Isaac Del Toro dankt Visma | Lease a Bike en andere ploegen na pechhulp: “Veel respect”
Isaac Del Toro kende zondag misschien wel het mooiste moment uit zijn loopbaan met een ritzege in de tweede etappe van de Tour de France. Eerder die dag kende de Mexicaan echter nog hachelijke momenten door materiaalpech.
Tot overmaat van ramp werd Del Toro ook nog eens straal voorbijgereden door de volgwagen van zijn ploeg UAE Emirates XRG, zo laten opgedoken beelden gemaakt door toeschouwers zien. De 23-jarige renner kon vervolgens wel rekenen op de hulp van rivaliserende ploegen.
“Ik had een probleem met de fiets en had simpelweg geen tijd om goed zichtbaar te gaan staan. Ik probeerde de auto’s nog te waarschuwen, maar twee ploegauto’s reden me vlak voor mijn neus voorbij. Dus ja, er was wat verrassing”, zei hij op een persconferentie waar In De Leiderstrui bij was.
Op de video is te zien dat auto’s van de Visma-ploeg en Netcompany INEOS wel stoppen om Del Toro mechanische hulp te verlenen. Gelukkig stopte de tweede auto van elk team, speciaal die van Visma, INEOS en eigenlijk iedereen, om me te helpen. Ik ben heel dankbaar voor de hulp die ze me wilden bieden. Veel respect voor alle teams”, vertelde hij.
Bekijk hier de beelden van het incident:
Isaac del Toro a Olesa de Bonesvalls #tdf2026 pic.twitter.com/i8iPq8Vxrx
— Magí P (@magipons) July 5, 2026
Tour de France (2.UWT)
Etappe 2: Tarragona → Barcelona (168.5 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:40:01 | |
| 2 | " | |
| 3 | " | |
| 4 | " | |
| 5 | + 03 | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | " |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.