Pascal Eenkhoorn voor drie jaar naar LottoNL-Jumbo

Pascal Eenkhoorn voor drie jaar naar LottoNL-Jumbo

foto: Sirotti

dinsdag 1 augustus 2017 om 16:11

LottoNL-Jumbo heeft haar eerste aanwinst voor 2018 binnen, weet WielerFlits. De Nederlandse WorldTour-ploeg heeft een akkoord bereikt met Pascal Eenkhoorn. De 20-jarige renner uit Genemuiden ondergaat binnenkort een medische test. Wanneer hij deze formaliteit met succes doorstaat, tekent hij daarna een driejarig contract.

Alleskunner
De renner van BMC Development kan op vrijwel alle terreinen uit de voeten en beschikt over een goede tijdrit. De laatste twee jaar eindigde hij op die discipline als tweede tijdens het NK Tijdrijden voor beloften. De jongeling won dit seizoen bovendien de jongerenklassementen in de Tour de Normandie (2.2) en de Rhône-Alpes Isère Tour (2.2). In die laatste koers werd hij bovendien tweede in het eindklassement, op slechts twee tellen van winnaar Marco Minnaard. Deze week rijdt Eenkhoorn het EK voor beloften.

Update 16:22
“Het is een mooie kans om de komende seizoenen voor LottoNL-Jumbo te fietsen. Ploegleider Grischa Niermann en Merijn Zeeman contacteerden me in het begin van het jaar en na een goede test kwamen ze met een mooi plan voor de toekomst”, zegt Eenkhoorn in een persbericht dat de ploeg inmiddels heeft verstuurd. “Ik ben nog maar twintig en heb twee jaar bij de beloften gefietst, dus ik zal tijd nodig hebben om me aan te passen. Uit dit contract blijkt dat het team vertrouwen in me heeft.”

“We willen dat talenten zich bij ons team kunnen ontwikkelen en de tijd krijgen om goed te worden. Pascal is nog heel jong en heeft daarom een contract voor drie jaar gekregen”, zegt sportief directeur Merijn Zeeman. “Het is een gedreven jongen. We moeten ontdekken wat zijn echte specialiteit is, maar hij is een goede tijdrijder en klimmer. Juist omdat hij jong is, willen we hem rustig brengen en hem door middel van een driejarige opleiding ontwikkelen tot een vaste waarde is ons team.”

Dit artikel delen:

48 Reacties

jvh93 1 augustus 2017 om 07:05

Wederom een jong Nederlands talent, goede zaak maar hopelijk toch niet teveel jonge talenten erbij dit seizoen

Charlie33 1 augustus 2017 om 07:13

Bmc development wordt verder leeggevist.

jvh93 1 augustus 2017 om 07:16

@charlie die stoppen er toch mee dus die jongens moeten iets

mschuts 1 augustus 2017 om 07:29

Eens kijken hoeveel transfers er vandaag bekend worden. Landa, Aru, Uran.. etc..

walkowiak 1 augustus 2017 om 07:54

Die stoppen omdat het steeds wordt leeg gevist door andere ploegen

Pietertje2 1 augustus 2017 om 07:58

@walkowiak

Niet dat het netjes is van die andere ploegen maar ze kunnen daar zelf toch ook wel wat tegen ondernemen.
Een contract aanbieden waarbij BMC tot een bepaalde periode de eerste keus heeft om die talenten aan zich te binden.

Pietertje2 1 augustus 2017 om 08:01

Misschien is het beter om gewoon te zwijgen nadat je door TLJ in je hemd bent gezet de afgelopen Tour.

achtpuntzes 1 augustus 2017 om 08:10

@ sooike:
alsof de andere ploegen geen jonge renners in dienst hebben…

maar goed, een kruising tussen een eenhoorn en een eekhoorn. die moet wel kunnen klimmen als de beste en ook zal hij vliegen over de weg! :)

Sephiroth 1 augustus 2017 om 08:24

Hey ik vind het wel cool hoor dat Sooike de persen wil stoppen omdat TLJ een jong talent aantrekt. Dat hoorde ik hem niet roepen toen Sky dat vorig jaar deed met Teagen-Hart en die andere knul. Blijkt maar weer hoe hoog Sooike TLJ inschat, want bij Sky durft hij het niet te roepen :P

Elke weg, ik ben benieuwd, ik volg het jongere circuit te weinig. Echter deed wat ik de afgelopen dagen las me vermoeden dat ze hier geen slechte aan hebben. Natuurlijk niet de top van de top, maar wat niet is kan nog komen.

Laat de transfers maar komen :)

jvh93 1 augustus 2017 om 08:26

Zal Sooike dit ook roepen als hij voetbalfan was en Ajax kocht weer een jonkie?

Agos-Vidalos 1 augustus 2017 om 08:41

Wat voor wielrenner is dit? Weet iemand misschien meer? Ben erg benieuwd.. bvd

maklukzat 1 augustus 2017 om 08:43

Goede allround renner die niet te beroerd is om voor het team te werken. Is nog wel jong. Blijft afwachten wat voor stappen hij nog kan maken. Sinds de jeugd al een topper.

ti-raleigh 1 augustus 2017 om 09:00

@ jumbofrits
Geroutineerd zoals Boom ?

stex 1 augustus 2017 om 09:03

Sterke renner die elk parcours aankan! Dik verdiend

BenderBeach 1 augustus 2017 om 09:12

Mooie transfer voor beide! Gaan we nog van genieten komende jaren.

josi 1 augustus 2017 om 09:16

Een renner met mogelijkheden, hoewel je natuurlijk nooit precies weet hoe ver hij het zal schoppen (alleen Sooike weet dat). TLJ is voornamelijk Nederlands georiënteerd, dus het vastleggen van een van de grotere Nederlandse talenten vind ik niet zo’n gekke move. En met een verbintenis van 3 jaar krijgt hij de tijd om zich op dit niveau te ontwikkelen.

Chaba 1 augustus 2017 om 09:31

Mooi dat TLJ Eenkhoorn een kans wil geven. Misschien niet het grootste talent maar wel iemand die zich misschien kan ontwikkelen als goede ondersteuning voor de kopmannen.

jessevdalen 1 augustus 2017 om 09:43

In de tour alsace liet hij toch een hoog niveau zien. Veel in de aanval en de kopman ondersteunen. Zelf toch nog 19e geworden. Kan op alle treinen uit de voeten en is pas 20. Kan een erg goede worden denk ik zo.

Jungle Man 1 augustus 2017 om 10:18

Goed dat tlj een nederlander aantrekt, in het kader van een ooit gemelde visie.

Spinergy 1 augustus 2017 om 10:34

Past goed bij de ploeg.

vlek 1 augustus 2017 om 10:41

Mooie kans voor deze jongen. Drie jaar spreekt daarnaast wel wat vertrouwen uit in zijn mogelijkheden. Ik ben benieuwd hoe hij zich gaat ontwikkelen de komende jaren en op welk terrein hij het best uit de voeten gaat komen.

kelderfan 1 augustus 2017 om 10:48

Lijkt mij een prima zaak om die Pascal binnen te halen. Hij kan dan voorzichtig gebracht worden en een driejarig contract is in deze niet verkeerd.

HoofdIsVrij 1 augustus 2017 om 11:23

Groot talent, goede aanwinst.

Cadellie 1 augustus 2017 om 11:54

Kan redelijk tijdrijden en gaat dat bij TLJ alleen maar verder ontwikkelen

Niklas 1 augustus 2017 om 12:06

Sunweb heeft een luxe-probleem met jonge Nederlandse renners, dus het lijkt erop dat TLJ dit jaar volop de ruimte krijgt om vaderlands talent aan te trekken.

  • 1
  • 2

Volg hier

Headlines

Populair

Materiaalzone