Picnic PostNL vindt manier om finales te rijden dit voorjaar
Video Timo de Jong (weliswaar weggevallen door een rare tuimelperte) en Frits Biesterbos zaten in de kopgroep van respectievelijk Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne. Dat zijn de voornaamste wapenfeiten van Picnic PostNL dit weekend. En toch vindt ploegleider Pim Ligthart dat ze daar verder op kunnen bouwen. Dat vertelt hij voor de camera van WielerFlits.
Ligthart windt er geen doekjes om. “We kunnen eerlijk zijn. We hebben dit weekend geen resultaat behaald. Wel heb ik in Kuurne-Brussel-Kuurne een ploeg gezien die het plan heeft uitgevoerd wat we vooraf gemaakt hebben. Daar kan ik ze een compliment voor geven. En we bouwen verder. Dat wij met veel onbeschikbare renners zitten? Dat hoort bij de sport en daar gaan we ons niet achter verschuilen. We hebben een mooie klassiekercampagne tot en met Parijs-Roubaix met de meeste jongens van deze groep.”
“Hoe zij zich in Kuurne hebben herpakt na de teleurstelling van de valpartijen in Omloop Het Nieuwsblad, dat is een compliment waard”, gaat Ligthart verder. “We missen natuurlijk Nils Eekhoff die thuis zit. Dat is een extra afmaker. We moeten nu gewoon realistische plannen maken. Zondag was het plan om een sprint te rijden met Pavel Bittner. Door omstandigheden komt dat er niet helemaal uit. In andere koersen maken we dan weer een plan met de selectie die we daar hebben. Die plannen proberen we zo realistisch mogelijk te houden.”
Met De Jong en Biesterbos hielden twee nieuwkomers de eer voor het Nederlandse WorldTeam hoog. “Die jongens zijn ook nog fris in de kop”, stipt hun ploegleider aan. “Zij schuwen allebei het aanvalswerk niet. Ik denk ook dat de manier waarop zij het gedaan hebben, voor ons de aanpak is om in finales terecht te komen. Want uiteindelijk is dat wat we willen: meedraaien in finales. Dit is voor ons een manier om daar te komen”, legt Ligthart uit. Julius van den Berg was zaterdag de beste van de ploeg op plek 107, Bittner eindigde zondag als 33ste in Kuurne-Brussel-Kuurne.
-
Lees ook Frank van den Broek test dit voorjaar zijn grenzen op kasseien: "Ik heb niets te verliezen"
Het is nog maar het eerste weekend maar het is verre van hoopgevend. En op deze manier komt er wel heel erg veel druk op Poole en Van Uden te liggen: die moeten toch op een of andere manier voor de punten gaan zorgen want met rijden voor de vroege vlucht ga je doorgaans niet veel punten rapen.