Picnic PostNL neemt naast Enzo Leijnse afscheid van nog drie renners
Alex Edmondson - foto: fotopersburo Cor Vos
Youri IJnsen
woensdag 19 november 2025 om 10:49

Picnic PostNL neemt naast Enzo Leijnse afscheid van nog drie renners

Picnic PostNL gaat niet verder met Romain Combaud, Patrick Eddy en Alexander Edmondson. Eerder werd ook al duidelijk dat Enzo Leijnse de ploeg moet verlaten. Het Nederlandse WorldTeam heeft haar selectie voor 2026 op orde en zal het nieuwe seizoen aanvangen met 29 renners.

Het verhaal van Leijnse was onlangs al bij WielerFlits te lezen en eerder las je al dat Eddy in de Tour de Langkawi ook zijn zorgen uitsprak. Dat bleek niet ongegrond, want de jonge Australiër moet het Nederlandse WorldTeam ook verlaten. Zodoende komt er voor de net 23-jarige Aussie een einde aan vier jaar dienstverband bij Picnic PostNL; eerst twee jaar bij de opleidingsploeg, de laatste twee seizoenen bij het WorldTeam. 

Naast de twee jonge renners verlaten ook ervaren coureurs Combaud en Edmondson de ploeg. De Fransman kwam in 2021 over samen met zijn boezemvriend Romain Bardet. De kopman van de ploeg zette na het jongste Critérium du Dauphiné al een punt achter zijn carrière. De 34-jarige Combaud heeft het einde van zijn carrière nog niet aangekondigd, maar het is momenteel onduidelijk of hij volgend jaar nog prof is.

Romain Combaud (links) kwam op voorspraak van de inmiddels gestopte Romain Bardet (rechts) naar de ploeg – foto: fotopersbureau Cor Vos

Dat geldt ook voor de bijna 32-jarige Edmondson. Hij kwam na zeven jaar bij Team BikeExchange in 2023 over naar Picnic PostNL en drukte met name in zijn eerste jaar zijn stempel als wegkapitein. De Australiër haalde toen onder meer de selectie voor de Tour de France, waar hij een belangrijke rol speelde in de groepscohesie. In de twee jaar daarna had hij steeds vaker moeite om (grote) wedstrijden uit te rijden. 

Ook zijn toekomst is onduidelijk. Die van Picnic PostNL zelf is dat wel. De laatste weken kondigde het team de komst van Frits Biesterbos, Mattia Gaffuri, Timo de Jong en Henri-François Renard-Haquin aan. Het is alleen nog wachten op de officiële bekendmaking van Alexy Faure-Prost, zoals zoveel van de huidige Intermarché-Wanty-renners. Als dat eenmaal is gebeurd, komt het Nederlandse WorldTeam uit op 29 renners voor 2026.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
4 Reacties
19-11-2025 13:43
Onley is eigenlijk nog het enige verschil tussen dit team en de Unibet Rose Rockets.
    19-11-2025 14:00
    Beetje overdreven met ook nog Poole, Bittner, Eekhof, Van den Broek, etc., maar het klopt dat ze waarschijnlijk net zoals andere ploegen met te weinig budget (Arkea, Cofidis, Lotto, Intermarché, Jayco misschien, ...) op weg zijn naar de afgrond op een waarschijnlijk niet eens zo lange termijn. Team zoals PicNic kunnen onmogelijk wedijveren met teams gesponsord door multinationals of staten die in de sport zitten om prestige of sportswashing redenen.
    19-11-2025 15:22
    En het verschil is dat ze een goedlopende opleidingsploeg hebben waardoor ze talenten als Onley en Poole kunnen blijven kweken. Die Matthew Peace zal wel de volgende worden.
    19-11-2025 21:27
    Juist om die opleidingsploeg zou ik me zorgen gaan maken. Daar is toch al een paar jaar geen WT-waardige renner van overgestapt, na de superlichting van 2022 (Onley, Poole, Bittner, Van Uden, Lund).
    Van den Broek werd een half jaartje daar gestald voor ie prof werd, die tel ik niet mee, en verder had je Leijnse en Eddy, die dus nu na 2 jaar al bedankt worden.
    Betere renners als Reinerink, Van der Meulen en Van Mechelen vertrokken naar andere WT-ploegen, en het is te hopen dat renners als Zomermaand en Vanhuffel niet ook andere oorden opzoeken.

Reacties zijn gesloten.