Jonas Vingegaard veegt twijfels weg in Parijs-Nice, maar: “Tegenstand niet kunnen monsteren”
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 16 maart 2026 om 16:08 Volg in Google

Jonas Vingegaard veegt twijfels weg in Parijs-Nice, maar: “Tegenstand niet kunnen monsteren”

Jonas Vingegaard moest door ziekte zijn seizoensstart uitstellen, maar in Parijs-Nice etaleerde hij weer zijn klasse. De Deen liet geen spaan heel van de concurrentie en won de ronde met het grootste naoorlogse tijdsverschil, maar toch plaatst José De Cauwer een kanttekening bij diens suprematie.

De oud-renner en ploegleider zag als co-commentator van de VRT hoe Vingegaard op indrukwekkende wijze de eindzege wist veilig te stellen, maar er blijft hem toch iets anders bij van de 84ste editie van de ‘Koers naar de Zon’.

“Vooral de valpartijen. Het was een onthoofde Parijs-Nice. We hebben een goede Vingegaard gezien. We hebben een heel sterk Red Bull-BORA-hansgrohe gezien. In het begin hebben zij echt uitgepakt”, lezen we op de website van Sporza.

Onthoofde editie 
“Door de valpartijen van Juan Ayuso in de eerste plaats en Daniel Felipe Martinez en nog een paar anderen, was Parijs-Nice een klein beetje onthoofd door de tegenstand. Dat hadden we nodig. We hebben een heel goede Jonas Vingegaard gezien, maar we hebben de tegenstand niet kunnen monsteren. We hebben niet kunnen zien hoe goed hij ging zijn. Dat is eigenlijk doodjammer.”

De Cauwer is dan ook voorzichtig met het trekken van conclusies. “Ik blijf bij het punt: wat als die mannen in koers waren gebleven? Er zijn er toch wel heel veel uitgegaan. Het is niet alleen Ayuso, ook nog anderen. Dat is enorm jammer, maar het doet niets af van de overwinning van Vingegaard.”

In de komende Ronde van Catalonië (23-29 maart) krijgen we wellicht antwoorden, want dan neemt Vingegaard het op tegen onder meer Remco Evenepoel en Joao Almeida. “Het is niet belangrijk om te kijken naar hoe goed Vingegaard is, maar naar hoe Remco Evenepoel zich verhoudt naar Vingegaard toe. Die was hier (in Parijs-Nice, red.) goed.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie