Jonathan Milan wil meer winnen dit jaar en rijdt daardoor minder klassiekers
Interview Jonathan Milan won afgelopen zomer twee etappes en de groene trui in de Tour de France. Twee weken geleden won hij ook meteen twee ritten in de AlUla Tour en op die voet wil hij – met een andere lead out – komende week in de UAE Tour verder. De sterke Italiaan wil dit jaar investeren in het winnen. De klassiekers betalen daarvoor een groot deel de prijs. Dat vertelt Milan onder andere aan WielerFlits.
Zoek na de UAE Tour niet naar Jonathan Milan in het Openingsweekend. Voor het eerst in vier jaar slaat hij de Belgische seizoensopener over. Ook eind maart en begin april rijdt hij minder frequent in de klassiekers dan hij al deed. “Na de UAE Tour rijd ik Tirreno-Adriatico. Daarna staan alleen Milaan-San Remo, In Flanders Fields en Parijs-Roubaix vast. Misschien komen er links of rechts nog een paar koersen bij, maar dit zijn wel de hoogtepunten. Ik wil me meer op de sprints concentreren. We kiezen bewust voor minder klassiekers. Ik start alleen waar ik kan winnen.”
Vorig jaar voelde Milan zich na Tirreno-Adriatico namelijk moe. Dat moest hij bekopen in La Primavera. “Al is dat geen koers voor sprinters meer”, lacht de Italiaan. “Of ik daarin wel kansen voor mezelf zie? Misschien in de verre toekomst. Uiteraard zal ik mijn uiterste best doen om mezelf te ontwikkelen, zodat ik er zo goed mogelijk kan zijn. Milaan-San Remo is een speciale koers voor mij. Maar de aanpak van de Cipressa en de Poggio is compleet veranderd. Iedereen weet dat Tadej Pogačar waarschijnlijk opnieuw vroeg aanvalt. We moeten klaar zijn om te lijden.”

Milan is er klaar voor – foto: fotopersburo Cor Vos
Dé klassieker die hem het meest zou moeten liggen in het voorjaar, is In Flanders Fields. In de UAE Tour en Tirreno-Adriatico gaat Milan zijn trein verder aanscherpen. Onder andere Max Walscheid is er nieuw bijgekomen, naast de al aanwezige Simone Consonni en Edward Theuns. “Het belangrijkste voor mij is dat het soepel loopt om met elkaar van positie te wisselen in de trein. Dat is de laatste jaren onze kracht geweest. Ik ben blij dat Max erbij gekomen is, het is een sterke gast. In de UAE Tour moeten we verder kijken wat de meest ideale trein voor mij is.”
Giro bewuste (eigen) keuze
Wat verder opvalt aan het seizoen van Milan, is dat hij níet terugkeert naar de Tour de France. In de plaats daarvan koos hij er mede zelf voor om opnieuw de Giro d’Italia te rijden. “Daar ben ik erg blij mee. Er liggen een aantal mooie kansen voor ons als sprinters. Om er naartoe te gaan met een ploeg die volledig gecommitteerd is om mij te helpen de beklimmingen te overleven, zoals we dat de laatste jaren hebben gedaan. Dan is het niet moeilijk om de Tour over te slaan, al had ik daar natuurlijk ook graag gereden. Het is ook een beetje de prijs die je betaalt in een grote formatie.”

Milan won vorig jaar de groene trui in de Tour – foto: fotopersburo Cor Vos
“Iedereen moet binnen Lidl-Trek namelijk tevreden zijn aan het einde van de rit”, gaat de sterke Italiaan verder. “Ik ben blij met de keuze om naar de Giro te gaan dit jaar. Uiteraard heb ik een fantastische Tour beleefd afgelopen zomer. Niet alleen door de zeges, maar ook door de wijze waarop we het beleefd hebben. Het was voor mij heel speciaal om iedere rit te overleven met elkaar. Er zat zo’n goede sfeer in de ploeg en we hebben echt lol gemaakt. Juist dat onthoud ik met plezier, meer nog dan de zeges die we samen boeken. Misschien is dat nóg belangrijker.”
Het voornaamste doel van Milan is dit jaar om de roze trui te veroveren. Die droeg hij nog nooit. De eerste Giro-rit in Bulgarije moet een kolfje naar de hand zijn van de sprinters. “Dat is natuurlijk 100% een doel voor mij. Het is een heel mooie kans, een grote mogelijkheid zelfs. We gaan ons uiterste best doen om in topvorm te zijn, zodat ik de eerste roze trui kan pakken. Het is niet dé reden om voor de Giro te kiezen, maar wel een van de. Nogmaals, er zijn veel kansen in de Giro voor mij. Of ik in het najaar nog de Vuelta a España doe? Als er genoeg sprintritten in zitten, wel.”

Aankomende wedstrijden voor Jonathan Milan
| Datum | Wedstrijd |
|---|---|
| 14 jun |
Reacties zijn gesloten.