Enorm veel sfeer, maar ook sterke sportieve prestaties: Dit was de Turbo Cross 2025
De Turbo Cross onderging dit jaar een kleine transformatie, maar zorgde ook nu weer voor een waar volksfeest in (ditmaal) Hofstade. WielerFlits zet de verschillende winnaars op een rij.
De Turbo Cross bestaat nog maar twee jaar, maar is in zeer korte tijd uitgegroeid tot een begrip in het veldritwereldje. De ludieke cross werd de eerste jaren georganiseerd bij het avondlicht van Diegem, maar dit keer organiseerde influencer en geestelijk vader Average Rob zijn ludieke veldrit op de Plage Cross van Hofstade. De cross keerde bovendien terug in een vernieuwde vorm.
Vorig jaar werd de Turbo Cross nog in koppels verreden en mochten Bas Tietema en Puck Moonen juichen. Deze keer kregen we verschillende crossen voorgeschoteld in verschillende categorieën: Celebs Men, Celebs Women, Athletes Men en Athletes Women. De influencers werden op die manier van de ex-profs gescheiden. Ook nieuw waren de kortere rondjes en – uiteraard – de nieuwe locatie.
De eerste Turbo Cross ‘nieuwe stijl’ werd gewonnen door Senne Knaven. De profrenster bleek in de categorie ‘Athletes Women’ een klasse apart, want ze begon in Hofstade al snel aan een – naar later bleek – winnende solo. Kim Knaeps en Hanne De Vet mochten mee het podium op.
Bert De Backer leek maandag dan weer op weg naar de zege in de Turbo Cross voor profatleten, maar de voormalig wielrenner werd in de slotfase nog ingerekend door mountainbiker Martin Maes en ex-veldrijder Marcel Meisen. De zege ging uiteindelijk naar de relatief onbekende Maes.
Vervolgens was het de beurt aan de voornamelijk Belgische en Nederlandse bekendheden in de zogeheten ‘Celebrities-categorieën’. De cross bij de vrouwen werd met overmacht gewonnen door YouTuber Myron Koops, terwijl skater en vlogger Samuel De Graef duidelijk de sterkste was in de mannencross.



Reacties zijn gesloten.