Kim Van De Steene is de verrassende winnares geworden van de Superprestige-cross in Boom. De Belgische reed in de tweede ronde weg van een groepje met daarin de wereldkampioene Sanne Cant en Alice Maria Arzuffi en breidde vervolgens haar voorsprong seconde voor seconde uit. Aan de finish had Van De Steene een voorsprong van meer dan een halve minuut op Arzuffi en veertig seconden op Cant.

foto: PhotoPress.be
Van De Steene zette al in de eerste ronde druk en zorgde zo al direct voor een afscheiding. De 32-jarige Belg kreeg Ellen van Loy, Arzuffi, Worst, Cant en Ceylin del Carmen Alvardo met zich, maar zelfs toen ging het voor Van De Steene niet hard genoeg.
In de tweede ronde liet zij iedereen haar hielen zien; beetje voor beetje liep zij vervolgens uit op de concurrentie, die haar lang kon zien, maar niet dichterbij kon komen. Van de achtervolgsters wisten Alice Maria Arzuffi en Sanne Cant zich af te scheiden van de rest van het pact, maar ook zij moesten aan de finish een halve minuut toegeven op de in extase verkerende Van De Steene.
De Nederlanders deden in Boom niet mee om de overwinning, maar wisten wel een aantal ereplaatsen te behalen. Worst eindigde voor Alvardo op de vierde plaats, terwijl Geerte Hoeke en Maud Kaptheijns ook een toptienplaats (zevende en tiende) bemachtigden.

foto: PhotoPress.be
Superprestige 2018-2019
Uitslag manche 2, vrouwen: Boom
1. Kim Van De Steene
2. Alice Maria Arzuffi +27s
3. Sanne Cant +49s
4. Annemarie Worst +57s
5. Ceylin del Carmen Alvardo +57s
6. Ellen Van Loy +1m40s
7. Geerte Hoeke +1m48s
8. Ellen Anderson +1m54s
9. Eva Lechner +2m10s
10. Maud Kaptheijns +2m19s
12 Reacties
Cant leek echt de aansluiting te gaan maken, maar Van de Steene was zoveel beter in het doortrekken na die tweede zandstrook, na de balken. Geweldig gereden van Van de Steen.
32 jaar, boerendochter, verpleegkundige,moeder van twee kleuters, gewoon fantastisch.
edit wf: bedankt, aangepast
Vond ik ook verwarrend.
Respect voor deze dame, die gezien haar bezigheden de dames te kijk zet die zich full time op het wielrennen storten. Stel mij wel de vraag welke waarde moet je hechten aan het niveau van het dames veldrijden, want als ook straks weer een aantal (Hollandse) dames van de weg aan de start staan krijgt Cant weer vaak het nakijken, en Cant is dan een dame die zich volledig op het veldrijden stort.
@beekman
Van Vleuten en Vd Breggen rijden ook wel eens een cross, en worden dan op minuten gereden. Niet altijd als het vrouwen betreft over het niveau beginnen aub, zo voorspelbaar. Deze Vd Steene is blijkbaar gewoon erg goed, en de top bij de vrouwencross is sowieso erg breed (daarom ook veel leuker dan de saaie Mathieu-show bij de mannen).
Het is ook niet dat brand even alles wint als ze een paar crossen rijdt.
@tendam, je pikt er net twee uit die er niets van bakken in het veld of dit voor de fun doen. Wat dacht je van Vos, Lucinda Brand, Thalita de Jong bijv. helaas terug geslagen door blessures, maar daar kon Cant niet aan tippen. Het verschil is dat het hun aan de nodige techniek ontbreekt omdat ze dit erbij doen en zich niet specifiek hier op toeleggen, maar anders zouden deze nog veel vaker met de bloemen gaan lopen.
Vos brand en de Jong doen wel vooraan mee maar rijden cant echt niet even weg.
De jaren dat vos elk jaar even wk werd zijn alweer paar jaar terug. Welkom in het heden.
@Beekman Sanne Cant heeft de laatste jaren toch wel het meeste gewonnen volgens mij. Vind dit een beetje wartaal hoor. En altijd maar dat 'niveau' . Vind de damescross echt een verademing vergeleken met de mannelijke variant. MvdP die een minuut eerder binnenkomt dan WvA die weer een minuut voor de rest van de Vlamingen rijdt
Wel een verrassende overwinning van Kim Van de Steene. Die zie je niet vaak vooraan. Chapeau. Arzuffi lijkt wel een abonnement te hebben op de 2e plek
Shirin van Anrooij op 14,Marc Herremans zal tevreden zijn.