Mail van Patrick Lefevere aan renners en staf uitgelekt
Patrick Lefevere heeft een mail gestuurd naar zijn personeel en renners naar aanleiding van het nieuws dat zondag naar buitenkwam over de Belgische ploeg. WielerFlits wist toen te melden dat Soudal Quick-Step en Jumbo-Visma werken aan een fusie. Aan het einde van de mail vroeg Lefevere om de inhoud niet met derden te delen, maar Global Cycling Network (GCN) heeft het volledige bericht toch in handen gekregen.
“Ik schrijf je met betrekking tot de berichten die je onlangs in de media zal hebben gezien”, begint Lefevere. “Ik besef dat dit enige onzekerheid heeft veroorzaakt, waarvoor mijn excuses.”
“Er zijn de afgelopen maanden voortdurend gesprekken geweest met verschillende partijen, omdat ik openstond voor gesprekken met iedereen die het gevoel had dat ze in ons team konden investeren en ons kon helpen verbeteren. Dat is nooit een geheim geweest”, aldus de ploegbaas van Soudal Quick-Step.
“In tegenstelling tot de berichten, zijn er op dit moment geen concrete projecten en plannen. Als dit verandert, word je geïnformeerd”, vervolgt hij. “In de tussentijd vraag ik jullie allemaal om de teamgeest en samenhorigheid te blijven tonen die ons team kenmerkt. We zijn aan het einde van een lang seizoen, maar we hebben nog verschillende doelstellingen om er weer een onvergetelijk jaar van te maken voor het team.”
1.) PatLef lult uit zijn nek en ze zijn wel heel concreet. Wat extreem kwalijk zou zijn aangezien een aanzienlijk deel van zijn personeel dan binnenkort werkloos is zonder het te zien aankomen.
2.) Raymond is veel te hijgerig en sensatiebelust geweest. Jumbo/Plugge en Soudal/Patlef zullen ongetwijfeld gesproken hebben en gekeken hebben wat er mogelijk was, maar het is bij lange na niet bijna rond. Zeker niet voor 2024.
Ik kies voor optie 2. Het is volledig onbestaand dat je zo'n fusie eind september nog concreet moet maken voor 2024 terwijl letterlijk niemand van beide ploegen iets weet. Dat kán gewoon niet.
En als je dan bovenstaande ziet schuimbekken over de T.
Maar laten we niet te naïef zijn: het bericht van Wielerflits wordt vervolgens vrij klakkeloos overgenomen door andere online media. In het AD daarentegen werd het nieuws veel genuanceerder gebracht (TJV spreekt onder andere met Soudal-Quick Step). In andere (ook) gedrukte media zie ik het bericht überhaupt niet.
EDIT: Ik vond In 't Wiel ook al behoorlijk hijgerig. Ook al hadden ze hier en daar een disclaimer...
Wat een manager altijd wilt, is dat iedereen braaf blijft zitten, zodat hij de beste eruit kan kiezen als het zover is. Wat in werkelijkheid gebeurt, is dat de beste mensen als eerste vertrekken.
Over rioolkrant gesproken, lees eens het verhelderende artikel 'Hoe (on)waarschijnlijk is een fusie tussen The Wolfpack en The Woutpack' in de Belgische kwaliteitskrant De Standaard.
Het schetst een duidelijke timeline in de berichtgeving rond de zoektocht naar een nieuwe sponsor voor JV enerzijds en het al dan niet bij Soudal-QS blijven van Evenepoel anderzijds , en citeert drie niet-bevestigde Wielerflits-primeurs in de voorbije maanden: het naar voren schuiven van Neom als potentiële hoofdsponsor, de mogelijke fusie tussen de ploeg Lefevere en Ineos, en nu dit nieuwe fusie-verhaal.
Enige constante: dat het om niet-bevestigde geruchten gaat.
Eerst moet alles in voldoende mate in kannen en kruiken zitten, voldoende concreet op papier staan, afgedekt met UCI, sponsors etc, aleer er een formele persmededeling komt over hoe, wat, wanneer. Tot dan toe gaat er eerst heel wat wijn door de rijn en vorkjes geprikt in michelintoko's.
Deze site begint steeds meer op een amateuristische puinzooi te lijken, wat meer weg heeft van een of andere blog dan van een serieuze nieuwssite. Bij een interview van 1 iemand dat hooguit 2 minuten duurde, zie je dat hier terug in 5 verkapte berichtgevingen, met ook nog eens discutabele betiteling. Daar komt nog bij dat de beste man die dit nieuws als eerste de wereld in heeft gebracht inderdaad twijfelachtige journalistiek laat zien en serieus het verschil niet ziet tussen opinie en analyse. Nog geen 2 weken geleden was er nog een "analyse" van dezelfde hand en dat was serieus niets meer dan een verzameling van vragen die door reageerders hier onder andere artikelen werden gesteld. Dat is geen journalistiek onderzoek doen en al helemaal geen analyse. Maar gewoon een verzameling aan observaties van derden, waarvan hun reacties ook nog eens zonder pardon verwijderd worden door diezelfde "journalist". Het begint echt een serieus treurige vertoning te worden. Megalomaan is misschien wel het juiste woord. Want je zou toch anders kwaliteit en zekerheid in juistheid altijd als hoogste prioriteit hebben en niet de eerste, de snelste, het meeste. Als je succes het puur van het laatste moet hebben, kun je beter gewoon alvast gaan stoppen met deze poppenkast.
@redactie, doe er iets mee, jullie volgers schreeuwen er dagelijks om! En dat doen ze niet puur voor het klagen
G: One thing I would say is Remco hates Jumbo and Jumbo hates Remco, so that's not gonna work is it? Unless they do different programs. Should you hear what Roglic says about Remco?
L.R. (lachend): Let's do that on the pod now mate, yeah.
G: HAHAHAHA
Maar Roglic is sowieso nogal een individualist volgens het boek Het Plan. "De einzelgänger Primoz Roglic, over wie het team zich soms zorgen maakt – dan is hij weer onbereikbaar en reageert hij alleen met een vuistje op een app".
Probleem voor Roglic is dat hij voorbijgestreefd werd door Vingegaard, die ook een stuk jonger is. Dus bij TJV komt hij op de 2de plek. Maar ook Evenepoel is geen coureur om naast Vingegaard te starten, die wil zelf scoren en niet in een ploegenspel verzeild raken. Zou ook gewoon best zijn voor het wielrennen dat ze alle 3 bij een andere ploeg zitten.
En hetzelfde geldt misschien wel voor de mail van Lefevere.
Ik gok (of hoop) eigenlijk dat er gewoon een nieuwe sponsor wordt gevonden voor TJV. Zodat iedereen lekker in zijn eigen kamp kan blijven, de fitties lekker door kunnen gaan, en de staf van beide ploegen gewoon kan blijven werken.