Antoine Huby moet na gedwongen vertrek bij Soudal Quick-Step vrezen voor toekomst
Huby op archiefbeeld - foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 7 januari 2026 om 08:56

Antoine Huby moet na gedwongen vertrek bij Soudal Quick-Step vrezen voor toekomst

De wielercarrière van Antoine Huby lijkt aan een zijden draadje te hangen. De 24-jarige Fransman werd twee jaar geleden met de nodige adelbrieven binnengehaald door Soudal Quick-Step, maar kon niet blijven bij de Belgische formatie en is begin januari nog altijd op zoek naar een nieuwe werkgever.

Nu de meeste wielerteams vol zitten voor het nieuwe seizoen en de eerste wedstrijden alweer voor de deur staan, ziet de situatie van Huby er niet bepaald rooskleurig uit. Toch houdt de Fransman hoop in een goede afloop. “Helaas heb ik nog steeds niets gehoord. Er zijn wel wat korte gesprekken geweest, maar we zijn nog lang niet toe aan een contract. Maar ik geef niet op, ik blijf erin geloven”, klinkt het in gesprek met Le Télégramme.

“Ik blijf mezelf verzorgen als een renner die al een contract heeft voor 2026. Ik train nog altijd met dezelfde mindset, om zo aantrekkelijk te blijven voor ploegen. Ik doe er alles aan om een ​​contract te krijgen. Als een team contact met me opneemt, ben ik er meteen klaar voor.”

Huby verruilde in de winter van 2023 clubteam Vendée U voor Soudal Quick-Step. Voor de roemruchte Belgische formatie zette de heuvelspecialist zijn eerste stappen als profwielrenner. De Fransman had zich met enkele fraaie uitslagen in de kijker gereden bij het WorldTeam.

Huby reed namens Soudal Quick-Step in dienst van anderen – foto: Fotopersburo Cor Vos

Topresultaten bij de beloften
In de beloftencategorie won hij namelijk de Course de la Paix, een prestigieuze rittenkoers voor U23-renners. Ook werd hij tweede in de Flèche du Sud (2.2) en Luik-Bastenaken-Luik U23. In de Tour Alsace eindigde hij als vijfde in het eindklassement. Eerder maakte hij ook al naam in het veld. Zo werd Huby in 2021 Frans kampioen cyclocross bij de beloften.

In zijn eerste twee profseizoenen liet Huby echter geen onuitwisbare indruk achter. Persoonlijke resultaten bleven uit in 2024 en 2025, maar de puncheur maakte wel van dichtbij de successen mee van kopmannen Remco Evenepoel en Tim Merlier.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
8 Reacties
07-01-2026 10:12
Als je 12e AK Guangxi, 16e Ak Kroatië, 22e Ak Burgos kan rijden, dan behoor je normaal wel in het profpeloton. Wellicht nog ergens bij een Spaans team of Total.

Davy van Groupama heeft onderdag gevonden bij de CT ploeg Nice, dus een stap naar een CT kan ook nog.
    07-01-2026 12:14
    Op zich wel, het is zeker geen slechte renner. Maar het is wel een renner waar waarschijnlijk veel meer van werd verwacht, dat helpt niet. Ook helpt het niet dat hij de laatste 2 jaar toch vrij onzichtbaar is geweest, geen grote puntenpakker is en blijkbaar ook niet als geweldige knecht wordt gezien. Dan zit je toch in een lastig parket.
07-01-2026 09:49
Nee, niet gewezen talent!! Die moet nu partieel buiten zijn invloedsfeer rekening houden met een minder zonnige toekomst!
    07-01-2026 10:29
    Toch gek hoe moeilijk SQ hem aan de praat kreeg?
07-01-2026 09:13
Daar moet een klein frans team toch iets mee kunnen doen?
    07-01-2026 09:32
    Dat zal dan Total moeten worden (gelet op zijn verleden niet onlogisch) want Cofidis en Unibet zitten vol. Meer waarschijnlijk is een CT maar de vraag is of hij dat zelf wel wil aangezien hij dan sportief en vooral ook financieel een hele grote stap terug moet zetten.
    07-01-2026 10:27
    Als de keuze tussen ct en Carrefour is…
    07-01-2026 12:12
    Dan hangt het er helemaal vanaf wie er een salaris betaald waar je van kunt leven....

Reacties zijn gesloten.