Giro 2023: Voorbeschouwing etappe 2 naar San Salvo – Eerste kans voor de sprinters?
Mark Cavendish won vorig jaar de eerste sprint - foto: Cor Vos
zondag 7 mei 2023 om 14:30

Giro 2023: Voorbeschouwing etappe 2 naar San Salvo – Eerste kans voor de sprinters?

De tweede etappe in de Giro d’Italia is een overwegend vlakke rit die van Teramo naar San Salvo gaat. Het lijkt er met andere woorden op dat de sprinters voor het eerst hun snelle benen zullen kunnen tonen. Er is geen echte topsprinter in de Giro, dus het zou wel eens een spannende strijd kunnen worden. WielerFlits blikt vooruit!


Parcours

Een dag na de openingstijdrit blijft de Giro d’Italia in de Abruzzen, al start het peloton dit keer een stuk noordelijker en meer landinwaarts dan zaterdag. In universiteitsstad Teramo wordt het startschot gelost. De etappe is grotendeels vlak, al is het eerste deel van de etappe wel een beetje heuvelachtig. De beklimmingen gaan niet hoger dan 339 meter. 

De vlucht van de dag zal zich waarschijnlijk losmaken op het eerste klimmetje van de dag naar Bellante na 7 kilometer. Alhoewel deze klim door de organisatie niet is aangewezen als gecategoriseerde beklimming, worden er in 5,8 kilometer toch meer dan 200 hoogtemeters overwonnen.

Daarna kabbelt de rit rustig verder langs dorpjes als Colonella, Tortoreto en Alba Adriatica. Dorpjes die bekender zijn uit de Tirreno-Adriatico. Zo won Primoz Roglic dit jaar nog in Tortoreto voor Julian Alaphilippe en Adam Yates

Na 84,6 kilometer vindt dan de eerste gecategoriseerde klim in deze ronde plaats. In het plaatsje Silvi heeft Giro-organisator RCS een vierde categorie-klimmetje van 4,5 kilometer aan 6,2 procent gevonden. In Ripa Trintina een aantal kilometer later zijn er nog eens bergpunten te verdienen, als de weg 2,6 kilometer lang aan 5,2 procent omhoog loopt. 

Tussen deze twee klimmetjes zijn er tussensprinten in de steden Pescara en Chieti. Deze twee steden zijn verbonden met elkaar door de Università degli Studi Gabriele d’Annunzio, een belangrijke universiteit in Italië op het gebied van geneeskunde die ter vergelijking net iets minder groot is dan de Universiteit van Utrecht.

In de laatste vlakke kilometers komen de renners nog een keer door Fossacesia en Ortona, waarna San Salvo snel wordt bereikt voor een massasprint. San Salvo was in 2020 nog startplaats in de Giro, waar de Portugees Ruben Guerreiro een aantal uur later in Roccaraso met de dagzege aan de haal ging.

Officieuze start: 12.20 uur
Officiële start: 12.30 uur
Finish: tussen 17.00 en 17.30 uur
Afstand: 202 kilometer


Favorieten

Zondag is het de eerste keer dat de sprinters kans maken op de zege. Logisch, want het is de eerste rit in lijn. Het zorgt er wel voor dat alle sprinters nog met een wit blad in actie komen en de verhoudingen momenteel nog moeilijk zijn in te schatten.

Intrinsiek is Fernando Gaviria ongetwijfeld een van de snelste mannen in de Ronde van Italië. De Colombiaan van Movistar is een pure sprinter en zal zo vroeg mogelijk in de Giro een rit op zijn naam willen schrijven. De Italiaanse rittenkoers wordt steeds zwaarder en dan is het geen zekerheid dat Gaviria zal overleven. Dat moet in de tweede etappe echter geen probleem zijn. Gaviria won dit seizoen wel nog maar twee keer, al was zijn laatste overwinning wel maar een goede week geleden.

Mads Pedersen is in elke voorspelling de grote favoriet voor de puntentrui. Dat komt natuurlijk door het feit dat de Deen heel wat heuvels kan overleven en over een sterk en explosief eindschot beschikt. Toch zal Pedersen ook punten moeten scoren in de echte vlakke etappes, zoals die van zondag dus. Dat moet echter geen probleem zijn, want de renner van Trek-Segafredo klopte dit jaar bijvoorbeeld al Olav Kooij in een vlakke sprint.

Pedersen kan meteen een statement maken en ook in de vlakke etappes scoren – foto: Cor Vos

UAE Emirates rekent op Pascal Ackermann in de sprints. De 29-jarige snelle man uit het Duitse Kandel kon wel al een tijdje niet meer winnen. Zijn laatste zege dateert van begin augustus 2022, toen hij een etappe won in de Ronde van Polen. Dit seizoen kwam hij in de Bredene Koksijde Classic wel nog dichtbij, maar Gerben Thijssen was net iets sneller aan de streep. In de Giro krijgt Ackermann ook amper knechten mee om de sprint voor te bereiden, dus zal hij het alleen moeten doen. Allemaal zaken die in het nadeel spreken van Ackermann, maar hij blijft wel gewoon een sterke sprinter.

Kaden Groves was wel al succesvol dit seizoen. Begin 2023 verzamelde hij heel wat ereplaatsen en de afgelopen weken kon de sprinter van Alpecin-Deceuninck ook aan het langste eind trekken. Twee ritzeges in de Ronde van Catalonië en een imponerende zege in de Volta Limburg Classic zorgen ervoor dat we Groves zeer veel kansen toedichten. De Australiër is zeker in vorm en klaar om in zijn tweede grote ronde opnieuw te juichen. Met onder meer Ramon Sinkeldam krijgt Groves ook een sterke sprinttrein rondom zich.

Groves klopte in Catalonië onder meer Bryan Coquard – foto: Cor Vos

Snelle Italiaanse mannen zijn er altijd in de Ronde van Italië. In eerste instantie kijken we dit jaar naar Simone Consonni. De 28-jarige renner van Cofidis zal samen met Davide Cimolai voor een ritzege gaan in de sprints. Consonni kwam in het verleden al vaak in de buurt van een ritzege, maar het was vaak net niet. Lukt het nu wel?

Verder zien we ook Jonathan Milan (Bahrain-Victorious) en Alberto Dainese (Team DSM) aan de start staan. Milan is een sterke man, maar is de afgelopen tijd minder in vorm. Vermoeidheid zal er nu echter nog niet zijn, waardoor we Milan toch als een kandidaat-winnaar zien. Dainese is in principe ook een kanshebber voor een ritzege, maar het is niet zeker of hij wel de kans zal krijgen om te sprinten. Dainese is namelijk op weg naar de uitgang bij Team DSM.

Mark Cavendish blijft Mark Cavendish“, vertelde Consonni vrijdag op een persconferentie. Cavendish is inmiddels toe aan zijn 22ste grote ronde en gaat op zoek naar zijn 162ste zege van zijn carrière. Imposante cijfers, maar dit seizoen lijkt het er wel niet op dat de Brit in de buurt komt van zijn topvorm. Dat hij van Astana Qazaqstan ook geen echte lead-out heeft meegekregen, is geen goede zaak. Cavendish blijft Cavendish, maar hoe lang geldt dat nog?

Cavendish zal koersen in zijn Britse trui – foto: Cor Vos

Michael Matthews en Magnus Cort zijn ook snelle mannen, maar moeten het eerder hebben van etappes waar wat meer hoogtemeters in liggen. Toch geven we ook een ster aan Matthews. Bling, zoals zijn bijnaam luidt, is nu eenmaal een renner om altijd rekening mee te houden. De 32-jarige renner van Jayco AlUla eindigde dit seizoen al acht keer in de top-10 en lijkt in een best oké vorm te zijn. Hij is een kanshebber voor de puntentrui, maar dan geldt voor hem hetzelfde als voor Pedersen: je moet ook scoren in de vlakke etappes. Matthews zal zich met andere woorden zondag zeker mengen in de sprint.

De grote Nederlandse sprinters ontbreken in de Ronde van Italië, maar dat wil niet zeggen dat er geen enkele Nederlander kans kan maken op een knap resultaat. David Dekker, die uitkomt voor Arkéa-Samsic, staat namelijk wel aan de start van de Giro. Dekker krijgt de vrijheid van zijn Franse ploeg om te sprinten. Winnen lijkt zeer moeilijk voor de 25-jarige renner, maar een mooie ereplaats moet er wel in zitten.

Bling for the win? – foto: Cor Vos

De grootste kanshebbers hebben we nu wel gehad. Nu volgt er een lang lijstje met renners die ook wel kans maken op een notering in de top-10, maar waarvan we denken dat ze niet zullen meedoen voor de zege. Hier komen ze: Filippo Fiorelli (Green Project-Bardiani CSF-Faizanè), Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa), Marius Mayrhofer (Team DSM), Jake Stewart (Groupama-FDJ), Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost), Andrea Vendrame (AG2R Citroën), Andrea Pasqualon (Bahrain-Victorious), Arne Marit (Intermarché-Circus-Wanty), Max Kanter (Movistar), Stefano Oldani (Alpecin-Deceuninck) en Nicolas Dalle Valle (Corratec-Selle Italia).


Favorieten volgens WielerFlits
**** Kaden Groves
*** Fernando Gaviria, Mads Pedersen
** Pascal Ackermann, Mark Cavendish, Simone Consonni
* Alberto Dainese, Jonathan Milan, David Dekker, Michael Matthews

Giro 2023: Deelnemerslijst


Weer en TV

Het zal een zeer mooie dag worden zondag voor de sprinters. Niet alleen het vlakke parcours, maar ook het warme weer ziet er mooi uit voor hun. Er worden namelijk temperaturen boven de 20 Graden Celsius voorspeld en regen moet het peloton niet verwachten. Ook de wind zal geen rol spelen in de eerste kans voor de sprinters.

Eurosport zendt de hele Giro d’Italia van start tot finish uit. Zondag begint de uitzending om 12.00 uur. Daarnaast is de tweede rit ook te bekijken in de Belgische huiskamers op VTM. Zij starten hun uitzending vanaf 14.15 uur.


 
36 Reacties
Sorteer op:
In deze etappe is het traject tussen Chieti en Ripa Teatina al vele malen, in beide richtingen, opgenomen geweest in de Giro. De laatste keer was 2 jaar geleden. Dit maal is op de Via Asinio Herio in Chieti een tussensprint getrokken, in andere jaren werd het als een GPM van de 4e categorie aangemerkt. Chieti is gelegen op een 300 meter hoge heuveltop. Een historische plek: hier, op de Via Asinio Herio, lag in 1909 de meet van de 2e etappe van de allereerste Giro d’Italia, en daarmee was het ook de allereerste aankomst bergop in de geschiedenis van de Giro. Italiaans kampioen Giovanni Cuniolo won de rit door Luigi Ganna in de sprint te verslaan; de laatste pakte wel de leiding in het AK en zou ook uiteindelijk het eindklassement winnen. Als derde eindigde Louis Trousselier, de Fransman die de geschiedenis is ingegaan als eerste renner die in hetzelfde seizoen (in zijn geval 1905) zowel Parijs-Roubaix als de Tour de France op zijn naam wist te schrijven, een prestatie die door slechts drie andere renners is geëvenaard: Octave Lapize (1910), Eddy Merckx (1970) en Bernard Hinault (1981).
    6 mei 2023
    Ik vind het fascinerend, maar hoe kun je zoiets weten?
    7 mei 2023
    Het lange leven en geheugen van een vampier? (als je 'van Stierop' vertaalt naar het Transylvaans is het vast een anagram van 'Dracula')
6 mei 2023
Stel je voor dat eeuwige Giro-tweede morgen de Tro Bro Leon wint… Had hem toch graag in de Giro gezien, Blij dat Demare hier niet aan de start staat, maar mis toch een kanon à la Philipsen, Jakobsen, Merlier of Ewan. Dit deelnemersveld opent veel perspectieven voor Groves…
    6 mei 2023
    Ewan vind ik tegenwoordig ook niet meer echt een kanon
    7 mei 2023
    neem aan dat je Nizzolo bedoelt. Gezien zijn vorm (geen) denk ik dat je je geen zorgen hoeft te maken, die wint niet.
    7 mei 2023
    Tja Titaantje, dus wel :)
6 mei 2023
Deze is voor de sprinters quickies moet het maar aan hun ploegen over laten
Je zou denken dat een hoop sprinters wel wat ritten in de grote rondes op hun palmares willen, maar blijkbaar toch niet echt als je dit schamel sprintveld zit.
    7 mei 2023
    Vuelta en Giro hebben vaak gewoon een veel minder sprintersveld dan de TdF. En beide rondes hebben ook minder sprintersritten (gelukkig). Er is vooral geen duidelijke elite sprinter aanwezig, maar daar zijn er ook niet zoveel van gezien Bennet, Ackermann, en Ewan allemaal matige vorm hebben de laatste 18 maanden. Dan houd je bijna enkel Philipsen, Jakobsen en Merlier over als echte elite .Groenewegen is ook niet altijd een garantie voor zeges en Demare heeft het dit jaar ook niet. Met Gaviria, Pedersen, Ackermann en Cavendish zijn er voldoende grote namen waarbij de laatste 2 onduidelijke vorm (en ondersteuning) hebben. Consonni, Bonifazio, Groves, Dainese en Milan zijn typische uitdagers op Giro niveau. En dan heb je nog en puntenverzamelaar als Mtthews, Het totale aantal sprinters aan de start vind ik eigenlijk best puik. 1 naam die hier voor mij niet had misstaan was Welshford geweest om inderdaad alvast een grote ronde zege te komen pakken. Maar ik denk niet dat zijn naam jouw opinie had gewijzigd tav de startlijst.
    @Titaantje Het gaat me niet alleen over de wereldtop. Wij (de lage landen) hebben samen zeker wel een tiental sprinters die hier zouden kunnen meedoen voor een zege in sprints en ook daarvan staan er welgeteld 0 aan de start. Je hebt wel Dekker en Marit, maar die zitten niet bij die 10 en die zie ik hier niet verder raken dan ergens een verdwaalde 5e plaats of zo.
6 mei 2023
Gaviria triomfeert hier morgen.
6 mei 2023
Weet iemand of Sinkeldam laatste man is voor Groves?
6 mei 2023
Benieuwd hoeveel ploegen met sprinters er een massasprint van willen maken. Jammer genoeg zie je, zeker in de grote rondes, bij dit soort ritten dusdanig veel controle dat het koersverloop voorspelbaar is. Dan is het enkel nog de vraag wie als eerste zijn wiel over de lijn weet te drukken. Het is in ieder geval niet de etappe waar ik op voorhand voor thuis blijf.
Lekker 20 graden langs de kust fietsen in de zon, zal vast niet al te groot kopgroepje worden en zo vroeg in de Giro wellicht ook niet al te groot gevecht. Paar Bardiani, Corratec, Eolo renners met een WT renner die vechten voor de bergtrui. Daarna kunnen we lekker wachten op de hectiek van de sprint want ze hebben een rotonde naar links op 1.4km geplaatst. Zoals ie getekend is op de kaart moeten ze ook daadwerkelijk de rotonde driekwart rond, want ja wat kan er nou misgaan, dus positioneren is daar key want ze hebben nog een extra rotonde onder de vod gegooid omdat het kan‍♂️
    6 mei 2023
    Hoe doe je dat die emoji ??
    Wel wat wind, maar schuin tegen. Behalve op die rotondes natuurlijk.
    Haha geen idee dikke vrouw, ik deed een mannetje met zijn armen omhoog alsof ie het ook niet snapt en kreeg dit ervoor terug. @Quincy: klopt, wind lijkt me lang niet sterk genoeg voor wat waaiergeweld langs de kust.
    @Dikke Vrouw .... > ♂♫♣ Zoiets bedoel je ? Startmenu, dan speciale leestekens openen, symbooltje slecteren, copy/paste, en klaar. (Op een laptop/PC iig.)
    7 mei 2023
    @vleesmonster: over het algemeen is zo'n rotonde op 1,5km juist goed voor de veiligheid omdat alles op een lint komt. Juist de wasmachines, liefst icm verkeersmeubilair, zorgen voor het meeste gevaar.
7 mei 2023
Gaat misschien toch wel een leuk ritje worden, velen willen het blauw. Op die sprint van c-garnituur zit echt niemand te wachten.
7 mei 2023
Mayrhofer gaat winnen denk ik. Volledig en zonder reclame te volgen op de Eurosport-app
Meteen een etappe voor de vluchters. Er gaan er 5 weg en niemand wil echt achtervolgen of ze hebben er niet de manschappen voor. Er wordt stom geloerd. De 5, waaronder 5 Italiaantjes draaien als een malle tot 5K van de meet en we krijgen een schouwspel zoals ons lang geleden werd getoond in de etappe die, wie kent hem nog, Nicola Boem won.
    7 mei 2023
    Ja Nicola Boem, die rit herinner ik me nog wel. Was zo een mooie verrassing
Weet je, ook al is het vandaag een sprintrit, Evenepoel moet vanaf nu al in het wiel kruipen van Roglic om hem zenuwachtig te maken! Niet de hele rit, maar een paar keer om de boodschap over te brengen..Evenepoel is nog te braaf en wil te graag, hij moet niet meer die vriendelijke buurjongen zijn.
    7 mei 2023
    Je kan veel van Evenepoel zeggen maar een vriendelijke buurman lijkt het allerminst te zijn. Eerder de vervelende buurman die de tuin net wat netter heeft, de auto altijd gewassen op de oprit heeft staan en om 2100 uur aan de deur komt of de tv zachter mag.
Dat Eurosport de etappes van de Giro van start tot finish uitzend is een leugen. Om de kwartier is er wel een commercial break van minimaal 5 minuten. Ik kijk via het internet naar de giro middels cycling today wel engels commentaar dat is beter dan die Kroon en die irritante belg op Eurosport.
    Je kan toch de stream nemen van eurosport zonder commercials? Jaartje eurosport player alleen voor wielrennen is niet zo gek. (Maar goed, ik heb geen tv-abonnement, alleen de eurosportplayer en Mubi).
    6 mei 2023
    Ben oprecht geïntrigeerd door dit stuk proza.
    6 mei 2023
    Discovery+. Maart t/m september in totaal iets van 50 euro voor een groot deel van de kalender (zonder reclame) zou zelfs voor de grootste schraalhazen een automatische aankoop moeten zijn.
    Vind Eurosport een ideale zender. Het meeste wielrennen, tennis en UFC, ik ben heel blij met het abonnemen maar inderdaad nog blijer dat ik niet naar het NLse commentaar hoef te luisteren. Karsten en Van Belleghem kan ik nog wel redelijk hebben, maar als ik Traksel hoor dan is het direct klaar en ik vind de stem van Koen de Kort ook niet heel top voor TV of radio. Paar maanden geleden hadden ze een Belgisch, pas gestopt renner, die vond ik wel heel fijn al ben ik vergeten wie het was.
    schraalhazen. dank voor de verrijking.
    7 mei 2023
    De Belg die je bedoelt was Stijn Steels. Verder ben ik het met je eens wat betreft Traksel. Maar, ook Hermsen (die in elke zin het woordje 'hoor' of 'ook' gebruikt, en zelden volledige zinnen maakt) vind ik niet aan te horen en Kleikers is ook zo onnatuurlijk als het maar zijn kan. Het is echt een clubje knuppels, al vind ik Kroon en van Belleghem wel oké. De reden dan ook dat als het een echt grote wedstrijd is, je ook altijd hen zal horen. Als er iemand hier bij Eurosport werkt, ik zou heel graag een trial doen! Overigens, geef Andries ook maar wat meer zendtijd, die gast doet het ook goed!
    7 mei 2023
    In de Giro slechts één adres voor het beste commentaar: het Engelstalige GCN/Eurosport clubje. Rob Hatch + Sean Kelly die openen, dan stelselmatig de 'vervanging' naar het trio Dan Lloyd + Adam Blythe + Robbie McEwen en dan voor de finale weer de stelselmatige overgang naar Hatch + Kelly. Wat mij betreft staat deze formule, met die individuen, mijlenver boven alles wat ik in het verleden heb gekend. Na de live-uitzending is er dan ook nog het interessante en onderhoudende 'The Breakaway' met Orla, Lloyd, Blythe en McEwen, maar om één of andere reden kreeg ik dat gisteren niet te zien. Iemand in België/Nederland die het wel kon bekijken via de Eurosport website?
    7 mei 2023
    @wielerfanaat: hoe denk je anders dat Eurosport voor die rechten kan betalen? Het is nou niet bepaald zo dat onze belastingcenten die kant op vloeien. Overigens zijn die reclames meestal precies 3 minuten per blok, en geen 5.

Reacties zijn gesloten.