Lorena Wiebes zag ‘heel veel chaos’ in Ravenna: “Gelukkig kon ik mijn ploeggenoten vertrouwen”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 30 mei 2026 om 19:12 Volg in Google

Lorena Wiebes zag ‘heel veel chaos’ in Ravenna: “Gelukkig kon ik mijn ploeggenoten vertrouwen”

Lorena Wiebes maakte haar favorietenstatus zaterdag helemaal waar in de Giro Women. Ondanks de chaos op het stadscircuit in Ravenna, begon de Nederlands kampioene toch weer in pole-position aan haar sprint, waarna ze genadeloos toesloeg. “Dit is geweldig”, vertelt ze in het flashinterview na afloop. “Het team heeft er heel hard voor gewerkt.”

“Er was superveel chaos op het lokale circuit, maar dat hadden we wel verwacht. Ik kon gelukkig mijn ploeggenoten vertrouwen en ook al kwam mijn laatste lead-out Barbara te vroeg op kop, vond ik toch een manier om te sprinten vandaag. Dat is het allerbelangrijkste.”

“Wij hebben vandaag het meeste werk gedaan voordat we het circuit opdraaiden”, gaat Wiebes verder. “De GC-teams namen het daarna over omdat ze hun kopvrouwen van voren wilden houden, toen zijn wij ons gaan richten op de laatste ronde.”

Zondag wacht er een nieuwe kans voor de Nederlands kampioene, als de rensters naar Caorle trekken. “Ik hoop dat we opnieuw gaan sprinten”, eindigt ze. “Het zou echt geweldig zijn om te winnen in de roze trui.”


Update 21.50 uur

Lorena Wiebes is enkele uren na haar dubbelslag in de openingsrit uit koers gezet. De sprintster van SD Worx-Protime werd gediskwalificeerd aangezien haar fiets niet voldeed aan de UCI-regels.

Het gaat om een overtreding van artikel 2.12.007-2.2: de fiets van Wiebes voldeed niet aan de reglementen van de internationale wielerunie UCI. “Met name het niet voldoen aan de minimumgewichtseisen”, schrijft de organisatie. De fiets van Wiebes bleek te licht te zijn.

Wiebes mag bijgevolg niet meer van start gaan in de tweede etappe. Elisa Balsamo ‘profiteert’ van de diskwalificatie van Wiebes. De Italiaanse van Lidl-Trek kwam aanvankelijk als tweede over de finish in Ravenna, maar krijgt nu de ritzege én roze trui in haar schoot geworpen.


Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!

Voor de zomervakantie
3 Reacties
30-05-2026 19:14
Ik vraag me echt af hoe je na je zoveelste overwinning nog steeds blij kan zijn
30-05-2026 21:42
DQS door verkeerde fiets...
30-05-2026 22:13
Maar de ploeg niet blijkbaar

Reacties zijn gesloten.