Isaac Del Toro slaat dubbelslag in UAE Tour op Jebel Hafeet, Evenepoel lost opnieuw vroeg
Isaac Del Toro heeft in de zesde etappe van de UAE Tour toegeslagen op Jebel Hafeet. De renner van UAE Emirates XRG wist met een demarrage zijn concurrenten uit het wiel te rijden en zowel de rit te winnen als de leiderstrui over te nemen van Antonio Tiberi van Bahrain Victorious, die vierde werd. Luke Plapp (Jayco AlUla) en Felix Gall (Decathlon CMA CGM) werden tweede en derde.
De zesde etappe kende de inmiddels bekende aankomst op Jebel Hafeet (11 kilometer aan 7%) en was de laatste kans om het klassement nog door elkaar te schudden. Leider Tiberi begon aan de etappe met 21 seconden voorsprong op Del Toro, terwijl de rest van de klassementsrenners al op een minuut of meer stonden. De strijd om het klassement leek daardoor uit te gaan lopen op een tweestrijd, maar daarnaast zullen een aantal renners, waaronder Evenepoel, erop gebrand zijn geweest hun UAE Tour te ‘redden’ met een ritzege.
Val Kelderman en Tulett
Na verscheidene pogingen ontstond op 126 kilometer van de streep de vlucht van de dag bestaande uit Stefan Bissegger (Decathlon CMA CGM), Axel Huens, Johan Jacobs (beiden Groupama-FDJ), Joshua Tarling, Peter Øxenberg (beiden INEOS Grenadiers), Mark Stewart (Modern Adventure), Mattia Gaffuri (Picnic PostNL), Owain Doull (Visma | Lease a Bike) en Alessandro Romele (XDS Astana). Het negental fietste al snel een minuut voorsprong bij elkaar. Doull liet zich op ruim honderd kilometer echter afzakken naar het peloton waarmee nog acht vluchters overbleven.

De vlucht van de dag – foto: Fotopersburo Cor Vos
De rit ontvouwde zich daarna volgens het verwachte scenario: het peloton hield de kopgroep, die onderweg ook nog Romele verloor, voortdurend binnen schootsafstand. Met nog 32 kilometer te gaan werd het peloton echter opgeschrikt door een val van drie renners, waaronder Wilco Kelderman en Ben Tulett van Visma | Lease a Bike. Het grootste slachtoffer leek echter Chris Harper van Q36.5. Kelderman en Tulett keerden niet veel later weer terug in het peloton.
Evenepoel kan niet mee, Van Wilder tegen de grond
Aan de voet van de slotklim had de kopgroep nog 1:22 minuten over. In de eerste kilometer omhoog viel de kopgroep al snel uiteen, vooral doordat Tarling het tempo flink opvoerde. De Brit bleef samen met zijn ploeggenoot Peter Øxenberg vooraan over. Het tweetal was echter begonnen aan een onmogelijk opgave: met nog acht kilometer klimmen was hun voorsprong al tot onder de minuut gedaald. In het peloton was het Decathlon CMA CGM dat het tempo flink opvoerde. Een kilometer later reden vijf renners, waaronder Tiberi, Gall en Del Toro, even weg van de rest, maar de groep werkte nauwelijks samen waardoor de renners daarachter, met onder anderen Evenepoel, weer terug kon keren.

Remco Evenepoel kon zijn ambities niet waarmaken – foto: Fotopersburo Cor Vos
De Belg probeerde vervolgens zelf weg te rijden op zes kilometer van de top, maar deze poging liep al snel op niets uit. Daarna was het Gall die met Harold Tejada in het wiel versnelde, waardoor Øxenberg als laatste vluchter werd ingerekend. Het duo pakte tien seconden op de rest van de favorieten, waar Adam Yates op kop reed in dienst van Del Toro. Ondertussen zakte Evenepoel steeds verder terug in de favorietengroep, en op vijf kilometer van de streep moest hij definitief lossen. Kort daarna ging Ilan van Wilder, de nummer zes in het klassement, tegen de grond in de favorietengeroep, waardoor hij op achtervolgen aangewezen was.
Del Toro lost Tiberi en slaat dubbelslag
Met iets meer dan vier kilometer te gaan besloot Del Toro er een snok aan te geven. Klassementsleider Tiberi kon hem als enige volgen. Het duo rekende Tejada en Gall al snel in door het verschroeiende tempo van de Mexicaan, waarmee hij ook zijn Italiaanse rivaal even in de problemen bracht. De taaie Tiberi weigerde echter te breken en beet zich weer vast in het wiel van Del Toro. Uit de achtergrond was het vervolgens Plapp die op iets minder dan drie kilometer van de streep aansloot bij de twee koplopers. Kort daarna plaatste Del Toro echter een nieuwe demarrage die Tiberi definitief leek te breken. De Italiaan liet het hoofd zakken, waardoor de Mexicaans kampioen op weg leek naar een dubbelslag, want zijn voorsprong was al opgelopen tot bijna 25 seconden.

Del Toro wist Tiberi te kraken – foto: Fotopersburo Cor Vos
Tiberi had ondertussen de grootste moeite om Plapp te volgen. Bij het ingaan van de laatste vlakke kilometer was zijn achterstand gegroeid tot ruim 30 seconden. Del Toro verslapte geen moment en won de rit. Plapp werd tweede op 12 seconden, terwijl Gall Tiberi nog wist in te halen en derde werd. Op 31 seconden kwam vervolgens Tiberi binnen, die zijn leiderstrui kwijtraakte. De renner van Bahrain Victorious staat nog wel op de tweede plek. Plapp stijgt in het klassement naar de derde plek.
De Belg Lennert Van Eetvelt (Lotto-Intermarché) werd twaalfde in de rituitslag en zakt daardoor van de vierde naar de zesde plaats.
🚴🇦🇪 | Isaac del Toro wint op Jebel Hafeet! De 22-jarige Mexicaan slaat een dubbelslag en gaat morgen normaal gesproken eindwinnaar worden in deze UAE Tour. Remco Evenepoel was nergens te bekennen. #cycling
Wielrennen 👀 HBO Max pic.twitter.com/gY6qD9BjkC
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) February 21, 2026
UAE Tour (2.UWT)
Etappe 6: Al Ain → Jebel Hafeet (168 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:27:54 | |
| 2 | + 12 | |
| 3 | + 21 | |
| 4 | + 31 | |
| 5 | + 36 | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | " | |
| 9 | + 48 | |
| 10 | " |
UAE Tour (2.UWT)
Etappe 6: Al Ain → Jebel Hafeet (168 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 18:13:42 | |
| 2 | - | + 20 | |
| 3 | - | + 01:14 | |
| 4 | - | + 01:25 | |
| 5 | - | + 01:34 | |
| 6 | - | + 01:44 | |
| 7 | - | + 01:47 | |
| 8 | - | + 01:55 | |
| 9 | - | + 02:08 | |
| 10 | - | + 02:25 |

En wat was die Remco nou toch weer een het uitspoken, lossen en dan terugkeren en op kop gaan rijden.
Leuk hoor, al die overwinning afgelopen weken op Janneke en Mieke, maar deze UAE tour is 1 van zijn zwakste optredens in GT's met echte bergen en het lijkt erop dat ie bij Bora eerder slechter dan beter is geworden.
Bij zijn vorige team hebben ze maanden lang al die hosanna berichten rond en van Remco stilletjes aangehoord, over hoe goed het wel niet bij Bora geregeld was in vergelijking met hen, zeker weten dat er een paar in hun vuistje lachen nu.
Dan moet hij mij toch eens uitleggen hoe je op 1 week tijd in volle opbouw zoveel conditie verliest.
En daarnaast ook het feit dat het parcours in Valencia hem gewoon veel beter ligt dan dit. Evenepoel is meer de man van de lange adem die minder snel kapot gaat dan de rest, dan de renner die na een halve rustdag plots moet wegpoefen.
Soms roept hij het ook wel een beetje over zichzelf af door de wijze waarop hij reageert (soms wat hoog van de toren blaast) en de media maakt daar dankbaar gebruik van.
Wanneer hij er veel last van heeft/ krijgt, dan zou het denk ik goed zijn om een wat (intensievere) mediatraining te krijgen. Ik denk dat hij soms niet helemaal doorheeft hoe hij over kan komen en zelf soms ook niet helemaal realistisch is.
Ik zou wel eens onderzoek willen doen naar lichaamsbouw, waaronder samenstelling type spiervezels, als predictor voor succes en voor gevolg van jezelf leegtrekken in een tijdrit en het niet meer goed bergop kunnen rijden de volgende dag.
Hoewel, Wout van Aert en MvdP hebben zo'n onderzoek niet nodig hebben, omdat zij het aanvoelen.
Ziekte lijkt me de meest voor de hand liggende reden voor deze ondermaatse prestaties. Zo niet, is er reden tot bezorgdheid.
Als je Evenepoel z'n palmares bekijkt dan zie je dat hij toch vooral (tot enkel) presteert in het "hooggebergte" als hij een lange voorbereiding met hoogtestages heeft gehad. Het hele uitgebreide programma in dit voorjaar vond ik vreemd en zou ik dan enkel kunnen verklaren als ze bij de ploeg op zoek zijn naar zoveel mogelijk data over goede maar vooral ook de slechte momenten in wedstrijd om te kijken hoe ze daar mee aan de slag kunnen.
Het is natuurlijk makkelijk om te roepen "hij kan dit of dat niet en moet snel naar eendagswedstrijden" over iemand die wel een Vuelta won, 3e werd in de Tour en andere knappe klimprestaties neerzette. Dan moet je toch vooral op zoek naar de reden waarom het soms wel lukt en soms helemaal niet.
Enige wat niét in dit verhaal past is natuurlijk z'n eigen communicatie maar dat lijkt me altijd al wat z'n eigen manier om zichzelf te motiveren (en tegelijk z'n achilleshiel richting buitenwereld); zo hoog mogelijk mikken.
Zou mij niks verbazen als hij deze tour op het podium staat.
Wéér vermist in de reacties!
Zelfde met mensen die stijl verwarren met steil.
Benieuwd hoe hij nu aankijkt tegen deze nieuwe trainingen.
lipowitz doet het overigens ook nog niet fantastisch. RB heeft nog wat werk te doen.
Eind vorig jaar werd Seixas herhaaldelijk door Evenepoel op minuten gereden in de kampioenschappen.
Een absoluut toptalent, maar het moet voor hem allemaal nog beginnen.