Mathieu van der Poel start met Dylan van Baarle en Daan Hoole in wegrit Olympische Spelen in Parijs
foto: Cor Vos
woensdag 29 mei 2024 om 17:39

Mathieu van der Poel start met Dylan van Baarle en Daan Hoole in wegrit Olympische Spelen in Parijs

Mathieu van der Poel weet met welke twee renners hij gaat starten aan de wegwedstrijd van de Olympische Spelen in Parijs. Bondscoach Koos Moerenhout heeft gekozen voor Dylan van Baarle en Daan Hoole. Dat betekent dat sprinter Olav Kooij thuisgelaten wordt.

Het was een van de meest heikele kwesties in aanloop naar de Olympische Spelen: welke renners zouden met absolute kopman en regerend wereldkampioen Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) meegaan naar Parijs? Omdat Nederland maar met drie renners mag starten in Frankrijk, moest Moerenhout keuzes maken tussen meerdere kopmannen en meerdere helpers.

Daan Hoole is de meest opvallende naam in het Nederlandse drietal. De 25-jarige coureur van Lidl-Trek maakt indruk als helper van kopmannen als Mads Pedersen en Jonathan Milan. Hij zal ook de individuele tijdrit betwisten op de Olympische Spelen. Nederlands kampioen Van Baarle (Visma | Lease a Bike) wordt door Moerenhout gezien als schaduwkopman; in die rol werd hij vorig jaar twaalfde op het WK in Glasgow en in 2021 nog tweede op het WK wielrennen in Leuven.

“Iedereen weet inmiddels dat ik blij ben dat Mathieu de keuze heeft gemaakt om enkel de wegwedstrijd in Parijs te gaan rijden”, reageert Koos Moerenhout op de site van de KNWU. “Met een duidelijke focus en een degelijke route richting de Spelen gaan we opnieuw voor succes met deze ploeg.”

“Het parcours leidt de renners dwars door de straten van heel Parijs en met name de klimmetjes rondom Montmartre bieden kansen. Daan Hoole zal de twee kopmannen gaan steunen en zal deelnemen aan de tijdrit.”

Selectie Nederland voor de Olympische Spelen 2024, mannen
flag-nl Mathieu van der Poel
flag-nl Dylan van Baarle
flag-nl Daan Hoole (+ tijdrit)





De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
43 Reacties
29-05-2024 19:07
Verstandige selectie. Alles op van der Poel. Die zit niet op tactische spelletjes te wachten waarin gelegenheidsploegmaats meespringen met groepjes en hij gevangen komt te zitten.
    29-05-2024 21:50
    Denk ook dat hoole in dat kader een betere keus is dan nog een jumbo. Dan krijg je toch weer ploeg gezeur waarbij de knechten vooral voor elkaars kans op een 9de plek gaan ipv de grote kans voor nederland met vdp
29-05-2024 17:51
Ik kan het thuislaten van Kooij nog wel begrijpen. Hij gaat hier waarschijnlijk zelf niet rijden voor een medaille (top 10 in een samengekomen groep was denk ik het maximale) en anderen zijn betere knechten voor Mathieu dan hem.

Maar was Tim van Dijke geen betere knecht geweest dan Hoole. Die rijdt echt met een straaljager in zijn kont rond de afgelopen weken. Ik snap dat Hoole een betere tijdrit heeft, maar die gaat ook echt niet in de buurt komen van de medailles dus lijkt het mij zonde daarvoor een betere knecht thuis te laten
    29-05-2024 18:18
    Wie zegt dat de keuze van Hoole gebaseerd is op de tijdrit? Die gaat nu al een paar jaar met WK's mee als trouwe knecht. Koos zal 'm wel goed kunnen beoordelen binnen een team. Dat is met andere genoemde jonge gasten maar de vraag. Zo'n Hoole moet gewoon zorgen dat er niks gevaarlijks ver wegrijdt tot de heuvelzone op zo'n 110 km van de finish. Dan zullen de grote mannen wel gaan spelen.
    29-05-2024 18:31
    Tim van Dijke heeft net zijn eerste Giro gereden. Die gaat zijn niveau in deze fase van zijn carriere onmogelijk kunnen doortrekken tot aan de wegrit OS.
    29-05-2024 21:18
    Dan pak je die andere dijk
    29-05-2024 21:37
    Elk parcours dat vdp op het lijf geschreven is, is eigenlijk net re zwaar voor olaf kooij. Er wordt hem een grote toekomst toegedicht, maar het is wel een toekomst. Ook in Milaan san remo, met 20km bijkomen tussen cipressa en poggio, doet hij nog niet mee. Laat staan in Vlaamse koersen, en de Olympische wegrit heeft meer hoogtemeters. Is echt fanboy wensdenken voorlopig, al zou het me niet verbazen als ie over 3 a 5 jaar Gent wevelgem gewonnen heeft, meedoet in San remo en de peloton sprint voor plek 3 of plek 5 wint in de ronde
    29-05-2024 22:36
    @ Sean Kelly, hij was ook al uitstekend in PR, dus waarom zou hij niet over twee maanden nog een keer goed kunnen zijn?
29-05-2024 19:38
Op basis waar van heeft Van Baarle zijn selectie verdiend? Die presteert dit jaar helemaal niets!
29-05-2024 19:58
Waar is Jan Maas?
29-05-2024 18:03
Hoole degelijk renner, maar inderdaad, de tijdrit zou niet mogen meewegen in de keuze als het draait om medaillekansen. En Van Baarle verdient op basis van z’n historie wel wat meer krediet dan de waan van de dag.
    29-05-2024 21:46
    Wel mee eens dat ie sinds ie bij sky weg is alleen in de omloop echt wat heeft laten zien. Maar snap de keus wel
29-05-2024 18:29
Prima keuze. Alle ballen op Mathieu en niet gokken op 2 kopmannen, die dan samen maar 1 helper hebben. Hoole inzetten in het begin van de koers. van Baarle in een later stadium. En mocht ie per ongeluk mee springen met een groep, dan heeft ook hij kansen op een medaille.
29-05-2024 19:03
Het blijft lachwekkend, die OS met ukkiepeloton en ukkieselecties. Echt een farce. Ik hoop dat de koers met een truc speciale gewonnen wordt waar de niet volgende massa schande van spreken gaat.
    29-05-2024 19:07
    Dit zou mooi zijn, en dan dat het winnende land de volgende editie moet organiseren.
    30-05-2024 11:59
    Hoe kleiner de selecties, hoe leuker de koers.
29-05-2024 17:53
Slecht geselecteerd. Van Baarle rijdt dit jaar geen deuk in een pakje boter en Hoole heeft op dit parcours ook niets te zoeken. Van der Poel, Kooij en Marijn van den Berg hebben dit jaar het meest laten zien dus dat had de selectie moeten zijn.
    29-05-2024 20:19
    Helemaal mee eens , jonge talenten die echt wel mee kunnen op dit nivo
    29-05-2024 21:41
    Kooij heeft toch nog maar weinig laten zien na echt lange wedstrijden. Ook nog geen grote ronde in de benen. Zijn prestaties zijn heuvel sprints vaak zoals hushovd of freire vroeger, maar hij heeft nog niet hun stamina. Geen enkel probleem natuurlijk want nog heel jong, maar het is er gewoon nog niet. Van den Berg heeft wel vooraan meegedaan na 250k inmiddels, al heeft van baarle meer laten zien op dat niveau. Ik denk ook dat van den Berg teveel hetzelfde profiel heeft als vdp dus weinig tactische extra mogelijkheden brengt. Van baarle kan juist heel goed van 60k openen dus meer tactisce ruimte, of gaten dichtrijden voor vdp als tijdrijder en skybot knecht, veel beter dan van den Berg.
    29-05-2024 21:51
    Van Baarle is huidig Nederlandskampioen en Van baarle heeft zelf een tijdrit plek binnen gehaald en is nummer 2 van afgelopen NK
    29-05-2024 22:26
    Maar wat heeft vd Berg meer laten zien dan Kooij na een lange wedstrijd?
    29-05-2024 22:40
    Van Baarle heeft bewezen dat hij na zo’n lange koers top kan zijn, er is bij hem in elk geval een kans dat hij er richting de finale er nog bij zit en wellicht nog wat voor MVDP kan doen Bij die andere jongens weet je zeker dat ze er op het eind niet meer bijzijn.
29-05-2024 18:46
Belachelijke keuze om Kooij thuis te laten. Was vorig jaar erg sterk op het NK en het Olympisch parcours is hem op het lijf geschreven. Juist dan kan je het ploegenspel uitspelen met Van de Poel.
    29-05-2024 21:48
    Nk was weliswaar in zuid Limburg, maar wel behoorlijk vlakke deel aan de NW kant. Helemaal niet zoveel hoogtemeters, 200km ipv 279km, kooij was goed maar won niet. Wie won er ook alweer wel? Juist van baarle.
    30-05-2024 09:45
    Haha ergens wel een schattige reactie. Maar ik vermoed dat je nog niet op de hoogte van de OS regels? Het ploegenspel uitspelen met 3 renners in totaal, dat gaat natuurlijk niet.
29-05-2024 18:48
Verstandig. Als je met Mathieu gaat moet je ook gewoon zorgen dat hij twee degelijke knechten hij zich heeft, we hebben oa bij de Belgen en Spanjaarden vaak genoeg kunnen zien hoe het meerdere kapiteins op één schip kan vergaan.

Of Dylan en Daan dan de juiste zijn wordt op een platform als deze al snel subjectieve borrelpraat klets tussen PCM-helden doorspekt met tieneremoties. Koos zal er wel kijk op hebben. Go D&D!
29-05-2024 18:01
Gedurfde selectie.

Ik snap dat Mathieu met zijn resultaten een absoluut kopmanschap heeft afgedwongen. Maar het is wel een absoluut risico, als je twee renners zonder echte wapens mee neemt. Tegen ploegen (bijvoorbeeld Belgie), die waarschijnlijk met 3 of 4 speerpunten afzakken naar Parijs.

Ik denk dat je met dit team (met Mathieu normaal als topfavoriet) moet zorgen dat je nooit achter de feiten aan gaat koersen. Want ze zullen al heel snel gaan kijken naar de oranje mannen als er een gat dichtgereden moet worden.

En dan had je misschien wel meer aan een Kooij of wie weet wel VdBerg of Van Poppel, die je mee kunt sturen in een kopgroep, zonder zelf mee te rijden. Van Hoole gaan ze, ondanks zijn lengte, weinig schrik hebben schat ik in.
    29-05-2024 18:55
    Een jongen die er geen enkel probleem mee heeft om zn kopman de hele dag uit de wind te zetten en van reepjes te voorzien + een jongen die wat recht kan zetten in een finale hebben een hoop meer impact op "niet achter de feiten aan rijden" dan twee jongens waarvan je dan moet hopen dat ze in de juiste kopgroep zitten, daarmee niet eigenlijk hun daadwerkelijk kopman gevangen zetten in ploegenspel en om het moment supreme misschien toch stiekem met een eigen medaille in hun achterhoofd zitten.

    Gegeven dat je daadwerkelijke kopman een echte klepper is uiteraard. Maar volgens mij, ik kan het mis hebben, zit dat wel snor.
    29-05-2024 20:35
    Nu is Belgie niet de enige ploeg die mee rijdt natuurlijk, maar met een te verwachten selectie (Evenpoel, Van Aert, Philipsen en Stuyven) hebben zij renners mee die allemaal een finale kunnen rijden, en ook goed genoeg zijn om hun eigen kans te gaan mocht de situatie zich voordoen. Wie je ook mee stuurt met een vlucht, ze kunnen het allemaal afmaken.

    Het zal misschien ook zaak zijn om te kijken wie andere landen naar voren schuiven. En op welk scenario die gaan koersen. Stel dat de kaarten Pedersen en Pogacar heel nadrukkelijk getrokken worden, dan is het zaak om ook hun ploegjes te laten werken. Of op tijd mee in de aanval te gaan, dat kan natuurlijk ook.

    Maar het is gewoon een heel moeilijke koers om te voorspellen en te controleren. En daarom zou ik altijd opteren voor een goed plan B, zelfs al heb je Mathieu in je ploeg.
    29-05-2024 21:44
    Denk je dat stuiven echt bang is dat ie in de laatste 35km van poppel er niet af krijgt? Of dat evenepoel dat denkt over van den Berg? Een van baarle in stuijven zn wiel zorgt ervoor dat als stuijven 10 seconden op een heuvel pakt, van baarle dat met zijn duurvermogen altijd dichtrijdt. En evenepoel krijgt van baarle er moeilijk af denk ik zonder echte bergen. Evenepoel wint normaal alleen door voor de finale te openen of op langere bergen dan hier in parcours zitten.
    29-05-2024 22:43
    Je hebt ook niks aan renners die hele kleine wapens hebben die twee uur voor het einde al zijn verdampt, zoals vd Berg en Van Poppel.
    30-05-2024 01:01
    Dacht Evenepoel ook niet zo over Tobias Foss in één of andere tijdrit? Hoogmoed...
29-05-2024 19:13
Dit is toch onzin Kooij is de ideale schaduwkopman
    29-05-2024 19:41
    En GHB is de ideale drug om je anus te laten ontspannen (schijnt).

    Maar als dat niet is waar je naar op zoek bent dan neem je het niet mee. Misschien was Koos wel helemaal niet op zoek naar een schaduwkopman.
    29-05-2024 21:52
    En een schaduwkopman die 80km voor het eind toch wat moe begint te worden, nauwelijks ervaring heeft over die afstand en aantal hoogtemeters, wat ga je daarmee doen? De sprint voor plek 8 winnen in beste geval? Zoals iedereen in san remo, een koers met minder hoogtemeters, blij was dat kooij 13de werd? Alleen maar man minder voor vdp.
29-05-2024 23:12
Waarom wordt nu eigenlijk de selectie al bekend gemaakt? Voor de OS worden nog de Dauphine, Suisse en de Tour verreden. Misschien is het handig om deze grote WT-koersen af te wachten en je selectie te bepalen aan de hand van de prestaties in deze koersen...
    30-05-2024 09:47
    Denk dat de ploegen en vooral de renners zelf wel het recht hebben om te weten waar ze aan toe zijn, zodat ze zich optimaal kunnen voorbereiden. En zonder selectie kun je je dus niet richten op een programma die je rijdt.
29-05-2024 20:16
Heel jammer dat Kooij er niet bij is, maar ik kan me voorstellen dat Moerenhout de wens van van der Poel heeft gevolgd. Zeker nu van den Poel vol inzet op de wegrit lijkt dat wel logisch. En met die kleine ploegjes ligt een massasprint toch minder voor de hand.
29-05-2024 20:17
Ik weet nie, maar Dylan heeft niets laten zien dit jaar. Hier speelt meer , zeker om een ander talent niet mee te nemen
29-05-2024 22:58
Toch wel gulden middenweg. Poel van ADF, Hoole van Trek en Baarle van VLab. Zal wel meegewogen hebben.
29-05-2024 19:16
Humor, MvdP heeft helemaal geen steun nodig.....
    29-05-2024 19:48
    Mits een goede nachtrust moet het wel lukken
29-05-2024 21:27
Doet Rien Schuurhuis eigenlijk nog mee? #dtv

Reacties zijn gesloten.