben in de eerste weken. Ik heb nog geen hoogteprikkel gehad. Ik denk dat we stelselmatig naar het laagste gewicht gaan werken. Dat wil zeggen dat er nog wel wat rek is.”
UAE Tour en lange hoogtestage
Evenepoel werd ook nog gevraagd of hij in deze vorm misschien mee kan spelen in Milaan-San Remo, een wedstrijd die momenteel niet op zijn programma staat. “Nee, we gaan ons aan het plan vasthouden. Eerst de UAE Tour, vervolgens een lange hoogtestage en dan komt Catalonië al. Daarna komen met de Ardennenkoersen mijn favorieten klassiekers eraan.”
“We gaan niet overmoedig worden en stap voor stap blijven zetten. Het is mooi dat we deze nu al hebben kunnen binnenhalen. Het is nu vooruitkijken en zoveel mogelijk proberen winnen.”
Volta Comunitat Valenciana (2.Pro)
Etappe 5: Bétera → Valencia (94.7 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 02:09:44 | |
| 2 | " | |
| 3 | " | |
| 4 | " | |
| 5 | " | |
| 6 | " | |
| 7 | + 02 | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | " |
Aankomende wedstrijden voor Remco Evenepoel
| Datum | Wedstrijd |
|---|---|
| 4 jul - 26 jul | |
| 11 sep | |
| 13 sep | |
| 20 sep | |
| 27 sep |
Alleen heeft hij de pech in het Pogacar tijdperk te leven, waarin Pogacar overal nog twee klasse beter is.
Daarnaast moet hij meer moeite doen voor het echte hooggebergte, en blijft dat een strijd om kracht en gewicht te balanceren. Daar is hij kwetsbaar en zijn er nog een aantal renners van een vergelijkbaar niveau en VINGEGAARD daarboven.
Laten we gewoon lekker van deze klasse genieten. Ik vind het ook nog best een leuk ventje, in ieder geval geen grijze muis..
3 waarvan 1 gewonnen,1 3e plaats en 1 met 3 gewonnen ritten en 3 x 2e +bollentrui
Als je dan nog eens rekening houdt met de ongelukken , blessures en revalidaties en bovendien moeten opgeven in de giro met COVID terwijl hij in het rose stond en zelfs ziek nog 2 ritten won . Ik denk niet dat er zo veel rond rijden in het peleton.
En als Remco niet mag trainen en proberen om ooit eens Pogacar te verslaan, wie dan wel??
Bij QS was ie natuurlijk altijd het mannetje, maar bij RBH heeft ie veel sterkere renners om zich heen. En dus moet je er al heel vroeg staan.
En daarbij denk ik dat de nieuwe lucht hem ook gewoon motivatie geeft. Want in mijn ogen was de chemie tussen Remco en QS verdwenen na zijn mislukte transfer naar Ineos en na de mislukte fusie met Visma.