woensdag 6 mei 2026 om 15:55

Roxane Knetemann dolblij met dubbele Eneco Tour: “Vrouwen verdienen een Ronde van Nederland”

Video Eneco is de komende drie jaar naamsponsor van de voormalige Simac Ladies Tour en NIBC Tour of Holland. Vanaf dit jaar heten beide koersen dus de Eneco Tour. “Ik wist het al een paar weken, maar het blijft geweldig nieuws”, aldus koersdirectrice Roxane Knetemann.

“Eneco terug in het wielrennen, en de Tour of Holland als combinatie voor mannen en vrouwen – heel gaaf”, aldus Knetemann, die vorig jaar ook al koersdirectrice was bij de eerste editie van de Tour of Holland. “Ik keek daarna meteen al uit naar dit jaar, omdat er nog zoveel dingen beter konden en we zoveel ambitie hebben. Ik was heel opgetogen na vorig jaar.”

Vanaf dit jaar wordt de Simac Ladies Tour gekoppeld aan de Tour of Holland. De mannen en vrouwen koersen dus tegelijk. “Dat is ontzettend belangrijk”, stelt Knetemann. “De vrouwen verdienen net als de mannen een Ronde van Nederland. Als we die koppeling kunnen maken, op één dag… Het versterkt elkaar natuurlijk. We gaan gewoon dubbel genieten, alle etappes van méér wielrennen. Dat is gewoon heel mooi.”

Geen WorldTour meer
Het is wel een ‘uitdagende puzzel’ om twee wedstrijden op dezelfde dag te laten verrijden, bijvoorbeeld omdat de pelotons elkaar niet tegen moeten komen. “Je moet over meer dingen nadenken. Maar wij houden daar als organisatie wel van. Ik ben er wel van overtuigd dat we het in goede banen gaan leiden.”

Terwijl de Simac Ladies Tour een WorldTour-status had, is de vrouwenversie van de Tour of Holland (13-18 oktober) een 2.1-wedstrijd. Knetemann vindt dat echter niet erg. “Het is maar gewoon een naam die je eraan geeft. Ik denk dat de WorldTour-wedstrijd ook al erg in de knel kwam vanwege de Chinese WorldTour-wedstrijd. Het is wel ons streven om terug te keren in de WorldTour. En dat gaan denk ik wel gebeuren, want we zijn een vooruitstrevende organisatie. Maar met de deelname gaat ook nu helemaal niks mis zijn.”

Markensteijn: “Ambitie om terug te keren”
Organisator Niels Markensteijn bevestigt dat het ‘absoluut’ het doel is om met de Tour of Holland voor vrouwen terug te keren in de WorldTour. “Door de samenvoeging is het ons door de UCI verplicht om niet te mogen concurreren met de UCI-koersen in China”, doelt hij op de Tour of Chongming Island (13-15 oktober) en Tour of Guangxi (18 oktober). “Helaas hebben we moeten downgraden, maar dat betekent niet dat we niet de ambitie hebben om te zijner tijd weer terug te keren.”

Net als Knetemann, benadrukt ook Markensteijn dat de Eneco Tour vernieuwend wil zijn. Vandaar ook de keuze om de mannen- en vrouwenwedstrijd gelijktijdig te organiseren. “We zien dit vaker bij eendagswedstrijden, maar niet bij meerdaagse wedstrijden. Zo’n ambitie past bij ons. En niet alleen bij ons: alle partijen waar we mee samenwerken, gaven aan dat ze het heel mooi zouden vinden als we een vrouwenwedstrijd zouden kunnen integreren in de Tour of Holland. Daar hebben we werk van gemaakt.”

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
2 Reacties
06-05-2026 16:35
Nu in de gloria dat het is samengevoegd en straks staat ze te klepzeiken dat de tv uitzending zo kort duurt…
06-05-2026 19:54
Gaan we het dan ook gewoon Eneco Tour of the Netherland (of Eneco Ronde van Nederland) noemen, of blijft het het beperkte Eneco Tour of Holland?

Reacties zijn gesloten.