donderdag 4 januari 2024 om 16:24

Pim Ronhaar maakt wéér indruk: “Kan zelf niet geloven dat ik zo aan het rondrijden ben”

Video De momenteel ongenaakbare Mathieu van der Poel was ook in de X2O Trofee Koksijde veruit de sterkste. Pim Ronhaar wist nog het dichtste bij hem in de buurt te blijven. Hij werd tweede, voor Wout van Aert. “Ik heb geen één keer achterom gekeken, maar in de laatste ronde werd ik toch nog wel wat zenuwachtig, want Wout kwam toch nog wel heel kort”, zei de renner van Baloise Trek Lions in het flashinterview na afloop.

In die laatste ronde reed Ronhaar een naar eigen zeggen ‘heel goede’ zandstrook. “Ik kon er op snelheid doorrijden. Toen wist ik wel dat de tweede plaats binnen was”, aldus de Nederlander, die dit seizoen een flinke stap voorwaarts zette. Zelf weet hij niet waar die progressie aan te danken is. “Ik zit gewoon heel lekker in mijn vel. Het gaat precies allemaal vanzelf.”

“Ik kan het nog steeds niet geloven dat ik zo in de picture sta, dat ik zo aan het rondrijden ben. Ik ben wel beter aan het rondrijden, maar ik voel me niet per se beter. Maar de constantheid zit er gewoon in. Mijn lichaam heeft blijkbaar een knop omgezet en het gaat gewoon supergoed nu.”

RIDE Magazine
13 Reacties
04-01-2024 16:47
Nog een jaartje en dan is hij over het hele uur even sterk. Dan wordt het wel een serieus zware dobber voor de verzamelde fulltime-crossconcurrentie.
04-01-2024 17:31
Heel benieuwd wat deze man nog met stage op de weg laat zien. De motor is dit jaar flink opgeschroefd en naar mijn idee klaar om enkele mooie resultaten op de weg te laten zien.
    04-01-2024 18:09
    Niet alleen een flinke motor, maar ook een goede kop. Je duwt hem niet even uit het spoor en hij ploegt gewoon door
    04-01-2024 18:31
    Die gast volgend seizoen Isebietje zware tijden bezorgen.
    En de rest ook van de vaste crossers.
    04-01-2024 22:27
    Aan de andere kant zijn het wel de snelle crossen waarin hij niet echt uitblinkt, terwijl renners die succesvol weg en veld combineren nou juist goed zijn in dat soort grascriteriums waar het aankomt op vermogen en explosiviteit.
04-01-2024 16:35
Toch geen heel moeilijk vraagstuk; gewoon een kwestie van een jaar ouder en sterker zijn. Hij wordt van de zomer pas 23.
    05-01-2024 09:59
    @Oblomov Het wielrennen blijft gelukkig een moeilijk vraagstuk. Ronhaar heeft dit jaar een stap gezet, terwijl zijn leeftijdsgenoten deze stap niet hebben gezet. Ook al zijn ze net als Ronhaar een jaar ouder
04-01-2024 19:51
Hij moet naar VLaB. Daar weten ze hoe het beste uit hun renners kunnen halen. Dan kan Van Aert volgend cross seizoen voor hem knechten en over een paar jaar ook op de weg. 8P

Alle gekheid op een stokje. Die jongen heeft een flinke motor. Ben ook benieuw hoe hij het op de weg ga doen en wat dat weer voor effect gaat hebben op het volgend cross seizoen.
    04-01-2024 21:12
    Er is weer plek vrij bij VisLab. :-)
    05-01-2024 09:15
    Buiten het feit dat Pim een geweldige performance neer zette, door Mathieu het even lastig te maken ....moet het ongelooflijk kicken geweest zijn om dé maestro Wout, uit het wiel te kunnen kletsen en hem de 2de plek nog af te snoepen.
    Zoveel meer waarde indien je iemand op diens eigen terrein en specialiteit....door modderpoeltjes en zwaar zand, kunt verslaan zonder je elleboog te moeten gebruiken.
04-01-2024 16:40
En dat allemaal door de inspirerende verhalen van onze Jean!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine