Oscar Onley kende slechte nacht voor cruciale bergrit: “Hele nacht op de wc gezeten”
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 25 augustus 2026 om 18:35 Volg in Google

Oscar Onley kende slechte nacht voor cruciale bergrit: “Hele nacht op de wc gezeten”

Oscar Onley ging met podiumambities van start in de Vuelta a España en staat na de eerste bergetappe nog altijd tussen de mensen. En dat is op zich al knap, want de Britse klimmer kende een verre van ideale nacht. “Ik had last van maagproblemen”, vertelde hij na afloop bij Eurosport.

Onley wist zich desondanks uitstekend te handhaven in de rit naar Andorra la Vella. “Ik ben gezien de omstandigheden wel blij met mijn prestatie, want ik heb de hele nacht op de wc gezeten wegens maagproblemen.”

De renner van Netcompany INEOS bleek echter sterk genoeg om zijn concurrenten te volgen, al stak er één renner bovenuit: Tadej Pogacar. “We lieten hem zijn ding doen en keken vooral naar elkaar, in de strijd om de overige podiumplaatsen.”

“Het heeft geen zin om mee te gaan met Pogacar, want ik heb er de benen niet voor”, is Onley duidelijk. “Ik heb daarna mijn best gedaan om een zo goed mogelijke uitslag te rijden.”

Onley kwam uiteindelijk als vierde over de streep, in de eerste achtervolgende groep, op 2:39 van ritwinnaar Pogacar. In het algemeen klassement vinden we de 23-jarige ronderenner terug op de vijfde plaats. Zijn achterstand op nummer twee Primoz Roglic bedraagt slechts 24 seconden.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids

Om te reageren moet je ingelogd zijn.