Evenepoel mocht voor 7 miljoen naar INEOS, haalt uit naar Quick-Step en gaat voor Tour-zege bij Red Bull
foto: fotopersburo Cor Vos
maandag 22 december 2025 om 16:58

Evenepoel mocht voor 7 miljoen naar INEOS, haalt uit naar Quick-Step en gaat voor Tour-zege bij Red Bull

Remco Evenepoel denkt dat hij komend jaar Tadej Pogačar kan verslaan in de Tour de France 2026. Dat vertelt hij in een uitgebreid gesprek met Sporza. Daarvoor zal hij wel nog heel veel werk te doen hebben, geeft hij toe. Maar dat hij nood had aan de overstap naar Red Bull-BORA-hansgrohe blijkt uit een gesprek met The Observer tijdens de recente mediadag van de Duitse ploeg.

Na het WK tijdrijden 2023 was Evenepoel naar eigen zeggen op een haar na rond met INEOS Grenadiers. Met alle veranderingen die er binnen die ploeg toen gaande waren, werd de boel vertraagd. Op een bepaald punt kon ik niet echt meer wachten”, vertelt de dubbele olympisch kampioen aan het Britse medium. Volgens The Observer werd de transfer ‘bijna onmogelijk’ gemaakt door zijn toenmalige ploeg Soudal Quick-Step, die een afkoopclausule van zeven miljoen euro hanteerde.

Dat was de Britse ploeg te gortig. Daarom bleef Evenepoel zijn ploeg trouw, iets dat hij een jaar eerder opnieuw deed toen hij voorafgaand aan het WK in Zürich besloot te blijven bij zijn Belgische werkgever. Afgelopen zomer veranderde dat en werd Red Bull-BORA-hansgrohe zijn nieuwe werkgever. “Ik bleef omdat er zaken waren beloofd. Heel veel veranderingen en ik geloofde daarin. Maar op een bepaald punt voelde ik van: ‘oké, dit gaat nooit gebeuren – het is een no-brainer‘. Ik had verandering nodig.”

Evenepoel reed zijn gehele profcarrière tot nu toe bij Soudal Quick-Step – foto: fotopersburo Cor Vos

Pogačar benaderen
Bij Sporza vertelt hij in een uitgebreid interview dat hij denkt dat hij komend jaar de Tour de France kan winnen. “Als alles goed blijft verlopen en als ik een hele goeie winter kan meemaken, goeie stages en de punten waar ik naar op zoek ben in de koersen in het voorjaar. Als ik in Catalonië al kan aantonen dat ik er ben om te winnen zoals ik in 2023 bijvoorbeeld was richting de Giro, dan denk ik zeker dat ik dat niveau zal kunnen halen. Ook met de omkadering die ik hier heb, de ondersteuning en de ploegmaats die hier zijn, al het wetenschappelijke dat er hier komt kijken. Dan denk ik dat er nog veel progressiemarge is.”

Dan moet hij wel voorbij de Sloveense wereldkampioen die sinds 2020 vier keer de Tour de France won. “Ik wil beter zijn dan hij. Dat is heel moeilijk, dat weten we allemaal. Maar dat is de reden waarom ik naar hier ben gekomen. Om die stappen te zetten. Om erover te gaan, erop en erover. Dat zal heel veel krachten kosten, maar ik ben heel gemotiveerd en ik had deze nieuwe stap echt nodig om een soort plafond helemaal open te slaan. Ik hoop erdoor te kunnen boomen dit jaar.”


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
38 Reacties
22-12-2025 18:24
" Ik kan de Tour'26 winnen, ik wil beter zijn dan Pogacar,
erop en erover gaan. "

Ik vrees dat zijn ego extreme proporties begint aan te nemen
en hij de pedalen in zijn hoofd kwijt is, in zijn obsessie om de Tour
te winnen, om dergelijk hoogmoedig statement de wereld in te sturen.

Ook lachwekkend dat hij met geen woord rept over de saaie Deen,
die hij eerst nog moet zien te overklassen, vooraleer hij aan de stoelpoten
van Pogacar kan beginnen zagen.
    22-12-2025 20:17
    3e plek achter Logie en Vinnie lijkt me hoogst haalbare. Moet ie wel Del Toro, Ayuso en consorten voor zien te blijven. Bergop volgt ie ze echt niet.
    22-12-2025 23:24
    Je had liever een interview gehad waarin Remco iets anders zei?
    *Zo Remco, waarom kwam je naar Red Bull?
    -Ja kijk, beter word ik niet, maar hier betaalt men beter. Ik moet nu mijn marktwaarde verzilveren.
    *Heb je dan geen ambitie meer om Pogacar te verslaan?
    -Nee, eigenlijk niet. Ik zal voortaan mijn kalender op die van hem afstemmen zodat ik hem wat kan ontwijken en wat andere wedstrijden kan winnen. In een ronde met Pogacar en Vingegaard is derde nu eenmaal het hoogst haalbare.
    *Daar spreekt, vergeef me mijn woorden, wel heel veel opportunisme en een defaitische houding uit.
    -Neen hoor. Ik kan gewoon niet meer beter worden. Ik rijd mijn tijdritjes, zorg voor wat controverse nu en dan en vervolgens... nog een jaartje of 10 cashen.
    *Maar je bent nog maar 25? Je beste jaren komen er nog aan.
    -Ach, weet je. Op een zeker ogenblik is fietsen een beetje als fabriekswerk. Je tikt in, traint wat, neemt wat deel aan wedstrijden en op het einde van de dag tik je uit. Je leeftijd doet er dan niet zoveel toe.
    *Heb je dan geen dromen meer als wielrenner?
    -Oh jawel! Ik zou graag nog eens wereldkampioen tijdrijden willen worden. Ik zou ook graag eens Parijs-Roubaix en de Ronde rijden. Begrijp me goed, niet met de bedoeling om te winnen hoor: de sfeer eens beleven, een mooie top tien rijden en vooral genieten.
    *Bedankt om tijd te maken voor dit eerlijke interview Remco!
    - Jullie bedankt! Ik heb deze weken ook wat tijd over. Tijdens de kerstperiode neem ik meestal een 10 tal dagen pauze. Goed eten en drinken is tot 2 januari het belangrijkste!
22-12-2025 17:36
“Haalt uit naar zijn ploeg” is weer ruim dichterlijk overdreven…
    22-12-2025 17:56
    In een ander interview doet hij alsof Soudal nog nooit van training op race intensiteit heeft gehoord.
    22-12-2025 19:25
    Ja maar wat hij hier zegt hoorden we al vaker… dat ze te weinig deden om de rondekern rond hem te versterken. Meer zegt hij niet
    22-12-2025 19:49
    Ik vraag me af op welk moment in welke ronde hij ooit niet goed genoeg omringd is geweest waardoor hij onnodig tijd verloor.

    Vooralsnog was hij zelf vaak de faler, en niet zijn ploeg.
    23-12-2025 07:11
    Hij heeft het over "heel veel veranderingen" die beloofd waren maar er niet kwamen - dan vermoed ik dat het vooral ook over de algemene omkadering gaat. Daar wees hij ook al op, nl. dat er nu 200 mensen of zo zijn ter ondersteuning itt een 40-tal bij Quick Step.
22-12-2025 18:53
Ik denk dat ze bij QS blij zijn dat ie weg is. Ondanks zijn resultaten. Hij is ook gewoon een bron van controverse, onrust en gedoe (sommigen noemen het aandacht en goed voor sponsors)
22-12-2025 18:56
Geinige titel.

Wat baten alle omkadering van de wereld, als er één gewoon dubbel zo goed is. Hij kon Pogacar letterlijk niet 1 meter volgen als die aanzet bergop. Evenepoel moet direct overschakelen op eigen tempo. Dat gat (pun intended) krijg je niet gedicht, niet met innovatieve trainingstechnieken, niet met van ploeg te veranderen. Evenepoel is een fantastische coureur, gaat misschien 10 keer goud halen op WK's en OS, maar is gewoon geen pure ronderenner. Heeft zelfs geen aansprekende rittenkoers van een week gewonnen in 7 (!) profseizoenen, of het moest de ronde van Polen zijn.

Schakelen en de Giro doen, zeker als Vingegaard niet meedoet, het is niet het zwaarste parcours, 40km tijdrijden, daar zou het kunnen lukken. En in de zeer voorwaardelijke wijs dat dat al lukt, heb je dan nog 5 jaar om is proberen de Tour te winnen als Pogacar uitvalt, stopt of skipt.

Heeft 6 grote rondes gereden, waar het klassement 4 (!) keer op een enorme ontgoocheling uitdraaide. De overige 2 keer was het fenomenaal, maar zijn enige grote ronde winst is inmiddels 4 seizoenen geleden. Dan moet je toch niet te laks zijn met de kansen die je (nog) krijgt, wetende ook dat Del Toro (nu al) en Seixas over een paar jaar gaan overnemen.
    22-12-2025 20:03
    De feiten en cijfers passen eigenlijk niet bij de grote belofte die Evenepoel ooit was. Toen hij in de jeugd reed leken zijn mogelijkheden onbegrensd, en zou hij "de nieuwe Eddy" worden.

    Maar de realiteit is anders gebleken. Hij blijkt een ijzersterke tijdrijder (wat mij betreft de beste van de huidige generatie, dat onderschrijven de feiten ook), maar blijkt in zowel het eendagswerk als het rondewerk uitstekend maar niet uitzonderlijk. Te kwetsbaar bergop, niet explosief genoeg. En bovenal botst ie op andere, nog betere renners. Met name met Pogi, Vingegaard en VdPoel.

    Toch snap ik wel waarom Ineos hem wilde hebben. Want uiteindelijk hebben zij een hele goede ploeg, maar missen ze een echt speerpunt. En juist dat stukje zou je met Evenepoel kunnen invullen. Zonder garanties op dat allergrootste succes in de grote rondes...
    23-12-2025 06:46
    Haha, zoals ik voorspelde in het verbeterpuntentopic: er is iemand uit zijn winterslaap ontwaakt nu Evenepoel nog eens in het nieuws kwam...

    @Maksiem, kan je even dat ongetwijfeld lange lijstje met wedstrijden delen waarin Evenepoel op de véééééél betere Van der Poel botste? Wacht, ik zal je even helpen: ze reden totnogtoe 56 koersdagen samen. Daarvan ging Van der Poel 2x met de winst aan de haal (rit in de Tour dit jaar en het WK in Glasgow) tegenover 7x winst voor Evenepoel (o.a. WK in Wollongong en Olympische wegrit). Zou het misschien kunnen dat jouw perceptie van de realiteit soms een beetje mank loopt door adoratie voor sommige renners en vooral door de afkeer voor dat kleine mannetje uit Schepdaal?
    23-12-2025 08:40
    Dan vraag ik me toch af waar Evenepoel in zijn carrière al ooit op van der Poel is gestoten ...
22-12-2025 19:47
Toch frappant, 7 miljoen voor Evenepoel was Ineos te gortig. Echter heeft Lidl Trek naar verluidt Ayuso voor 10 miljoen afgekocht van UAE dit jaar. En sterker nog, er wordt nu ook over 7 miljoen voor onley gesproken. Dan heeft Ineos toch een buitenkans laten liggen in 2023.
    23-12-2025 06:14
    Dat moest ik ook meteen denken , eeuwige belofte Ayuso en Oscar only die nog niks bewezen heeft
22-12-2025 18:05
De beste mag altijd winnen, ook Evenepoel. Hij zegt ook dat hij de Tour wilt winnen, dat dat hij ‘em gaat winnen of de favoriet is. Helemaal prima, dus. Hij zal echter eerst moeten laten zien dat hij Vingegaard kan verslaan voordat hij zijn pijlen richt op Pogacar.
22-12-2025 20:25
Vraag me af welke rondetopper "Nee" zou antwoorden op de vraag of hij ooit de Tour kan winnen en Pogacar ooit kan verslaan.
Gelukkig voor die renners wordt die vraag in hun nationale media zelden tot nooit gesteld.
22-12-2025 20:36
Uiteraard is het zijn goed recht om erin te geloven, al is de sprong die hij schijnbaar verwacht wel heel groot.
Voorgaande interviews waarin hij aangeeft dat het de taak van zijn nieuwe trainer(s) is om het verschil met Pogacar weg te werken, duidt erop dat hij er op geen enkel moment rekening mee houdt dat hij fysiek gewoon niet over dezelfde capaciteiten beschikt als Pogacar.
"Het is er, maar het moet eruit gehaald worden".
De toekomst zal echter uitwijzen als dat effectief ook zo is.
Het is een renner met buitengewone capaciteiten, maar dat hij zomaar zo'n stappen kan en zal zetten tov Vingegaard én Pogacar, is mij geenszins duidelijk.
Om nog maar te zwijgen over beter zijn dan laatstgenoemde...
    22-12-2025 21:07
    Vraag me af of hij niet simpelweg al te veel trainingsarbeid heeft gemist door vele blessures. Kun je dat ongestraft blijven overkomen en dat dan weer wegwerken? Kijk ook hoe Wout op grote achterstand is gezet door Mathieu. Begonnen met gelijkaardige capaciteiten, maar de laatste geteisterd door te veel blessures en ziektes.
    23-12-2025 06:19
    Ik snap niet dat jullie vingegaard altijd maar gelijk met pogacar blijven vernoemen. Alsof die op gelijke hoogte zou staan???
    Is inmiddels al bijna 3 jaar geleden dat die zijn laatste tour won en begin nu aub niet over die laatste Vuelta met zijn geannuleerde aankomsten en tijdsopnamen en bijgevolg ook geannuleerd eindpodium . En wat zijn 2e plaatsen in de Tour betreft, ik heb hier al veelvuldig gelezen dat 2 e plaatsen zoals die van Evenepoel op WK,EK en Lombardije van geen enkele betekenis zijn en alzo 0,0 waarde hebben
    23-12-2025 09:22
    @sus: het gaat om de staat van dienst in etappekoersen en GT’s. Daarin is Vingegaard gewoon veel bepalender. De statistieken en uitslagen wijzen dat uit. Daarvoor hoef je met niemand in discussie te gaan. Puur in het AK werk is Pogacar dé man en de Deen volgt daarna.
    23-12-2025 09:31
    Een tweede plek in het algemeen klassement van een grote ronde zegt natuurlijk wel iets.
    Vingegaard is duidelijk minder dan Pogacar maar duidelijk beter dan de rest.

    In eendagskoersen komt er veel meer de factor geluk kijken.
    Terwijl in een grote ronde meestal iedereen wel op zijn plek eindigt.
    23-12-2025 11:13
    Ik denk persoonlijk dat het verschil tussen Pogacar en Vingegaard niet zo groot is als algemeen vermoed, het hoeft maar nét iets te verschuiven qua verhoudingen om met minuten te smijten in loodzware bergetappes.
22-12-2025 22:00
Hij is de beste tijdrijder van deze generatie. Is wrs nummer 3 in klassiekers. Echter komt hij mijns inziens te kort berg op/ als ak man. Ik zie het niet gebeuren dat hij ooit de tour wint. Aankomend jaar sws niet. Dat gat is echt te groot.
23-12-2025 00:25
Holy sh#t, waarom zou je dit roepen? Je kan het zelf hopen of denken, maar waarom met de rest van de wereld delen? Je kan er alleen maar op afgerekend worden.
23-12-2025 01:12
Wel leuk dat hij het in ieder geval serieus wil gaan proberen. Hij zou ook kunnen zeggen dat Poga eigenlijk niet te verslaan is, wat ook zou lijkt te zijn, maar of dat nou leuker is voor de wielersport? Ambities mag je hebben. En talent heeft hij in overvloed.
23-12-2025 11:06
De bravour van Evenepoel mag ik wel. Als topsporter stelt hij mooie doelen. En durft deze uit te spreken!
22-12-2025 21:09
Iemand moet het doen. Desnoods Evenepoel.
22-12-2025 21:24
Ik wil gewoon weer spannende koers zien, meer vraag ik niet.
23-12-2025 07:03
Voor wie geïnteresseerd is in het volledige 31 minuten lange interview, zie de video onderaan volgende pagina:
https://sporza.be/nl/2025/12/16/remco-evenepoel-brandt-van-ambitie-in-2026-ik-kan-de-tour-winnen-en-ik-wil-beter-zijn-dan-tadej-pogacar~1765880485911/
(het stuk over winstkansen in de Tour tegenover Pogacar begint na 22 minuten)

Ik zie het niet gebeuren dat hij de grote stap naar Pogacar zet, zelfs al heeft hij *eindelijk* nog eens een winter, voorjaar en Tour zonder grote valpartijen en ziektes. Zelf noemt hij dat in het interview trouwens ook "heel moeilijk". Maar ik vind het mooi dat hij zich niet bij voorbaat gewonnen geeft en er alles aan wil doen om de kloof alsnog te dichten. Hij zit in ieder geval in het groepje renners achter Pogacar en Vingegaard die kunnen overnemen als het met die twee eens wat minder gaat. Dan heb je sowieso winstkansen, en daar moet je mentaal klaar voor zijn als het zich voordoet. Geloof in zichzelf is daar stap 1 in en dat heeft hij alvast... ;-)
23-12-2025 10:07
In het beste geval zit er idd een wereld van verschil tussen BORA en QS qua omkadering en preparatie, waarmee hij zomaar eens wél op het niveau in de buurt van Pogacar en Vingegaard zit. Zou toch alleen maar leuk zijn?
23-12-2025 11:26
Remco is goed in praten. Dat het af en toe inconsistent overkomt, komt dan natuurlijk door de buitenwereld. Wilde hij nou wel of niet naar Ineos is de retorische vraag. Ik snap ook dat hij vanwege juridische redenen niks kon zeggen maar het blijft een warrig verhaal zo.
23-12-2025 12:24
Natuurlijk doet zijn team ertoe, maar dat is niet de essentie. Voor Evenepoel telt nu maar één ding: uit de ziekenboeg blijven en nooit meer revalideren. Of hij nu voor SQS of RBH rijdt; als hij fit blijft, wordt hij sowieso beter.
Vergeet niet: voor zijn crash in Lombardije (2020) was hij als 20-jarige de evenknie van Pogacar, met 9 zeges op 22 koersdagen. In 2022 bleef hij grotendeels gespaard van pech en pakte hij San Sebastian, Luik, de Vuelta én de regenboogtrui. Zonder die Covid-opgave in de Giro van 2023 was zijn palmares nóg indrukwekkender geweest.
Maar goed, ik weet dat het hier 'bon ton' is om op Evenepoel te kappen, dus ik verwacht weinig bijval. De feiten spreken echter voor zich, en dus mag hij ambitieus zijn.
    23-12-2025 12:55
    Van mij krijg je zeker bijval, maar of hij in 2020 (of zelfs 2019) de evenknie was van Pogacar, durf ik te betwijfelen. Pogi won dat jaar de Tour.

    Verder is Evenepoel natuurlijk een geweldenaar, de beste tijdrijder ter wereld. Maar Pogacar is nu eenmaal nóg beter op de andere terreinen.

    Ik denk dat het voor Evenepoel vooral wat wachten wordt tot Pogi iets minder wordt of zijn motivatie afbrokkelt. En ondertussen meepakken wat ie kan, zoals ie elk jaar wel doet.

    Zonder Pogacar hadden Evenepoel, Vingegaard en Van der Poel alle 3 nog een veel indrukwekkendere erelijst gehad.
    23-12-2025 13:37
    De giro had hij niet gewonnen. Nog voor die ziek werd, reed roglic al weg van hem in de bergen. Vuelta won hij ook door uitvallen van roglic. Roglic kwam al terug ondanks zijn blessure.
    23-12-2025 14:54
    En de volgende dag was hij in een tijdrit van 35 km slechts 1, 2, 4 en 8 seconden sneller dan Thomas, Hart, Küng en Admiral. Zonder Covid had dat verschil minstens een minuut bedragen — of zelfs meer dan twee, zoals enkele maanden later tijdens het WK ITT bleek. Net zo goed had hij de dag ervoor nooit hoeven lossen bij Hart en Roglic als hij niet door Covid was verzwakt.
22-12-2025 20:17
Ik snap best dat Remco denkt dat ie een andere ploeg nodig had om nog verder te groeien.
Tegelijkertijd: Heeft Pogi niet ondanks ipv dankzij zijn ploeg zo goed gepresteerd?
    23-12-2025 10:02
    @ Liz
    Nee , zelfs op WK had hij er net als vorig jaar weer veel aan ondanks dat die voor een ander land uitkomen

Reacties zijn gesloten.