‘Froome slaapt tijdens Tour de France in de bus’

vrijdag 12 juni 2015 om 18:15

Na Richie Porte in de Giro, lijkt het tijdens de Tour de France nu de beurt aan Chris Froome om te overnachten in een bus. Ploegleider Dave Brailsford is goed te spreken over de resultaten van het experiment van Porte en verwacht het toe te kunnen passen op Froome.

Porte sliep tijdens de Giro in een camper en hoewel de Italiaanse koers redelijk desastreus voor hem verliep, bevielen deze overnachtingen prima. “Het leverde een duidelijk voordeel op”, zei Brailsford. “We liepen nog wel tegen wat kleine dingetjes aan waar we niet over hadden nagedacht.”

Die plooien zijn inmiddels dus gladgestreken, waarmee de weg naar een overnachting in de bus vrij lijkt voor Froome. “Het is nog niet honderd procent zeker dat we het doen, maar waarschijnlijk wel’, aldus Brailsford.

Dit artikel delen:

50 Reacties

schipperaar 12 juni 2015 om 20:59

@chasinque
Ze kunnen ook doorslaan, in een bus midden id stad, lekker luidruchtig, zou beter in een (laag)tentje slapen in de buitenlucht, veel beter om te herstellen. Effect van hoogtetent heeft trouwens nog niemand kunnen bewijzen tenzij het op 2500m is.

Verzuurde Benen 12 juni 2015 om 22:22

Hopelijk gaat ie naast slapen ook fietsen.

Michael_ 12 juni 2015 om 22:36

Maakt voor hem niet uit dat hij alleen licht, het is toch maar een robot..

Onie 12 juni 2015 om 22:38

Als je daardoor beter rust/hersteld en in staat bent om 1-2% beter te presteren is het zeker de moeite waard.

betonmolen 12 juni 2015 om 22:48

toendertijd liet de rabobank matrassen meereizen naar de hotels. dus niet alleen de kopman comfortabel slapen maar de hele ploeg. lijkt me dat je daar meer aan hebt dan alleen een fitte kopman gedurende de hele ronde

Omhoog73 12 juni 2015 om 22:57

Samen met Poels in een stapelbed? ;)

krypton 12 juni 2015 om 22:58

@betonmolen
Wie zegt dat Sky dat niet doet? Maar het gaat om meer dan alleen matrassen natuurlijk. Je hoort ook wel verhalen uit de Tour van hele kleine kamertjes, kamers zonder airco etc. Al die kleine dingetjes die irriteren en/of energie kosten proberen ze gewoon te voorkomen. Ik vind het erg logisch dat iemand in zo’n camper gaat slapen en verbaas me er over dat het niet eerder is gebeurd dan dit jaar.

nickdt 12 juni 2015 om 23:01

@Omhoog.
Waarom een stapelbed. Lepeltje lepeltje liggen kan ook.

achtpuntzes 12 juni 2015 om 23:08

heu, ik ben geinteresseerd in de koers maar waar de renners slapen, in een hotel, camper of bus moeten ze maar zelf weten en is in mijn optiek geen nieuws.

ProfrondeZevenbergen 12 juni 2015 om 23:12

Achtpuntzes +1

Omhoog73 12 juni 2015 om 23:15

Straks neemt Laurens ten Dam ook nog zijn busje mee in de tour !

betonmolen 12 juni 2015 om 23:59

@krypton

Dat klopt wat je zegt maar wat ik bedoel is dat het niet om 1 persoon moet gaan maar het hele team.

Jungle Man 13 juni 2015 om 05:19

kan me niet indenken dat kamperen tijdens de tour fijn is

Wim Kruithof 13 juni 2015 om 07:15

Michael_ hij licht?

Verder rare reacties. Wanneer het klimaat, de ruimte of stilte in de bus beter aansluit, lijkt dat plausibel zat.

Het teambuildingsding vind ik een non-argument. Mollema slaapt weliswaar niet in een bus, maar die drukt chronisch zijn snor als solist. Of je hebt Betancur als kopman, die -in de tijd dat jij hard trainde,- vakantie op een costa had.

Froome is een betrouwbare kopman waar het voor loont, om je weg te cijferen. Who gives dan dat 'ie in de bus slaapt…

dutchcycling 13 juni 2015 om 08:01

De bus is toch voor mensen die niet voor het klassement gaan.

Scotty 13 juni 2015 om 08:17

Krypton en Wim +1

john 13 juni 2015 om 08:21

In Nederland mag niet overnacht worden in een camper buiten een camping dus heren van het politie corps er valt geld te halen

DonQuijote 13 juni 2015 om 08:31

Dat is waar John, het mág volgens mij niet. Behalve als het op een camping, een camperplaats of privé terrein is lijkt me.

wolfje 13 juni 2015 om 08:38

@dutchcycling
En voor wielerfans die met een biertje in de hand langs de route staan

Jay 13 juni 2015 om 09:05

Snap al die reacties niet zo. In andere sporten is dit ook al bewezen dat het werkt.
Je hebt 3 weken dezelfde kamer/ omstandigheden ( en zekerheden).
Is het professionaliseren van de sport, hier is ook weer iets te halen. Prima toch, jammer dat wij als Nederlanders hier niet mee komen

Jowinho 13 juni 2015 om 09:12

Vreemd dat Sky daar de eerste mee is, al jaren aan een stuk ploegen aan het klagen dat ze in één of ander vochtig hotel moeten slapen waar de airco niet werkt. En de organisatie kan dat alleen positief vinden. Moeten ze geen hotels meer zoeken :D

vanuit de kantlijn 13 juni 2015 om 09:24

Mag dit overigens wel , renners zijn toch verplicht om in het hotel te slapen dat ze is toegewezen.

TaDo 13 juni 2015 om 10:30

Het rondeboek even goed doornemen en dan de plaatselijke sambaband inhuren voor een uurtje of 2, vanaf 2 uur ’s nachts… Mits natuurlijk pakweg een Gesink of Kelderman de stenen uit de weg rijden..

sven241 13 juni 2015 om 13:44

Elke nacht in een ander hotel slapen hoort gewoon bij de charme van de Tour. Kom op, iedereen heeft met dezelfde omstandigheden te maken. Dan slaapt die weer in een slecht bed, dan lopen er bij de anderen weer muizen. Dit vind ik echt doorslaan.

Coldeportes 13 juni 2015 om 17:34

Professioneel, dat kan maar zo weer 1 of 2% opleveren. De Tour wordt gewonnen in bed, zoals good old Joop al zei. Onbegrijpelijk dat andere ploegen daar nog nooit aan gedacht hebben. Ik blijf het zeggen: wel opletten 's nachts want gemakkelijk om een concurrent uit de slaap te houden (toeterend langs rijden, met de vlakke hand op de bus slaan etc.)

Edit: als het de oude Sauna Diana bus is, komt er van slapen natuurlijk niet veel. Zal wel niet, als het aan mevrouw Froome ligt ;)

  • 1
  • 2

Volg hier

Headlines

Populair

Materiaalzone