Juan Ayuso vol lof over nieuwe ploeg Lidl-Trek: “Het team verdiende deze zege echt”
Video Juan Ayuso beleefde zondag een topdag in de Volta ao Algarve. De Spanjaard schreef de slotrit op zijn naam en verzekerde zich zo ook van de eindzege. “Het team verdiende deze zege echt”, zei hij na afloop voor onze camera.
“Na Fóia was ik… niet verdrietig, maar het deed wel pijn om met zo’n klein verschil te verliezen”, blikt Ayuso terug op de tweede etappe, waarin hij nipt verloor van Paul Seixas. “Ik ben heel blij dat ik de ploeg vandaag met de ritwinst en eindzege iets terug kon geven nadat ze de hele dag weer gewerkt hadden.”
Sterk Lidl-Trek
Welke conclusies trekt Ayuso uit zijn optreden in de Volta ao Algarve? “De conclusies die ik trek, gaan meer over hoe het team reed. Hoe goed ik beschermd was – niet alleen vandaag, maar de hele week. Vandaag hebben we weer laten zien dat we het sterkste team in koers waren”, aldus de 23-jarige renner, die afgelopen winter overstapte van UAE Emirates XRG naar Lidl-Trek. De Volta ao Algarve was zijn eerste wedstrijd voor de Duitse formatie.
“Iedereen heeft gezien hoeveel ze ons onder druk probeerden te zetten, maar alsnog wist onze ploeg de koers te controleren. We hadden het niet allemaal constant onder controle, er waren wat momenten, maar we konden dat steeds herstellen. Ik kwam in een positie om te winnen en ben heel blij dat ik hun deze zege kon geven.”
Volta ao Algarve em Bicicleta (2.Pro)
Etappe 5: Faro → Malhão (153.1 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:20:02 | |
| 2 | " | |
| 3 | " | |
| 4 | + 04 | |
| 5 | + 06 | |
| 6 | + 14 | |
| 7 | + 30 | |
| 8 | " | |
| 9 | + 34 | |
| 10 | + 43 |