‘Froome slaapt tijdens Tour de France in de bus’

vrijdag 12 juni 2015 om 18:15

Na Richie Porte in de Giro, lijkt het tijdens de Tour de France nu de beurt aan Chris Froome om te overnachten in een bus. Ploegleider Dave Brailsford is goed te spreken over de resultaten van het experiment van Porte en verwacht het toe te kunnen passen op Froome.

Porte sliep tijdens de Giro in een camper en hoewel de Italiaanse koers redelijk desastreus voor hem verliep, bevielen deze overnachtingen prima. “Het leverde een duidelijk voordeel op”, zei Brailsford. “We liepen nog wel tegen wat kleine dingetjes aan waar we niet over hadden nagedacht.”

Die plooien zijn inmiddels dus gladgestreken, waarmee de weg naar een overnachting in de bus vrij lijkt voor Froome. “Het is nog niet honderd procent zeker dat we het doen, maar waarschijnlijk wel’, aldus Brailsford.

Dit artikel delen:

50 Reacties

Daan° 12 juni 2015 om 18:20

Dat lijkt me verschrikkelijk als renner zijnde, veel prettiger om met je ploeggenoten samen te zijn…

xistnc 12 juni 2015 om 18:24

Slapen, Daan. Slapen.

NairoQ 12 juni 2015 om 18:28

Ik weet het toch niet hoor xistnc. Wie weet eet hij daar ook, moet hij telkens tegen de zetels praten en wordt hij gewoon buitengesloten. Niet bevorderden voor de teamgeest!

pirazzi 12 juni 2015 om 18:30

Dus de bus staat geparkeerd in de buurt van het hotel waar de andere renners slapen en Froome gaat als enige dat hotel uit om in de bus te overnachten. Volgende ochtend weer gezellig ontbijten met ploeggenoten in het hotel.

climber 12 juni 2015 om 18:35

Als ze bus dan niet blinderen kan iedereen zien of hij niet aan de apparatuur ligt s’nachts. Zonder gein, ik vind het apart. Natuurlijk kan het bevorderend zijn voor de slaap om alleen te slapen, maar waarom dan niet een kamer apart? Of heeft hij er last van om steeds ergens anders te slapen? Dan kan hij maar beter geen wielrenner worden/zijn.

Thoin 12 juni 2015 om 18:40

Dit is een beetje zever toen hij 2de werd in 2012 en won in 2013 sliep hij ook op hotel, ik snap het punt van SKY dus niet

nickdt 12 juni 2015 om 18:47

Dit kunnen ze beter niet bekend maken. Tour de France heeft een geschiedenis met criminelen die stelen van ploegen. Dadelijk stelen ze de bus in de nacht met Froome erin en rijden ze honderd kilometer, waardoor hij niet aan de koers kan deelnemen.

Tokstar 12 juni 2015 om 18:50

Niet erg loyaal tegenover je ploeg vind ik het, iets waar je als kopman toch altijd best rekening mee houdt.

Spruch 12 juni 2015 om 18:54

Experimenteren tijdens de belangrijkste koers van het jaar. Lijkt me nou niet erg handig.

re-cycle 12 juni 2015 om 18:59

Je moet al helemaal niet slapen in het peloton tijdens de tour, maar om zelfs de bus uit te zoeken om te slapen. Zo ga je hem niet winnen Froome

joowii 12 juni 2015 om 19:01

@Spruch:
Nou ja, dat experimenteren hebben ze dus al gedaan tijdens de Giro…

Vind ’t ook maar niks voor de teamspirit, maar kan me wel voorstellen dat je als miljoenenteam niet afhankelijk wil zijn van het humeur van de hotelmanager. Maar ja, het hoort er inderdaad wel een beetje bij als wielrenner.

123poetertjes 12 juni 2015 om 19:03

Als het in de bus van GreenEdge is zie ik hem de eerste etappe wel winnen.

Knaljaas 12 juni 2015 om 19:05

Ik versta het wel. Elke nacht eigen bed, altijd airco… Als je soms hoort in welke erbarmelijke omstandigheden ze terecht komen in de door de organisatie aangewezen hotels…

Roberto 12 juni 2015 om 19:10

Goed voor de teamgeest! Laat de renners die voor je moeten werken maar op die doorgezakte matrassen in vuile hotelkamers liggen en zelf in een luxe mobile-home gaan slapen.

NairoQ 12 juni 2015 om 19:11

De reden dat hij niet in een hotel slaapt is vrij logisch: de hotels die ploegen krijgen tijdens de TdF zijn soms van erbarmelijke kwaliteit. Hoe dat juist komt weet ik niet, maar het is alleszins een feit dat al vaker aangehaald is, dat ze per tour wel één of twee keer op een spijtige verrassing komen te staan met die hotels. Dan vind ik dit wel begrijpelijk…

Spruch 12 juni 2015 om 19:12

@joowii
Daar heeft Porte geëxperimenteerd, Froome niet.

wielertje 12 juni 2015 om 19:13

‘Eigen haard is goud waard’. Lijkt me wel een goed plan. Kan rust geven. Porte verdenk ik er wel van dat hij afentoe bezoek heeft gehad ’s nachts in de Giro. Sky gaat t nu daarom beter in de gaten houden ;-)

Tokstar 12 juni 2015 om 19:18

@NairoQ
Dat klopt, maar dan zou ik toch iets hebben van: iedereen of niemand.

mus van de maasstad 12 juni 2015 om 19:25

Hoe zou Tinkof reageren? In elke aankomstplaats nog ff snel een riante villa kopen voor bertje?

Reynaerde 12 juni 2015 om 19:26

Kan het me alleszins voorstellen. Lijkt me toch een stuk comfortabeler om elke dag in een volledig zelfgekozen bed te liggen, precies op de manier zoals jij het wilt hebben, dan elke dag weer aangewezen te zijn op een bedje bij het lokale (kwalitatief niet altijd even hoogstaande) hotel. En mocht het niet bevallen, kan hij altijd nog alsnog in het hotel gaan liggen.

Chasinque 12 juni 2015 om 20:10

Dit vind ik nou wielrennen 2.0. Het verschil wordt gemaakt door dit soort – op het oog – kleinigheden, maar o zo belangrijke facetten. Maar Lotto NL-Jumbo doet natuurlijk ook al zoiets met Gesinks hoogtetent en -kamer. Alleen is Sky een stuk verder dan Lotto NL hierin, wat leidt tot betere prestaties (tweemaal tourwinst).

ikbenprocycling 12 juni 2015 om 20:37

Wil graag rustig alleen zijn met zijn stuurpen waar hij zijn ogen onderweg niet vanaf kan houden.

Tuubke 12 juni 2015 om 20:46

@Chasinque
Tour 3.0: 200 kampeerbussen op een grote parkeerplaats, 200 buschauffeurs in de file bij de tolpoort op weg naar de volgende aankomst etc.

Striga 12 juni 2015 om 20:49

Ze zijn met 9 man dus er moet er sowieso eentje alleen liggen. Nu is dat dus Froome en hij ligt niet in zn eentje op een hotelkamer maar in een bus. Lijkt me niet veel invloed te hebben op de teamgeest dus.

Kelder is de Man 12 juni 2015 om 20:59

Zie het probleem mbt de teamgeest niet zo. De hele ploeg wil toch dat de kopman de ronde gaat winnen. Lijkt me ook fijn om gedurende de 3 weken hetzelfde bed te hebben ipv een hotelkamer waar beneden tot laat in de nacht nog een bruiloft aan de gang is oid. Maar als ik de foto van die bus van Porte toen zag, passen daar nog wel meer bedden in.

  • 1
  • 2

Headlines

Populair

Materiaalzone