Nieuwe naam en lagere status voor Simac Ladies Tour: “Doel is terugkeren in WorldTour”
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 6 mei 2026 om 12:27

Nieuwe naam en lagere status voor Simac Ladies Tour: “Doel is terugkeren in WorldTour”

Woensdag werd bekend dat de Tour of Holland vanaf dit jaar verder zal gaan onder de naam Eneco Tour. Na tien jaar afwezigheid wordt Eneco opnieuw naamsponsor van een internationale profkoers. Dit gaat gepaard met het uitbreiden met een wedstrijd voor de vrouwen.

Het gaat om een voortzetting van de Simac Ladies Tour, die afgelopen september zijn laatste editie beleefde als WorldTour-wedstrijd. De Eneco Tour voor vrouwen zal gelijktijdig met de mannenkoers plaatsvinden, van 13 tot en met 18 oktober. Beide rondes tellen zes etappes en worden verreden op 2.1-niveau.

De Simac Ladies Tour was de afgelopen jaren in handen van Courage Events, dat wel betrokken blijft bij de technische organisatie, maar de wedstrijd valt nu onder TIG Sports & Events. Dit is tevens de organisator van de Eneco Tour voor mannen. TIG Sports & Events organiseert jaarlijks grote internationale sportevenementen, waaronder het KLM Open, de Heineken Formula 1 Dutch Grand Prix.

Terug naar de WorldTour
De Tour of Holland voor vrouwen zal dus wel een stapje terugdoen, van de WorldTour naar het 2.1-niveau. “Het is absoluut ons doel om terug te keren in de WorldTour”, benadrukt Niels Markensteijn, van TIG Sports & Events, echter bij WielerFlits.

“Door de samenvoeging is het ons door de UCI verplicht om niet te mogen concurreren met de UCI-koersen in China”, doelt hij op de Tour of Chongming Island (13-15 oktober) en Tour of Guangxi (18 oktober). “Helaas hebben we moeten downgraden, maar dat betekent niet dat we niet de ambitie hebben om te zijner tijd weer terug te keren.”

Rijke geschiedenis 
De Simac Ladies Tour kende in 1998 zijn eerste editie en werd onder meer gewonnen door Leontien van Moorsel (één keer), Marianne Vos (vier keer) en Lorena Wiebes (tweemaal). Wiebes was vorig jaar de grote slokop, met liefst vijf etappes én de eindzege.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
5 Reacties
06-05-2026 12:31
Ik snap dit bericht niet. Het is toch een voortzetting van de simac tour. Dus dan is het toch geen uitbreiding?
    06-05-2026 13:36
    De evenementenkalender van TIG wordt uitgebreid, anders zou ik het ook niet weten
06-05-2026 13:57
Die Rondhuis kan mooi praten. Ik vermoed dat dit de enige optie is geweest om de koers levende te houden. Simac Ladies Tour was tot een aantal jaren terug een sterke wedstrijd, maar afgelopen jaren hebben ze enkele wisselingen op de kalender gehad. Ploegen die soms maar met een paar rensters van start gingen. Ik herinner mij Backstedt bij Canyon die twee ploeggenoten meekreeg enkel voor de proloog en het daarna zelf mocht uitzoeken, maar zo was het minimum aantal renners wel bereikt. Benieuwd hoe de combinatie werkt met de Tour of Holland. Die laatste organisatie heeft vorig jaar wel een mooie lat neergelegd met een prima eerste editie in ieder geval.
06-05-2026 18:18
Alweer een vrouwenkoers met enige historie die moet wijken.
06-05-2026 15:55
Die zie ik niet zo gauw terug in de WWT. Temeer omdat er in de WWT enkele wedstrijden zijn bijgekomen als gevolg van een mannenwedstrijd in de WT.

Reacties zijn gesloten.