Grischa Niermann ziet iets ‘ongebruikelijks’ in komende Vuelta a España
Het parcours van de 81ste Vuelta a España is sinds woensdagavond bekend. De organisatie kiest in 2026 voor een start in Monaco, een loodzware ontknoping in de Sierra Nevada en een opmerkelijke slotrit. Maar wat valt Grischa Niermann, Head of Racing bij Visma | Lease a Bike, allemaal op na een goede blik op het parcours?
“Het ziet eruit als een zwaar maar goed uitgebalanceerd parcours. Het is een normale Vuelta in die zin dat er veel zware bergen zijn, maar veel daarvan kennen we al”, geeft Niermann aan op de website van de Nederlandse formatie. “Om te winnen moet je ook sterk zijn tegen de klok, want er zijn meer dan 40 tijdritkilometers.”
Toch ziet de oud-renner ook wel iets wat niet echt ‘past’ bij de Ronde van Spanje. “Het meest ongebruikelijke vind ik dat er twee etappes zijn met meer dan 5.000 hoogtemeters, verspreid over de hele rit. Dat is niet gebruikelijk in de Vuelta”, doelt Niermann op de etappes naar Calar Alto (rit 12) en Collado del Alguacil (rit 20).
“Verder zie ik veel kansen voor snelle renners die ook wat beklimmingen kunnen overleven. Er zijn niet veel volledig vlakke etappes. De warmte zou ook een rol kunnen gaan spelen, aangezien de hele ronde in het zuiden wordt verreden.”
Strijdplan
Visma | Lease a Bike wist dit jaar de Vuelta te winnen met Jonas Vingegaard, maar kent de ploeg al zijn strijdplan voor de volgende editie van de Spaanse ronde? “We gaan nu om de tafel zitten en een goed plan maken”, laat Niermann nog niet in zijn kaarten kijken.
Of hij moet de tour overslaan maar dat zie ik niet gebeuren.
privilége bezit om zelf een keuze te mogen maken en hij
daar naartoe zal gaan, waar Visma besluit dat hij zal gaan.
Die mag echt nog wel zelf bepalen waar hij in actie komt.
De beste renner ter wereld na Pogacar zou geen inspraak mogen hebben? Fantasie zit wel goed bij je.
Vingegaard heeft alles voor het uitkiezen wat hij wilt.