Joao Almeida past ook voor de Tour de France: “Ik ben er gewoon niet klaar voor”
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 5 juni 2026 om 14:39

Joao Almeida past ook voor de Tour de France: “Ik ben er gewoon niet klaar voor”

Het gaat inmiddels beter met Joao Almeida, maar deze zomer gaan we de Portugees niet in de Tour de France zien. De coureur van UAE Emirates XRG voelt zich er nog niet klaar voor, vertelt hij in O Jogo. “Om de Tour te rijden, moet je in je allerbeste vorm zijn. Anders heb je er niet veel te zoeken.”

Almeida paste eerder al voor de Giro d’Italia, omdat hij kampte met een mysterieuze virale infectie. Daar gaat het nu stukken beter mee en dit weekend maakt hij in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes weer zijn rentree in koers. “Ik heb een rustpauze genomen”, vertelt hij daar nu zelf over. “Pas sinds een week of drie, vier ben ik weer aan het trainen.”

“Eindelijk voel ik me weer een beetje hersteld en ik merk dat de trainingen ook weer beter gaan. Wat ik nu precies heb gehad, weet ik niet. In de testen die ik heb gedaan, kwamen wel afwijkende waarden naar voren, maar we hebben nooit echt begrepen wat er nu precies aan de hand was.”

Focus op Vuelta-zege
En dus kan de coureur van UAE Emirates XRG weer vooruitkijken. De Tour komt nog te vroeg om echt in topvorm te zijn, maar in de Vuelta a España ziet Almeida nog een groot doel dit jaar. “Als er nog problemen zijn in de Tour-ploeg van UAE, kan er natuurlijk altijd nog wat veranderen, maar voor nu is het plan duidelijk. Ik ga me richten op de Vuelta.”

In de Vuelta is het de bedoeling dat Almeida voor de zege gaat. “Ja, dat is wel waar de mensen ondertussen aan zijn gewend. De concurrentie zal hevig zijn, maar voor mij geeft een top-3 of top-5 plek geen voldoening meer. Na de Vuelta rijd ik vanzelfsprekend ook het WK.”

Aankomende wedstrijden voor João Almeida

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
10 Reacties
14:49
Almeida rijdt echt volgens de contra agenda methode van Attenoje, wil nu niet alleen Vingegaard maar ook zijn kopman ontlopen. :)
    Het eindproduct is Fabio Jakobsen, met de finish ontlopen kan je van niemand verliezen, en blijf je ongeslagen.
    15:19
    Murcia, jij lacht er wel een beetje mee maar het is gewoon de teneur voor de komende jaren. Ook als Seixas opeens zijn voet naast Pogacar en Vingegaard zet. Óf een andere grote koers uitzoeken waar de absolute top niet start of helemaal wegblijven en gaan trainen.
    17:20
    @ attenoje
    Sorry maar seixsas heeft 1 goede uitslag gereden in Luik . Ga je die nu echt boven mannen als Ayuso en Almeida plaatsen ???
    17:39
    Sus, ja dat doe ik. Voor een jochie van 19 is hij meer dan indrukwekkend.
    En ik weet dat hij t eerst nog maar even moet laten zien maar ik heb er veel vertrouwen in.
    Jij bent toch ook heel vol van een bepaalde renner? Ik ook.
15:29
Sinds zijn kritiek op Vingegaard vanwege diens afmelding voor de UAE Tour stapelt Almeida afzegging op afzegging.

Karma hits hard.
14:42
Ik dacht dat Pogacar de Vuelta ging afvinken?
    14:55
    Ik denk dat Pogacar dat ná de Tour zal beslissen. Het ziet ernaar uit dat het dit jaar wat meer knokken zal moeten worden, en hij zal vast alleen de Vuelta willen rijden als hij nagenoeg zeker is van winst.
    Ik ook. Maar dat is nog 'geheim' denk ik. Volgens de Matje methode kun je dan een hoop publiciteit rapen door opeens toch mee te doen. En je kunt zonder gezichtsverlies thuisbliiven.
15:17
Geen enorm gemis voor het team, genoeg man over die Pogi wel aardig kunnen bijstaan. Maar die was vorig jaar na de Tour ook te leeg om nog een GT te rijden, dus prima als Almeida dan fit is.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.