Enkele minuten dacht Nicolas Edet in de Ronde van de Ain zijn eerste zege van het seizoen geboekt te hebben. De jury besliste echter anders. Door het verkeerd rijden op een rotonde nam de Fransman een voorsprong op zijn medevluchter Javier Moreno Bazan, waardoor Edet uiteindelijk solo over de meet kwam. Moreno is nieuwe etappewinnaar én leider in het algemeen klassement.
Voor Cofidis begon de Tour de l`Ain nog goed. Gisteren boekte Hugo Hofstetter de etappezege, waardoor de Fransman vandaag in het de leiderstrui mocht rijden.
12 Reacties
Zijn hier ergens beelden van?
Op dit moment op eurosport.
Discutabele deklassering als je het mij vraagt
Ja hier zijn ze in Frankrijk altijd heel streng op, zou hij als Fransman moeten weten…
Was de rotonde dan niet afgezet aan een kant, hoe anders kan Edet de rotonde verkeerd nemen, tenzij hij hem dwars door het midden genomen heeft….. Raar….
https://twitter.com/BrainOnWheels/status/997880935625494528
edit, deze is duidelijker
https://twitter.com/Alpe__dHuez/status/997898109236731904
Staat toch wel een motor van de organistatie aan de rechterkant, maar had wel iets duidelijk mogen zijn aangegeven/afgezet
Tsja, er stond wel een motor soort van de weg te blokkeren, maar ook niet echt duidelijk mijns inziens.
Daar had de organisatie toch de rotonde beter moeten afzetten, zo’n brede rotonde en dan alleen een motor zetten als wegafsluiting. Dan hadden ze toch beter een lint ofzo kunnen hangen. Kan me voorstellen als je daar met snelheid aankomt ‘gewoon’ de kortste weg kiest. Vraag me af of hij de enige was of dat ook renners uit het peloton (buiten beeld?) de verkeerde kant hebben gepakt.
Faal van organisatie. Die zou gedeclasseerd moeten worden
zijn eerste zege van het seizoen
Zijn laatste zege was in mei 2014. En voor de voorlaatste moet je opnieuw 4 jaar terug.
Waarom zou je sowieso de linkerzijde van een rotonde afsluiten. Dat is eigenlijk nooit zo. En ik zag de noodzaak niet voor deze specifieke rotonde. De weg vervolgt zich na de rotonde op een gewone manier.
Vind het ook altijd wel leuk als een renner als enige de verkeerde kant kiest en zo meters verliest, of juist door slimheid een voorsprong kan pakken. Slim gebruik maken van het geboden parcours door oplettendheid en koersslimheid te benutten.
Hahaha, de jury spreekt weer hoor. Gênant dit.