Nieuwe positie gaf Thymen Arensman vleugels in Giro-tijdrit: “Enorme stap gezet”
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 20 mei 2026 om 10:40 Volg in Google

Nieuwe positie gaf Thymen Arensman vleugels in Giro-tijdrit: “Enorme stap gezet”

Na de individuele tijdrit van de Giro d’Italia was het vergeefs wachten op een uitgebreide reactie van Thymen Arensman, maar de Nederlander heeft inmiddels via zijn ploeg wel van zich laten horen. Arensman – die tweede werd achter zijn ploeggenoot Filippo Ganna – was uiteraard erg blij met zijn optreden op de tijdritfiets.

Arensman leverde dinsdag een uitstekende prestatie af tegen de klok, maar ook voor de Nederlander was het onderweg afzien. “Het was natuurlijk best wel zwaar. Het was een behoorlijk lange tijdrit, maar ik denk dat ik best goed heb ingedeeld. Ik heb goed geluisterd naar mijn gevoel en mijn benen. Ik mag blij zijn met mijn prestatie. Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, denk ik. Dus ja, ik kan gewoon blij zijn.”

“En het is natuurlijk ook supermooi om een één-tweetje te pakken met het team. Het zal leuk zijn om wat champagne te drinken na de zege van Pippo (Filippo Ganna, red.). De ploeg heeft het in de breedte ook supergoed gedaan. Het was echt fijn dat we ons alleen maar hoefden te richten op onze prestatie. Al het andere werd door de staf geregeld. Het was een behoorlijk goede dag, waar ik met trots op mag terugkijken.”

“Heel mooi dat het zijn vruchten afwerpt”
Hoe zag zijn pacing plan er eigenlijk uit? “Ik wilde eigenlijk gewoon zo snel mogelijk van A naar B rijden”, reageert hij met een kwinkslag. “Ik heb enkele routines op zo’n tijdritdag en daar probeerde ik me gewoon aan te houden. En ja, dan moet je gewoon vertrouwen op jezelf, zodat je het beste uit je eigen lichaam kunt halen. En uiteindelijk is dat gelukt, dus ja, dat maakt me blij.”

Arensman en zijn ploeg hebben de voorbije maanden veel tijd gestoken in het tijdrijden. “Dat begon eigenlijk al in november van vorig jaar, toen we mijn tijdritpositie veranderden. Dat blijkt zeer effectief. Ik denk dat het team echt een stap vooruit heeft gezet op het gebied van tijdrijden. Ze luisteren hier ook echt naar de feedback van de renners. We werken echt samen, stafleden en renners, en dan is het heel mooi dat het zijn vruchten afwerpt.”

Thymen Arensman tijdens de Giro – foto: Fotopersburo Cor Vos

Lovend over Ganna
Arensman sprak ook nog vol lof over ploeggenoot en tijdritwinnaar Ganna. “Filippo is echt ongelofelijk… Ik eindig als tweede, maar wel op twee minuten. En ik durf wel te zeggen dat ik een goede tijdrit heb gereden en ook geen slechte tijdrijder ben. Dan is twee minuten wel heel veel. Dat laat zien hoe goed hij is als tijdrijder. Dat weet iedereen natuurlijk al, maar om dan alsnog te leveren… Chapeau. Ook hoe hij zo’n tijdrit kan benaderen, met een bepaalde ontspanning. Daar heb ik heel veel respect voor.”

Voor de zomervakantie