Jasper Philipsen: “Mijn kansen op groen? Die schat ik vrij laag in”
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 24 juli 2026 om 15:47 Volg in Google

Jasper Philipsen: “Mijn kansen op groen? Die schat ik vrij laag in”

Is de strijd om de groene trui gestreden? Mads Pedersen lijkt in de negentiende etappe van de Tour de France 2026 in ieder geval weer op weg naar de volle buit bij de tussensprint. Zijn nog enige overgebleven concurrent voor groen, Jasper Philipsen, leek voor de start al te berusten in de nederlaag.

Na de zeventiende etappe met aankomst in Voiron, nog maar twee dagen geleden, leek er nog van alles mogelijk in de strijd om de groene trui. Philipsen boekte er na een knotsgekke dag een deugddoende zege en wist zijn achterstand in het puntenklassement te verkleinen tot zeven punten.

Inmiddels ziet de wereld er helemaal anders uit voor Philipsen, want Pedersen slaagde er donderdag – op weg naar Orcières Merlette – al in om 25 punten uit te lopen, door als eerste de tussensprint te passeren. En dit scenario lijkt zich een dag later weer te voltrekken richting Alpe d’Huez.

Dit was de tussenstand voor de negentiende etappe:

“Mads is enorm sterk. Niets lijkt momenteel te zwaar voor hem”, is Philipsen in gesprek met Sporza vol lof over zijn Deense opponent. “Zelf probeer ik mijn eigen tempo te kiezen en probeer ik zo economisch mogelijk te finishen.”

“Mijn kansen op groen? Die schat ik vrij laag in, eerlijk gezegd. Het is enorm moeilijk. In Parijs kan er nog iets, maar ik denk dat we daar met de ploeg voor de ritzege gaan. Dan zien we waar het zal stranden. Zondag is sowieso nog een mooi doel voor de ploeg en alles wat erbij komt, bekijken we dan wel.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.