Movistar met meerdere troeven in Ronde van Vlaanderen
Movistar heeft zijn selecties bekendgemaakt voor de Ronde van Vlaanderen. In de mannenkoers rekent de ploeg op enkele sterke pionnen en ook voor de vrouwenkoers heeft het meerdere sportieve ijzers in het vuur, al is wereldkampioene Annemiek van Vleuten wel de grote blikvanger.
In het verleden deed Movistar vaak voor spek en bonen mee in een koers als de Ronde van Vlaanderen, maar dat is nu echt verleden tijd. De formatie heeft – met Matteo Jorgenson, Iván García Cortina en Oier Lazkano – meerdere sterke renners in de gelederen voor de mannenwedstrijd.
Jorgenson en García Cortina maakten vorige week nog indruk in de E3 Saxo Classic. De beloftevolle allrounder Jorgenson eindigde in deze klassieker als vierde, de Spaanse Flandrien García Cortina werd vijfde. En dan hebben we nog Lazkano. De 23-jarige Spanjaard verraste woensdag nog de wielerwereld door als tweede te finishen in Dwars door Vlaanderen, na een dag in vroege vlucht.
De selectie bestaat verder nog uit Zwitser Johan Jacobs, de Deen Mathias Norsgaard, de Duitser Juri Hollmann en de Spanjaard Iván Romeo.
Van Vleuten en Mackaij zorgen voor Nederlandse inbreng
In de vrouwenkoers rekent de ploeg vooral op Annemiek van Vleuten. De regerend wereldkampioene zal zondag aan de start verschijnen van haar laatste Ronde van Vlaanderen. De 40-jarige renster verbleef de voorbije weken op hoogte en kwam sinds Strade Bianche (4e) niet meer in actie.
Van Vleuten was in haar carrière al twee keer de beste in de Ronde van Vlaanderen. In 2011 was het haar eerste grote zege als profwielrenster en exact tien jaar later soleerde ze op knappe wijze naar een nieuwe overwinning in Vlaanderens Mooiste.
Van Vleuten is zeker niet de enige Movistar-renster met mooie adelbrieven voor de Ronde. Ook Floortje Mackaij, Arlenis Sierra (4e in 2022), Liane Lippert en Aude Biannic zijn rensters om in de gaten te houden. Sheyla Gutiérrez maakt eveneens deel uit van de selectie.
Afgelopen week voor het eerst een leuke notering in een klassieker vanuit een kopgroep. Wel goed dat hij na te zijn ingerekend het nogmaals probeert. Maar om nu te zeggen dat hij tot de favorieten behoort (lees meerdere ijzers in het vuur) gaat me te ver. Dan moet hij toch minimaal drie á vier keer top tien hebben gereden. En daarbij komt ook nog dat Dwars door Vlaanderen niet het kaliber Ronde van Vlaanderen heeft. Daar komt nog net wat meer bij kijken.
EDIT: ik zie nu dat Lazkano inmiddels in de voorbeschouwing voor RVV wordt genoemd als renner waar Wielerflits benieuwd naar is. Dat is een categorie hoger dan "sterke renner van Movistar" maar ook niet veel meer dan dat.
Van Garcia Cortina denk ik al jaren dat die gaat doorbreken maar het lukt maar niet. Wel zo'n renner die tussen plek 11-25 er wel bij zal zijn zondag.
Jorgenson toch echt veruit het meeste klasse in hun selectie zondag. Toch de enige die dicht bij het podium kan eindigen en waarvan dat niet eens gek zou zijn. Beetje zoals z'n landgenoot Powless ook.
Ik zie wel kansen voor top-10 noteringen, misschien top-5. Maar top-3 gaat erg lastig worden. Hoop dat ze koers gaan maken!