Overzicht: De 106 Nederlandse UCI-zeges van het wielerjaar 2014

vrijdag 26 december 2014 om 08:00
Lars Boom

foto: Sirotti

Met de Vuelta Kolbi a Costa Rica (2.2) eindigde gisteren de allerlaatste UCI-wedstrijd van 2014. Nederland behaalde dit wielerseizoen 106 UCI-zeges, een recordaantal. Enkel Italië deed het met 122 UCI-overwinningen beter. Frankrijk werd derde met 102 UCI-zeges. WielerFlits geeft een uitgebreid overzicht.

1. 30/01/2014 – New Zealand Cycle Classic (2.2) Etappe 2: Palmerston North – Palmerston North
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling)
2. flag-de Daniel Klemme (Synergy Baku)
3. flag-au Brenton Jones (Avanti Racing)

2. 01/02/2014 – New Zealand Cycle Classic (2.2) Etappe 4: Palmerston North – Palmerston North
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling)
2. flag-nz Thomas Scully (Madison Genesis)
3. flag-gb Graham Briggs (Rapha Condor JTL)

3. 09/02/2014 – Tour of Qatar (2.HC) Etappe 1: Al Wakra – Dukhan
1. flag-nl Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step)
2. flag-be Jürgen Roelandts (Lotto Belisol)
3. flag-ch Michael Schär (BMC Racing Team)

4. 14/02/2014 – Eindklassement Tour of Qatar (2.HC)
1. flag-nl Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step)
2. flag-be Tom Boonen (OmegaPharma-QuickStep)
3. flag-be Jürgen Roelandts (Lotto-Belisol)

5. 23/02/2014 – Vuelta a Andalucia/Ruta Del Sol (2.1) Etappe 4: Ubrique – Fuengirola
1. flag-nl Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-de Nikias Arndt (Giant-Shimano)
3. flag-be Kenneth Vanbilsen (Topsport Vlaanderen-Baloise)

6. 28/02/2014 – Tour de Langkawi (2.HC) Etappe 2: Sungai Petani – Taiping
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-au Graeme Brown (Belkin)
3. flag-at Marco Haller (Katusha)

7. 04/03/2014 – Tour de Langkawi (2.HC) Etappe 6: Melaka – Pontian
1. flag-nl Kenny van Hummel (Androni Giocatolli-Venezuela)
2. flag-lt Aidis Kruopis (Orica GreenEdge) allen z.t.
3. flag-us Ken Hanson (UnitedHealthcare)

8. 05/03/2014 – Tour de Langkawi (2.HC) Etappe 7: Kota Tinggi – Pekan
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-lt Aidis Kruopis (Orica GreenEdge) allen z.t.
3. flag-co Leonardo Duque (Team Colombia)

9. 06/03/2014 – Tour de Langkawi (2.HC) Etappe 8: Kuantan – Marang
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-it Andrea Guardini (Astana) allen z.t.
3. flag-nl Kenny van Hummel (Androni Giocattoli)

10. 07/03/2014 – Tour de Langkawi (2.HC) Etappe 9: Bandar Permaisuri – Kuala Terengganu
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-it Andrea Guardini (Astana Pro Team)
3. flag-lt Aidis Kruopis (Orica-GreenEDGE)

11. 08/03/2014 – Ster van Zwolle (1.2)
1. flag-nl Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team)
2. flag-dk Troels Vinther (Cult Energy Vital Water)
3. flag-nl Brian van Goethem (Metec – TKH Continental Cyclingteam)

12. 08/03/2014 – Critérium d’Alger (1.2)
1. flag-nl Thomas Rabou (OCBC Singapore Continental Cycling Team)
2. flag-ma Tarik Chaoufi (Marokkaanse nationale ploeg)
3. flag-ma Essaïd Abelouache (Marokkaanse nationale ploeg)

13. 08/03/2014 – Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1) Etappe 1: Brugge – Harelbeke
1. flag-nl Danny van Poppel (Trek Factory Racing)
2. flag-it Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert)
3. flag-gb Scott Thwaites (NetApp-Endura)

14. 09/03/2014 – Tour du Cameroun (2.2) Etappe 1: Ebolowa – Yaoundé
1. flag-nl Patrick Kos (Airgas Cycling)
2. flag-nl Roel de Vries
3. flag-fr Jérémy Letue

Moreno Hofland

15. 10/03/2014 – Paris-Nice (WT) Etappe 2: Rambouillet – Saint-Georges-sur-Baulche
1. flag-nl Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-de John Degebkolb (Giant-Shimano)
3. flag-fr Nacer Bouhanni (FDJ.fr)

16. 10/03/2014 – Tour du Cameroun (2.2) Etappe 2: Pouma – Kribi
1. flag-nl Patrick Kos (Airgas Cycling)
2. flag-na Dan Craven (Bike Aid – Ride for Help)
3. flag-ci Bassirou Konté

17. 11/03/2014 – Tour de Taiwan (2.1) Etappe 3: Changhua – Changhua
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling)
2. flag-de Christoph Schweizer (Synergy Baku)
3. flag-us John Murphy (UnitedHealthcare)

18. 12/03/2014 – Paris-Nice (WT) Etappe 4: Nevers – Belleville
1. flag-nl Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp)
2. flag-gb Geraint Thomas (Team Sky)
3. flag-nl Wilco Kelderman (Belkin)

19. 15/03/2014 – Paris-Nice (WT) Etappe 7: Mougins – Biot
1. flag-nl Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp)
2. flag-pt Rui Costa (Lampre-Merida) allen z.t.
3. flag-co Carlos Betancur (AG2R La Mondiale)

20. 17/03/2014 – Tour de Blida (2.2) Etappe 2: Mouzaia – Mouzaia
1. flag-nl Thomas Rabou (OCBC Singapore Continental Cycling Team)
2. flag-dz Azzedine Lagab (Groupement Sportif des Petrolier Algerie)
3. flag-er Mekseb Debesay (Nationale ploeg van Eritrea)

21. 26/03/2014 – Dwars door Vlaanderen (1.HC)
1. flag-nl Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step)
2. flag-us Tyler Farrar (Garmin-Sharp)
3. flag-si Borut Bozic (Astana)

22. 26/03/2014 – Tour de Normandie (2.2) Etappe 2: Forges-les-Eaux – Elbeuf-sur-Seine
1. flag-nl Dylan Groenewegen (Cyclingteam de Rijke)
2. flag-ru Mamyr Stash (Itera Katusha)
3. flag-gb Daniel Mclay (Lotto-Belisol U23)

23. 29/03/2014 – Volta a Catalunya (WT) Etappe 6: El Vendrell – Vilanova i la Geltru
1. flag-nl Stef Clement (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-fr Rudy Molard (Cofidis)
3. flag-be Pieter Serry (Omega Pharma-Quick Step)

24. 29/03/2014 – Critérium International (2.HC) Etappe 2: Porto-Vecchio (ITT)
1. flag-nl Tom Dumoulin (Giant-Shimano)
2. flag-au Rohan Dennis (Garmin-Sharp)
3. flag-lu Bob Jungels (Trek Factory Racing)

25. 30/04/2014 – Volta a Catalunya (2.HC) Etappe 7: Barcelona – Barcelona
1. flag-nl Lieuwe Westra (Astana Pro Team)
2. flag-de Marcus Burghardt (BMC Racing)
3. flag-fr Thomas Voeckler (Europcar)

26. 04/04/2014 – Tour of Thailand (2.2) Etappe 4: Lampang – Phayao
1. flag-nl Maarten de Jonge (Terengganu Cycling Team)
2. flag-au Cameron Baylu (OCBC Singapore)
3. flag-fr Thomas Lebas (Bridgestone Anchor)

27. 04/04/2014 – Triptyque des Monts et Châteaux (2.2) Etappe 1: Château d’Antoing – Quevaucamps
1. flag-nl André Looij (Rabobank Development Team)
2. flag-be Tiesj Benoot (Lotto-Belisol U23)
3. flag-be Michael Goolaerts (Verandas Willems)

28. 05/04/2014 – Volta Limburg Classic (1.1)
1. flag-nl Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-it Sonny Colbrelli (Bardiani Valvole – CSF)
3. flag-it Mauro Finetto (Neri Sottoli)

29. 10/04/2014 – Vuelta al Pais Vasco (WT) Etappe 4: Vitoria-Gasteiz – Eibar (Arrate)
1. flag-nl Wout Poels (Omega Pharma-Quick Step)
2. flag-es Alejandro Valverde (Movistar)
3. flag-es Samuel Sanchez (BMC Racing Team)

30. 12/04/2014 – Ronde van Vlaanderen voor Beloften (1.Ncup)
1. flag-nl Dylan Groenewegen (Cyclingteam De Rijke)
2. flag-no Kristoffer Skjerping (Team Joker)
3. flag-be Tiesj Benoot (Belgisch nationaal team)

Niki Terpstra

31. 13/04/2014 – Paris-Roubaix (WT)
1. flag-nl Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step)
2. flag-de John Degenkolb (Giant-Shimano)
3. flag-ch Fabian Cancellara (Trek Factory Racing)

32. 13/04/2014 – Circuit des Ardennes (2.2) Etappe 4: Charleville-Mézières – Charleville-Mézières
1. flag-nl Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke)
2. flag-ro Eduard Grosu (Vini Fantini-Nippo)
3. flag-de Daniel Klemme (Synergy Baku)

33. 16/04/2014 – Tour du Loir et Cher (2.2) Etappe 1: Blois – Nouan-le-Fuzelier
1. flag-nl Geert van der Weijst (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-dk Patrick Clausen (Team Trefor – Blue Water)
3. flag-be Amaury Capiot (Lotto-Belisol U23)

34. 26/04/2014 – Zuid Oost Drenthe Classic (1.2)
1. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
2. flag-de Phil Bauhaus (Team Stölting)
3. flag-nl Dylan Groenewegen (Cyclingteam De Rijke)

35. 30/04/2014 – Tour de Bretagne (2.2) Etappe 6: Radenac – Talensac
1. flag-nl André Looij (Rabobank Development Team)
2. flag-be Jonathan Dufrasne (Wallonie – Bruxelles)
3. flag-no Vegard Robinson Bugge (Team Joker)

36. 30/04/2014 – Carpathia Couriers Tour (2.2) Etappe 2: Nitra – Povazka Bystrica
1. flag-nl Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-ro Eduard Michael Grosu (Vini Fantini Nippo)
3. flag-at Gregor Muhlberger (Gregor Muhlberger)

37. 01/05/2014 – Eindklassement Tour de Bretagne (2.2)
1. flag-nl Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team)
2. flag-be Dylan Teuns (BMC Development Team)
3. flag-be Sebastien Delfosse (Wallonie-Bruxelles)

38. 07/05/2014 – Tour de Azerbaidjan (2.1) Etappe 1: Baku – Sumqayit
1. flag-nl Kenny van Hummel (Androni Giocattoli-Venezuela)
2. flag-ua Vitaliy Buts (Kolss Cycling Team)
3. flag-it Davide Vigano (Caja Rural – Seguros RGA)

39. 11/05/2014 – Circuit de Wallonie (1.2)
1. flag-nl Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-be Dimitri Claeys
3. flag-be Floris De Tier

40. 12/05/2014 – Olympia’s Tour (2.2) Proloog: Hoofddorp (ITT)
1. flag-nl Coen Vermeltfoort (CT De Rijke)
2. flag-de Christoph Pfingsten (CT De Rijke)
3. flag-au Miles Scotson (Australia)

41. 13/05/2014 – Olympia’s Tour (2.2) Etappe 1: Ulft – Gendringen
1. flag-nl Berden de Vries (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-nl Jesper Asselman (Metec – TKH)
3. flag-be Christophe Sleurs (Team3M)

42. 14/05/2014 – Olympia’s Tour (2.2) Etappe 3: Hoorn – Hoorn
1. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
2. flag-nl Johim Ariesen (Metec – TKH Continental Cyclingteam)
3. flag-nl Yoeri Havik (Cyclingteam de Rijke)

43. 15/05/2014 – Olympia’s Tour (2.2) Etappe 4: Zoetermeer – Rijswijk
1. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
2. flag-au Caleb Ewan (Australische ploeg)
3. flag-nl Johim Ariesen (Metec-TKH)

44. 16/05/2014 – Olympia’s Tour (2.2) Etappe 5: Reuver – Reuver
1. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
2. flag-nl Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke)
3. flag-nl Yoeri Havik (Cyclingteam De Rijke)

45. 17/05/2014 – Olympia’s Tour (2.2) Etappe 5: Hoofddorp – Hoofddorp
1. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
2. flag-it Marco Zanotti (Parkhotel Valkenburg CT)
3. flag-be Timothy Stevens (Team3M)

46. 17/05/2014 – Eindklassement Olympia’s Tour (2.2)
1. flag-nl Berden de Vries (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
3. flag-nl Jesper Asselman (Metec-TKH)

47. 18/05/2014 – Garmin Velothon Berlin (1.1)
1. flag-nl Raymond Kreder (Garmin-Sharp)
2. flag-ie Sam Bennett (Team NetApp-Endura)
3. flag-ru Alexander Porsev (Team Katusha)

Pieter Weening

48. 18/05/2014 – Giro d’Italia (WT) Etappe 9: Lugo – Sestola
1. flag-nl Pieter Weening (Orica GreenEdge)
2. flag-it Davide Malacarne (Europcar)
3. flag-it Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale)

49. 20/05/2014 – Tour of Japan (2.1) Etappe 2: Mino – Mino
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling)
2. flag-it Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida)
3. flag-au Brenton Jones (Avanti Racing Team)

50. 22/05/2014 – Tour of Norway (2.HC) Etappe 2: Drøbak – Sarpsborg
1. flag-nl Marc de Maar (UnitedHealthcare)
2. flag-pl Maciej Paterski (CCC Polsat)
3. flag-no Alexander Kristoff (Katusha)

51. 24/05/2014 – Tour of Norway (2.HC) Etappe 4: Brumunddal – Lillehammer
1. flag-nl Bauke Mollema (Belkin Pro Cycling)
2. flag-dk Jesper Hansen (Tinkoff-Saxo)
3. flag-no Lars-Petter Nordhaug (Belkin Pro Cycling)

52. 25/05/2014 – World Ports Classic (2.1) Etappe 2: Antwerpen – Rotterdam
1. flag-nl Ramon Sinkeldam (Giant-Shimano)
2. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling)
3. flag-nz Greg Henderson (Lotto-Belisol)

53. 25/05/2014 – Eindklassement World Ports Classic (2.1)
1. flag-nl Theo Bos (Belkin)
2. flag-nl Ramon Sinkeldam (Giant-Shimano)
3. flag-ru Alexander Porsev (Katusha)

54. 29/05/2014 – Tour de Berlin (2.2U) Etappe 1: Rund in Birkenwerder
1. flag-nl Elmar Reinders (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-nl Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels)
3. flag-de Christian Mager (Team Stölting)

55. 29/05/2014 – Flèche du Sud (2.2) Etappe 1: Kayl – Rumelange
1. flag-nl Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke)
2. flag-lu Alex Kirsch (Leopard Development Team)
3. flag-ch Théry Schir (EKZ Racing Team)

56. 29/05/2014 – Tour de Gironde (2.2) Etappe 2: Saint-Aubin-du-Médoc – Biganos
1. flag-nl Rens te Stroet (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-nl Geert van der Weijst (Cyclingteam Jo Piels)
3. flag-fr Marc Sarreau (Armée de Terre)

57. 30/05/2014 – Tour de Berlin (2.2U) Etappe 2: Baruth – Baruth I.T.T.
1. flag-nl Jochem Hoekstra (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-nl Elmar Reinders (Cyclingteam Jo Piels)
3. flag-nl Joey van Rhee (Cyclingteam Jo Piels)

58. 30/05/2014 – Tour de Gironde (2.2) Etappe 3: Saint- André-de-Cubzac – Braud-et-Saint-Louis
1. flag-nl Remco te Brake (Metec-TKH)
2. flag-fr David Menut (Armée de Terre)
3. flag-fr Yoann Verardo (GSC Blagnac)

59. 30/05/2014 – Tour de Kumano (2.2) Etappe 1: Shingu – Shingu
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling)
2. flag-au William Clarke (Drapac Professional Cycling)
3. flag-ar Lucas Sebastian Haedo (Skydive Dubai Pro Cycling Team)

60. 31/05/2014 – Flèche du Sud (2.2) Etappe 3: Roeser – Bettborn
1. flag-nl Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke)
2. flag-dk Morten Ollegaard (Riwal Cycling Team)
3. flag-es Joaquin Sobrino (Team Differdange – Losch)

61. 01/05/2014 – Paris-Roubaix Espoirs (1.2U)
1. flag-nl Mike Teunissen (Rabobank Development Team)
2. flag-us Tyler Williams (BMC Development Team)
3. flag-nl Bas Tietema (BMC Development Team)

62. 01/05/2014 – Eindklassement Tour de Berlin (2.2U)
1. flag-nl Jochem Hoekstra (Cycling Team Jo Piels)
2. flag-nl Elmar Reinders (Cycling Team Jo Piels)
3. flag-de Nils Politt (Team Stölting)

63. 01/06/2014 – Flèche du Sud (2.2) Etappe 4: Leudelange – Esch-sur-Alzette
1. flag-nl Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke)
2. flag-dk Morten Ollegaard (Riwal Cycling Team)
3. flag-es Joaquin Sobrino (Team Differdange – Losch)

64. 01/06/2014 – Tour de Gironde (2.2) Etappe 5: Saint-Pierre-d’Aurillac – Villenave-d’Ornon
1. flag-nl Geert van der Weijst (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-fr Benoit Drujon (Velo Cub de Toucy)
3. flag-fr Marc Sarreau (Armée de Terre)

65. 01/06/2014 – Eindklassement Tour de Gironde (2.2)
1. flag-nl Remco te Brake (Metec-TKH Continental Cyclingteam)
2. flag-fr David Menut (Armée de Terre)
3. flag-be Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen – Baloise)

66. 01/06/2014 – Tour de Kumano, Stage 3 : Taiji Hanto – Taiji Hanto
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling)
2. flag-au William Clarke (Drapac Professional Cycling)
3. flag-jp Hayato Yoshida (Shimano Racing Team)

67. 04/06/2014 – Tour de Luxembourg, Prologue : Luxembourg I.T.T.
1. flag-nl Danny van Poppel (Trek Factory Racing)
2. flag-lu Jean-Pierre Drucker (Wanty-Groupe Gobert)
3. flag-lu Alex Kirsch (Leopard-Trek CT)

68. 07/06/2014 – Ronde van Zeeland Seaports (1.1)
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling)
2. flag-nl Ramon Sinkeldam (Giant-Shimano)
3. flag-be Michael Van Staeyen (Topsport Vlaanderen-Baloise)

69. 08/06/2014 – Memorial Philippe Van Coningsloo (1.2)
1. flag-nl Rob Ruijgh (Vastgoedservice-Golden Palace)
2. flag-be Nicolas Vereecken (Verandas Willems)
3. flag-be Oliver Naesen (Cibel)

Lieuwe Westra

70. 14/06/2014 – Critérium du Dauphiné (WT) Etappe 7: Ville-la-Grand – Finaut/Émosson
1. flag-nl Lieuwe Westra (Astana)
2. flag-ru Yuri Trofimov (Katusha)
3. flag-ru Egor Silin (Katusha)

71. 15/06/2014 – Ronde van Limburg (1.1)
1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP-Powerplus)
2. flag-de Paul Martens (Belkin)
3. flag-nz Greg Henderson (Lotto Belisol)

72. 20/06/2014 – Oberösterreichrundfahrt (2.2) Etappe 2: Wels – Altheim
1. flag-nl Lars van der Haar (Giant-Shimano Development Team)
2. flag-lu Alex Kirsch (Leopard Development Team)
3. flag-de Alexander Grad (Team Heizomat)

73. 25/06/2014 – National Championships Netherlands (Zaltbommel) (ITT)
1. flag-nl Tom Dumoulin (Giant-Shimano)
2. flag-nl Sebastian Langeveld (Garmin-Sharp)
3. flag-nl Jos van Emden (Belkin Pro Cycling)

74. 29/06/2014 – National Championships Netherlands (Ootmarsum) R.R.
1. flag-nl Sebastian Langeveld (Garmin-Sharp)
2. flag-nl Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step)
3. flag-nl Wesley Kreder (Wanty Groupe Gobert)

Lars Boom

75. 09/07/2014 – Ronde van Frankrijk (2.WT) Etappe 5: Ieper – Arenberg
1. flag-nl Lars Boom (Belkin)
2. flag-dk Jakob Fuglsang (Astana)
3. flag-it Vincenzo Nibali (Astana)

76. 13/07/2014 – Vuelta a Venezuela (2.2) Etappe 10: Caracas – Caracas
1. flag-nl Kenny van Hummel (Androni Giocattoli – Venezuela)
2. flag-ve Jesus Perez
3. flag-ve Xavier Quevedo

77. 20/07/2014 – Czech Cycling Tour (2.2) Etappe 4: Olomouc – Dolany
1. flag-nl Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-dk Jonas Aaen Jorgensen (Riwal Cycling Team)
3. flag-pl Pawel Bernas (BDC Marcpol)

78. 27/07/2014 – Giro della Toscana (1.1)
1. flag-nl Pieter Weening (Orica-GreenEDGE)
2. flag-be Jérôme Baugnies (Wanty-GroupeGobert)
3. flag-ru Roman Maikin (RusVelo)

79. 01/08/2014 – Dookola Mazowsza (2.2) Etappe 5: Wysokie Mazowieckie – Lomza
1. flag-nl Maurits Lammertink (Cyclingteam Jo Piels)
2. flag-pl Mateusz Komar (BDC Marcpol)
3. flag-pl Jaroslaw Marycz (CCC Polsat Polkowice)

80. 01/08/2014 – Tour Alsace (2.2) Etappe 3: Soultz – Cernay
1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP Powerplus)
2. flag-fr Julien El Fares (La Pomme Marseille)
3. flag-no Kristoffer Skjerping (Team Joker)

81. 03/08/2014 – Kreiz Breizh Elites (2.2) Etappe 2: Ploërdut – Callac
1. flag-nl André Looij (Rabobank Development Team)
2. flag-be Bert Van Lerberghe
3. flag-be Nicolas Vereecken

82. 03/08/2014 – Kreiz Breizh Elites (2.2) Etappe 3: Le Saint – Carhaix
1. flag-nl Timo Roosen (Rabobank Development Team)
2. flag-ie Jack Wilson (An Post – Chain Reaction)
3. flag-gb Graham Briggs (Rapha Condor JLT)

83. 04/08/2014 – Kreiz Breizh Elites (2.2) Etappe 4: Plouguernevel – Rostrenen
1. flag-nl Stan Godrie (Rabobank Development Team)
2. flag-fr Benoit Sinner (Armee de Terre)
3. flag-be Nicolas Vereecken (Verandas Willems)

84. 04/08/2014 – Tour of Utah (2.1) Etappe 1: Cedar City – Cedar City
1. flag-nl Moreno Hofland (Belkin)
2. flag-si Jure Kocjan (Team SmartStop)
3. flag-it Andrea Palini (Lampre-Merida)

Theo Bos Polen Pologne

85. 05/08/2014 – Tour of Pologne (2.WT) Etappe 3: Kielce – Rzeszow
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling)
2. flag-si Luka Mezgec (Giant-Shimano)
3. flag-au Michael Matthews (Orica-GreenEdge)

86. 06/08/2014 – Tour of Utah (2.1) Etappe 3: Lehi – Tooele
1. flag-nl Moreno Hofland (Belkin)
2. flag-it Andrea Palini (Lampre-Merida)
3. flag-us Eric Young (Optum p/b Kelly Benefit Strategies)

87. 10/08/2014 – Antwerpse Havenpijl (1.2)
1. flag-nl Yoeri Havik (Team De Rijke-Shanks)
2. flag-nl Ivar Slik (Rabobank Development Team)
3. flag-be Jens Geerinck (EFC – OPQS Team)

88. 13/08/2014 – Eneco Tour (2.WT) Etappe 3: Breda – Breda (ITT)
1. flag-nl Tom Dumoulin (Giant-Shimano)
2. flag-ch Fabian Cancellara (Trek Factory Racing)
3. flag-gb Geraint Thomas (Team Sky)

89. 13/08/2014 – Tour de l’Ain (2.1) Etappe 1: Lac de Chalain – Montrevel-en-Bresse
1. flag-nl Raymond Kreder (Garmin-Sharp)
2. flag-fr Marc Sarreau (FDJ.fr)
3. flag-be Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step)

90. 15/08/2014 – Tour de l’Ain (2.1) Etappe 3: Lagnieu – Lelex-Mont Jura
1. flag-nl Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team)
2. flag-fr Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
3. flag-ie Daniel Martin (Garmin-Sharp)

91. 16/08/2014 – Eindklassement Tour de l’Ain (2.1)
1. flag-nl Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team)
2. flag-fr Romain Bardet (AG2R La Mondiale)
3. flag-ie Daniel Martin (Garmin-Sharp)

92. 17/08/2014 – Eindklassement Arctic Race of Norway (2.1)
1. flag-nl Steven Kruijswijk (Belkin)
2. flag-no Alexander Kristoff (Katusha)
3. flag-no Lars Petter Nordhaug (Belkin)

93. 23/08/2014 – Baltic Chain Tour (2.2) Etappe 4: Pärnu – Viljandi
1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP – Powerplus)
2. flag-lv Krists Neilands (Rietumu – Delfin)
3. flag-de Philipp Walsleben (BKCP – Powerplus)

94. 24/08/2014 – Eindklassement Baltic Chain Tour (2.2)
1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP – Powerplus)
2. flag-at Clemens Fankhauser (Tirol Cycling Team)
3. flag-ua Mykhaylo Kononenko (Kolss Cycling Team)

95. 31/08/2014 – Ronde van Midden-Nederland (1.2)
1. flag-nl Wim Stroetinga (Koga Cycling Team)
2. flag-ro Eduard Michael Grosu (Vini Fantini Nippo)
3. flag-nl André Looij (Rabobank Development Team)

96. 02/09/2014 – Tour of Alberta (2.1) Proloog: Calbgary – Calgary
1. flag-nl Tom Dumoulin (Giant-Shimano)
2. flag-ro Serghei Tvetcov (Jelly Belly p/b Maxxis)
3. flag-us Thomas Danielson (Garmin-Sharp)

97. 06/09/2014 – Tour of Alberta (2.1) Etappe 4: Edmonton – Strathcona County
1. flag-nl Theo Bos (Belkin)
2. flag-za Daryl Impey (Orica-GreenEdge)
3. flag-si Jure Kocjan (Team SmartStop)

98. 12/09/2014 – Tour of China II (2.1) Etappe 4: Gucheng – Laohekou
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac)
2. flag-it Mattia Gavazzi (Amore & Vita – Selle SMP)
3. flag-ru Boris Shpilevsky (RTS-Santic Racing Team)

99. 14/09/2014 – Eindklassement Tour of Britain (2.HC)
1. flag-nl Dylan van Baarle (Garmin-Sharp)
2. flag-pl Michal Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step)
3. flag-gb Bradley Wiggins (Team Sky)

Mike Teunissen

100. 21/09/2014 – Baronie Breda Classic (1.2)
1. flag-nl Mike Teunissen (Rabobank Development Team)
2. flag-nl Coen Vermeltfoort (Cyclingteam De Rijke)
3. flag-nl Sjoerd van Ginneken (Metec-TKH)

101. 04/10/2014 – Tour de l’Eurométropole (2.1) Etappe 3: Blankenberge – Middelkerke
1. flag-nl Theo Bos (Belkin Pro Cycling)
2. flag-be Jens Debusschere (Lotto-Belisol)
3. flag-fr Arnaud Démare (FDJ.fr)

102. 12/10/2014 – Paris – Tours Espoirs (1.2U)
1. flag-nl Mike Teunissen (Rabobank Development Team)
2. flag-nl Martijn Tusveld (Rabobank Development Team)
3. flag-nl Sam Oomen (Rabobank Development Team)

103. 20/10/2014 – Tour of Hainan (2.HC) Etappe 1: Chengmai – Chengmai
1. flag-nl Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling Team)
2. flag-it Andrea Palini (Lampre-Merida)
3. flag-cz Ondrej Rybin (Team Dukla Praha)

104. 28/10/2014 – Tour of Hainan (2.HC) Etappe 9: Danzhou – Chengmai
1. flag-nl Wouter Wippert (Drapac Professional)
2. flag-pl Adrian Kurek (CCC Polsat)
3. flag-kz Taras Voropayev (Vino 4ever)

105. 04/11/2014 – Tour of Taihu Lake (2.1) Etappe 4: Qidong – Chongming
1. flag-nl Jurgen van Diemen (Nederlandse selectie)
2. flag-au Sam Witmitz (Team Budget Forklifts)
3. flag-cz Alois Kankovsky (Team Dukla Praha)

106. 08/11/2014 – Tour of Taihu Lake 2014 (2.1) Etappe 8: Changxing Longshan Xinqu › Taihu Tuying
1. flag-nl Bob Schoonbroodt (Nederlandse selectie)
2. flag-cn Meiyin Wang (Hengxiang Cycling Team)
3. flag-cn Wenlong Zhang (Giant-Champion System Pro Cycling)

Dit artikel delen:

Headlines

Materiaalzone

Populair