Milaan-San Remo moet parcours mogelijk aanpassen na aardverschuivingen
Ter Illustratie - foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 26 januari 2026 om 14:27 Volg in Google

Milaan-San Remo moet parcours mogelijk aanpassen na aardverschuivingen

Moet de route van Milaan-San Remo (21 maart) noodgedwongen aangepast worden? Bicisport stelt dat dit mogelijk het geval is. Door aardverschuivingen zou een deel van het parcours in maart nog altijd onbegaanbaar kunnen zijn.

Op zondagavond was een deel van de snelweg tussen Aurelia en Arenzano geblokkeerd vanwege een grote aardverschuiving. Lokale media meldden dat er meer dan 2000 kubieke meter rotsblokken waren afgerold. De aardverschuiving vond plaats nabij de Pizzo-tunnel.

De burgemeester van Arenzano heeft aan GenovaToday laten weten dat het eenrichtingsverkeer binnen vier of vijf dagen kan worden hervat, maar dat het aanzienlijk langer kan duren vooraleer alles weer bij het oude is.

“Volgens een eerste schatting kan het – afhankelijk van het weer – vier of vijf dagen duren om al het puin dat op de weg is gevallen te verwijderen”, klinkt het. “Daarna moeten we in kaart brengen wat er nodig is om alles op te ruimen.”

Plan-B?
Men houdt rekening met een scenario waarbij het enkele maanden zal duren vooraleer de snelweg weer volledig zal worden vrijgegeven. Mocht dat het geval zijn, dan zullen de organisatoren van Milaan-San Remo een alternatieve route moeten uitstippelen, aangezien het gaat om een deel van het parcours van de Italiaanse klassieker.

Voor de zomervakantie
4 Reacties
26-01-2026 16:01
En opeens finisht de klassieker op de top van de Cipressa! Hemel en aarde worden bewogen om Pogi aan zijn zo felbegeerde MSR-zege te helpen.
    26-01-2026 16:19
    Vooral aarde bewogen dan (letterlijk). En mis ik het, of had het artikel iets duidelijker kunnen zijn over waar het parcours exact zou moeten worden gewijzigd? (Geen plaatsnaam maar # km ; aanloop, pre-finale of finale)
    26-01-2026 16:28
    De Pizzo tunnel, nabij Arenzano is dat. Dan heb je het over ruim 100 km van de finish.
    26-01-2026 18:29
    Pogi mag hopen dat ze de Pompeiana toch óóit nog eens in het parkoers gaan stoppen. Past tussen de Cipressa en Poggio.

Reacties zijn gesloten.