Hij is terug! Olav Kooij sprint bij comeback naar ritzege in Boucles de la Mayenne
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 29 mei 2026 om 16:14 Volg in Google

Hij is terug! Olav Kooij sprint bij comeback naar ritzege in Boucles de la Mayenne

Olav Kooij heeft zijn debuut voor Decathlon CMA CGM opgeluisterd met een zege. De Nederlander schreef vrijdag – op zijn tweede koersdag van 2026 – namelijk de eerste rit-in-lijn van de Boucles de la Mayenne op zijn naam. Hij versloeg Alessio Magagnotti en Anthony Turgis in een massasprint. Matthew Brennan, een van de andere favorieten voor de dagzege, eindigde pas als elfde.

Daags nadat Julius Johansen de proloog won, volgde de eerste echte etappe van de Boucles de la Mayenne. De 172 kilometer lange etappe voerde van Saint-Berthevin naar Château-Gontier-sur-Mayenne. De wegen waren glooiend, maar echt lastige hellingen kwamen de coureurs niet tegen. Een massasprint leek het meest waarschijnlijke scenario. En met onder meer Olav Kooij, Mads Pedersen en Matthew Brennan waren er genoeg kanshebbers.

Etappe 1
Start: 12:20 (FR flag Saint-Berthevin)
Finish: 16:09 - 16:32 (FR flag Château-Gontier)

Hoewel een massasprint in de sterren geschreven stond, kozen vijf renners vroeg in de rit het hazenpad. Rasaanvaller Baptiste Veistroffer (Lotto-Intermarché) was de grootste naam in de vlucht van de dag. De vijf vergaarden een voorsprong van maximaal twee minuten.

Op een kleine veertig kilometer van de streep liet Veistroffer zijn medevluchters achter. Hij had een marge van anderhalve minuut op het peloton, waar Visma | Lease a Bike en Decathlon CMA CGM het werk verdeelden. De Fransman was in zijn eentje niet opgewassen tegen de meute, waardoor we de verwachte massasprint kregen.

Kooij slaat meteen toe
Lotto-Intermarché pakte in de laatste honderden meters wel de kop. Ze probeerden Vito Braet af te zetten, maar Mads Pedersen ging de sprint al van ver aan. De Deen viel echter stil. En wie profiteerde? Olav Kooij. In zijn eerste wedstrijd voor Decathlon CMA CGM sloeg de Nederlander meteen overtuigend toe.


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
7 Reacties
29-05-2026 16:26
Je hebt terugkomen en terugkomen: Kooij 1 - Jakobsen 125
    29-05-2026 16:28
    Merlier, ook een goeie terugkeerder…
    29-05-2026 17:39
    En dan heb je ook nog Froome.
    29-05-2026 17:51
    Toegegeven: Jakobsen heeft na zn horrorcrash nog genoeg gewonnen, waaronder Europees kampioen.
    29-05-2026 21:31
    Wat een lelijke reactie platteprijs...
29-05-2026 19:27
Als Decathlon dacht dat ze Kooij misschien thuis konden laten tijdens de Tour omdat hij het gewenste niveau niet heeft en in plaats daarvan konden investeren in de klimtrein van Seixas: jammer joh.
    29-05-2026 21:32
    Ja bij Decathlon zullen ze wel balen!!! Eh... nee natuurlijk niet.

Reacties zijn gesloten.