Mike Teunissen voor twee jaar naar Intermarché-Wanty-Gobert: “Rol naast Biniam Girmay”

maandag 1 augustus 2022 om 18:30
Mike Teunissen voor twee jaar naar Intermarché-Wanty-Gobert: “Rol naast Biniam Girmay”

foto: Cor Vos

Intermarché-Wanty-Gobert heeft de komst van Nederlander Mike Teunissen aangekondigd. WielerFlits bracht het nieuws al tijdens de Tour. Teunissen reed in totaal vier jaar in dienst bij Jumbo-Visma. “Voor het eerst geen Nederlands getinte ploeg, dat zal even wennen zijn. Ik heb er echter vertrouwen in dat ik me snel zal thuis voelen.”

Teunissen zal tot en met 2024 koersen in het tenue van Intermarché-Wanty-Gobert. “De komende twee seizoenen zal Mike Teunissen bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux zijn eigen ambitie in de eendagkoersen en korte rittenkoersen combineren met een rol aan de zijde van Biniam Girmay”, staat er te lezen op de ploegsite.

Mike Teunissen: “Finales kleuren naast Biniam Girmay”
“Net als de rest van de wereld heb ik gezien welke stappen Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux blijft maken”, aldus Teunissen. “Toen het management van het team een groot vertrouwen in mij uitstraalde, hoefde ik de opties voor mijn toekomst niet lang meer te overwegen. Er is voor mij in het klassieke voorjaar een mooie rol weggelegd. Ik wil er de finales kleuren en voor de ploeg kansen creëren in de schaduw van Biniam Girmay.”

Teunissen geeft ook aan dat hij Girmay zal ondersteunen in de sprints. “De overstap naar Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux wordt natuurlijk wel wennen, want voor het eerst verlaat ik een Nederlands getinte omgeving. Ik ben ervan overtuigd dat ik in mijn nieuwe omgeving stappen zal kunnen zetten, door bijvoorbeeld van mijn toekomstige ploeggenoten te leren. Het is alom bekend dat de goede sfeer bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux een troef is, ik heb er dus vertrouwen in dat ik me snel thuis zal voelen!”

Aike Visbeek: “Versterking op verschillende terreinen”
Ook ploegleider Aike Visbeek is zeer blij met de komst van zijn landgenoot. “Zijn keuze voor ons team is een bevestiging van onze ambities in de klassiekers en van wat we dit jaar met Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux hebben laten zien. Met Mike hebben we vanaf volgend seizoen een nieuwe kwaliteitsinjectie om in de finales meer tactische ruimte te kunnen creëren.”

“Zijn uitstekend wedstrijdinzicht en capaciteiten om zich goed te positioneren zijn ook sterke vaardigheden in een rol als lead out renner. Zijn kwaliteiten sluiten aan bij die van onze sprinter Biniam Girmay, aangezien hij in lastige koersen kan overleven. Zijn komst zal ons team dus op verschillende terreinen versterken.”

Dit artikel delen:

28 Reacties

josi 1 augustus 2022 om 18:47
Quote:
Voor het eerst geen Nederlandse ploeg, dat zal even wennen zijn.

Hebben ze Mike nooit verteld dat Sunweb een Duitse ploeg was?

Steven_E 1 augustus 2022 om 19:05

Hij zegt “Nederlandse omgeving”, en die was er wel bij dat Duitse team

Mechanieker 1 augustus 2022 om 19:12

Je vergeet een woord: “getinte”

Wheely 1 augustus 2022 om 19:16

Met Aike, Danny en Taco is het daar ook nog wel een beetje Nederlands getint. Het is niet dat hij naar Movistar gaat.

Michiel 1 augustus 2022 om 19:27

Nederlanders met een tintje, nee daar ken ik geen wielrenners van, tenzij na een helse, modderige Parijs Roubaix

Maillot à Pois 1 augustus 2022 om 19:31

Ceylin zal het graag horen, Michiel!

Michiel 1 augustus 2022 om 19:36

Ah, de sterke en knappe dame met roots in de Dominicaanse Republiek. Hoe kan ik haar vergeten, Maillot!

Alfred Issendorf 1 augustus 2022 om 19:51

Leuke meid, die Ceylin. Maar ze zal de komende jaren naar de vaantjes worden gereden, niet alleen door de oudjes Lucinda of Vos die besluiten ook even mee te doen, maar meer nog door Puck, Fem en Shirin. Ze heeft haar 15 minutes of Fame gehad. Zo gaat het in het leven…

hoax88 1 augustus 2022 om 21:37

Vergeten we Joannathan Duinkerke niet?! Nederlands kampioen en een legendarisch interview met Mathijs van Nieuwkerk.

Fenno de Groot 1 augustus 2022 om 22:29

Je laat een belangrijk woord weg. Punt 1 hierdoor klopt je quote niet. Punt 2 hierdoor maak je een fout over de geschreven tekst. Er staat getint, niet Nederlands team. En ja sunweb was Nederlands getint.

Peterc 1 augustus 2022 om 19:01

Goed lezen, Nederlands getinte ploeg, dat was Sunweb wel degelijk …

Alfred Issendorf 1 augustus 2022 om 19:08

Vanuit JV perspectief snap ik wel dat ze zeggen (nou ja, denken dan): Good riddance!

de wegkijkers 1 augustus 2022 om 19:16

Mooie ploeg in opkomst succes mike !

EricV 1 augustus 2022 om 20:36

Zou mooi zijn als hij in t voorjaar weer een beetje mee kan doen

Wielermop 1 augustus 2022 om 20:41

Volgens mij een prima vervolgstap voor alle partijen. Succes Mike, op een goed voorjaar.

mokum the best 1 augustus 2022 om 21:03

Mieke je wordt in ieder geval niet meer geviseerd op het NK.

Dikke Vrouw 1 augustus 2022 om 21:13

Hup. wanty

zietemgaan 1 augustus 2022 om 22:23

Ook Rui Costa zou op komst zijn, naastCalmejanne

BoemBoemWvA 1 augustus 2022 om 23:37

Dat vind ik 2 hele beroerde en rare transfers.

Cochise 1 augustus 2022 om 22:23

“Het is alom bekend dat de goede sfeer bij Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux een troef is”

Daar denkt Quinten Hermans toch anders over…

Ben wel benieuwd! Altijd afwachten toch als je vanuit JV terecht komt in een minder strakke organisatie als Intermarché.

Maillot à Pois 1 augustus 2022 om 23:16

Niet echt, Hermans heeft het onlangs nog gehad over de steun die hij van mederenners en ploegleiders kreeg. En hoe zijn ploegmaats hem door de moeilijke periode trokken.

reusjen 2 augustus 2022 om 04:49

Terwijl de grote baas geloof ik zei dat alle staf op de hoogte en onderdeel van de beslissing was ofzo…

Maillot à Pois 2 augustus 2022 om 07:18

Aike visbeek zei in het interview hierover:
Volgens Hermans zijn bepaalde ploegleiders het in elk geval niet eens met de keuze hem thuis te laten.
“Ik heb alle ploegleiders gesproken. Ik weet wat ze gezegd hebben en wat ze er van vinden. Maar die hebben uiteraard ook in de wedstrijden gezeten waarin Quinten heeft gepresteerd en hebben respect voor die prestaties. Maar we moeten wel normaal blijven doen. ”

Tussen de lijnen zegt hij daar ook dat minstens een aantal ploegleiders Hermans steunden.

reusjen 2 augustus 2022 om 07:33

Klopt, maar in datzelfde interview zegt hij ook dat de beslissing niet door hem genomen is, maar door de groep. Hermans zelf gaf vervolgens aan dat renners én sommige staf aangaven dat het nieuws ook voor hen uit de lucht kwam vallen.

Maillot à Pois 2 augustus 2022 om 11:08

Ik geloof inderdaad wel dat Visbeek dat niet alleen beslist heeft en er met meer mensen, vooral in het management, wrijvingen waren. Ploegleiders zullen ook wel minstens op de hoogte geweest zijn.
Ik wilde aangeven dat Hermans vooral een conflict met het management had, en dat hij de sfeer bij het ‘operationele’ deel inderdaad als goed ervaart.

bunchsprinter 1 augustus 2022 om 23:28

Mooie stap voor Mike. Het is hem van harte gegund. Maar de 1 na laatste zin in dit artikel is discutabel. Van Baarle is gehaald lijkt mij, omdat Teunissen juist net niet aan kon pikken in de diepe finale van de klassiekers.

BoemBoemWvA 2 augustus 2022 om 08:09

Heeft nog praktisch nogg nooit een 200+ koers bij de beste 10 gereden.

Blackcanyon 2 augustus 2022 om 05:24

Die rol aan de zijlijn is als er zijwind is. Want anders rijdt hij in de pikorde voor Girmay. Om hem de wind en uit de zeilen te nemen,

NK wordt trouwens wel interessanter: taco van der neushoorn kan op een lastige aankomst tot vlak voor de finish doorrammen. Waarna mikeymike gaat sprinten,
Als MvdP niet meedoet zouden ze op zo’n vuilnishoop parcours als dit jaar best kans hebben.

Reactie plaatsen

Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.

Volg hier

Headlines

Populair

Materiaalzone