Rabobank en Rabo-Liv kosten sponsor 2,5 miljoen
De Rabobank neemt na dit jaar afscheid van de gelijknamige vrouwenploeg en het beloftenteam van de KNWU. Beide teams zijn naarstig op zoek naar een nieuwe geldschieter en hebben nu een ’te koop’-bordje in de tuin gezet: twee tot twee en een half miljoen euro.
Vrouwenploeg alleen: 1,5 miljoenVoor beide ploegen geldt dat ze tot de beste ter wereld behoren in hun tak van sport. Toch hoeven ze niet onder dezelfde noemer door te gaan, laat teammanager Eric van den Boom weten aan het Algemeen Dagblad. “Heb je het alleen over de vrouwenformatie, dan praat je over een jaarbudget van anderhalf miljoen. Met de opleidingsploeg erbij is dat twee á twee en een half miljoen.” Ploegleider Richard Groenendaal verwacht in ieder geval zijn selectie te moeten inkrimpen van twintig naar veertien tot twaalf renners. “De luxe van Rabobank vinden we écht niet meer.”
Vos stapt in bij nieuwe Olympische cyclus
Bij de vrouwenploeg staan toprensters als Marianne Vos, Anna van der Breggen en Pauline Ferrand-Prévot onder contract. Vos hoopt dat een nieuwe sponsor zich snel aandient. Volgens de drievoudig wereldkampioene is dat nodig, omdat rensters anders straks om zich heen gaan kijken en de ploeg mogelijk uit elkaar valt. Over interesse hebben de renster namelijk niet te klagen, daar Rabobank-Liv een van de beste vrouwenteams ter wereld is. De regerend Olympische kampioen op de weg koestert echter de hoop dat het niet zo ver komt: “Stapt er een sponsor in voor een compleet nieuwe Olympische cyclus, dan ga ik mee.”
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!
Rabo-Liv is een van de top vrouwen ploegen met ook wel aansprekende namen, denk dat Wiggle wel in de buurt komt qua budget.
edit: hoop ook dat beide spoedig een geschikte sponsor vinden.
Die jongens rijdens sommige seizoenen zelfs koersen die gewoon zendtijd krijgen in diverse europese landen, en die exposure krijgt een sponsor dan voor slechts een miljoen per jaar!
@billi Wiggle heeft naar schattingen een budget van circa 2 miljoen. Ben vergeten if dat in Ponden of Euro's is. Grote kans dat PFP daar ook heen gaat als er een sponsor komt met een kleiner budget (of zelfs en niet groter budget)