Luik-Bastenaken-Luik finisht de komende vijf seizoenen in de stad Luik. Het gerucht deed afgelopen weekend, tijdens de editie die gewonnen werd door Bob Jungels, al de ronde. Sinds 1992 was het kleinere Ans de aankomstplaats voor de heuvelklassieker. De organisatie hoopt daarmee dat de finale van La Doyenne eerder losbarst.
De handtekening is gezet onder een samenwerking die van 2019 tot en met 2024 geldig is voor de mannen- en de vrouwenwedstrijd van Luik-Bastenaken-Luik. Beide WorldTour-wedstrijden zullen finishen in Luik. Waar de nieuwe aankomst komt te liggen, is nog niet bekendgemaakt. In het verleden was de Boulevard de la Sauvenière het decor voor de laatste meters van de monumentale klassieker.
Ans blijft verbonden aan de heuvelklassiekers van de ASO. De start van de Waalse Pijl is volgend jaar in de plaats die ten noordwesten van Luik ligt. De aankomst van de Waalse Pijl voor mannen en vrouwen blijft tot en met 2024 op de Muur van Hoei.
[OFFICIEL]
Classiques ardennaises
🔹#LiègeBastogneLiege DÉPART + ARRIVÉE @ #LIÈGE (2019-2024)
🔸#FlècheWallonne ARRIVÉE @ #HUY (2019-2024)
🔸#FlècheWallonne DÉPART @ #ANS (2019)
Communiqué: https://t.co/69YqxvYQ61 pic.twitter.com/0s9L70labu— Province de Liège (@ProvincedeLiege) 26 april 2018
29 Reacties
Nieuwe sprintkoers is geboren? (Niet te serieus nemen)
Goed om te horen. Zware eindes doden vaak een koers, omdat wielrenners niet het risico durven te nemen stil te vallen. In Ans gebeurd het nog wel eens dat er gewacht wordt tot de laatste heuvel voordat er gesprint wordt. Met een vlakke finish is het voor sterke heuvel/klim mannen juist handig om eerder de koers hard te maken om zo de wat snellere types weg te krijgen voor het einde. Wie weet (en hopelijk) weer koers van de Redoute, en niet pas vanaf de Valkenrots.
Niets over de laatste kilometers in het bijgesloten persbericht. Dat gaat ASO dus nog finetunen. Op zich is handhaving Roche aux Faucons en St. Nicolas te billijken, zeker in vergelijking met de oude finale over de Redoute en de Forges, die te licht is voor het moderne wielrennen.
De AGR achterna. Luik-Bastenaken-Ans wordt Luik-Bastenaken-Luik.
Wat gaaf!
@tvm. Bijna want ze gaan nu starten in Ans, dus het gaat van Luik-Bastenaken-Ans naar Ans-Bastenaken-Luik. Ze keren het parcours dus om
Saint-Nicolas zal er wel echt uit moeten om weer echte finales te krijgen.
Zal je de koers toch zwaarder moeten maken.
Och, kunnen ze nog steeds de weg in Ans en de Cote de Saint-Nicolas opnemen en dan nog een steile finishstraat in Luik opzoeken.
@oscar freire gomez. Er staat dat de Waalse pijl in Ans start. LBL start in Luik.
Voor sommige is een ander taal lezen/begrijpen moeilijk er staat nergens dat ze in Ans vertrekken
#LiègeBastogneLiége DEPART +ARRIVË[email protected]#Liége
@osca freire gomez, nee toch? Ans wordt aankomstplaats Waalse Pijl
Ik bedoel uiteraard vertrekplaats…
Zonde! De finish in Ans was voor publiek echt mooi. Je kon als je net voor de laatste bocht ging staan de renners echt van ver op je af zien komen. Vaak de demarrages en speldenprikken erbij. Nu in Luik finishen is het maar weer afwachten een vlakke aankomst lijkt me ook weinig ideaal.
Voor de slechte lezers onder ons:
Start en Finish LBL 2019-2024 in Luik
Start Waalse Pijl 2019 Ans (elk jaar een andere startplaats)
Finish Waalse Pijl 2019-2024 Huy
Het hangt er natuurlijk wel van af zoals al opgemerkt hoe de finale precies wordt uitgetekend.
Komt de “oude finale” met Redoute en alleen dan nog de Forges terug dan lijkt me een sprint met een grote groep voorgeprogrammeerd.
Ik meen dat men ook toen men in Luik eindigde de Sart Tilman wel eens heeft opgezocht om na de Forges nog wat spanning te krijgen maar weet dat niet meer zeker. Vanaf de Forges naar Luik rijden lijkt me geen vooruitgang, daar moet nog wel 1 heuveltje tussen liggen en die zijn er ook wel.
Is dit gunstig voor Jacobsen of juist niet?
Waar start LBL nou volgend jaar? In Hoei?
@Zjoske
Dat ligt eraan of Jakobsen een frietkot heeft staan in Ans of Luik. Want voor de Wielrenner Jakobsen lijkt mij L-B-L voorlopig nog niet aan de orde. (En hij zit bij Gilbert, Alaphillipe en Jungels in de ploeg)
Heeft iemand al tegen die warrige freire verteld dat de Waalse pijl in Ans start ?
Ans is trouwens net zozeer Luik als dat Diemen gewoon Amsterdam is.
Finish zal volgens mij gewoon weer op de boulevard de la Sauveniere zijn want Luik heeft erg weinig brede wegen op deze na en platte al helemaal niet. Misschien bij het parc d’Avroy wat eraan grenst. De Quai’s zijn uitgesloten want dan krijg je een verkeersinfarct.
Ans is trouwens net zozeer Luik als dat Diemen gewoon Amsterdam is.
Diemen is geen Amsterdam…
Natuurlijk wel, en Voorburg is gewoon Den Haag
@Rhohan, eens. Ik woon in Amsterdam-Oost en Diemen wordt toch echt niet gezien als Amsterdam
Zijn aparte gemeenten en daarom dergelijke formele persberichten. Als Diemen start etappe Binck Bank Tour zou financieren en Amsterdam niet meebetaalt is de naam van de etappeplaats echt wel Diemen.
Het is nieuws dat je wist dat zou komen…