José De Cauwer ziet wegvallen Van Aert als groot verlies: “Wout is gewoon Visma”
Dat Wout van Aert al geen ideale aanloop kende richting de Tour de France, was al langer duidelijk, maar het nieuws dat hij volgende maand niet zal deelnemen aan de ronde kwam toch wel een beetje als donderslag bij heldere hemel. José De Cauwer zag dit ook niet aankomen. “Dat zal de ploeg zeker gaan voelen”, laat hij weten aan Sporza.
Het nieuws van de dag is dat Wout van Aert volgende maand niet aan de start zal verschijnen van de Tour de France. Een ontstoken elleboog gooit roet in het eten van de Belg. De ontsteking was op een gegeven moment dermate ernstig, dat Van Aert moest worden opgenomen in het ziekenhuis.
Volgens De Cauwer zal Visma | Lease a Bike het gemis van Van Aert voelen in de komende Ronde van Frankrijk. “Wout is gewoon Visma”, stelt de oud-renner en ploegleider. “Niet alleen om koersen te winnen, maar ook richting de pers toe. Sinds zijn zege in Parijs-Roubaix is hij populairder dan ooit. Veel meer dan Vingegaard met zijn twee Tourzeges.”
“Wout vervult een belangrijke rol in de bus, het hotel, in het peloton en in koers. Hij is de man die het motto “eendracht maakt macht” in de ploeg heeft gebracht. Denk maar aan zijn berenwerk voor Jonas Vingegaard in de Hautacam-rit, nu vier jaar geleden. En hoe hij Simon Yates vorig jaar naar de Giro-zege brommerde.”
“Ik ga niet zeggen dat de renners die meegaan onbekwaam zijn. Maar door het ontbreken van Van Aert is een stuk van het huishouden weg. Dat zullen ze zeker voelen”, is De Cauwer van mening.
Elk nadeel heeft zijn voordeel
De analist en commentator had overigens al wel zijn twijfels over de staat van paraatheid van de 31-jarige Kempenaar. “Ik had voor zijn elleboog-miserie al het idee dat de Tour dit jaar niet de belangrijkste koers van het jaar was voor Wout. Hij was niet op zijn scherpst toen hij aan de start verscheen van de Tour Auvergne-Rhônes-Alpes.”
“Ik had toen het gevoel dat hij de Tour deels zou gebruiken als opbouw richting het WK. Want daar loert een unieke kans. Ze zeggen dat elk nadeel zijn voordeel heeft. Wout zal zonder Tour frisser zijn op het WK.”

Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Om te reageren moet je ingelogd zijn.