Egan Bernal zet belangrijke eerste stappen in revalidatie
foto: Twitter Egan Bernal
vrijdag 11 februari 2022 om 08:23

Egan Bernal zet belangrijke eerste stappen in revalidatie

De revalidatie van Egan Bernal verloopt voorspoedig. De Colombiaanse wielrenner van INEOS Grenadiers, die in januari zwaargewond raakte toen hij tegen een stilstaande bus reed en zelfs op de intensive care lag, kan inmiddels weer lopen.

“Verrassing! Mijn eerste stappen”, laat Bernal weten op sociale media. Te zien is hoe hij, met een flink korset ter stabilisatie van zijn rug, de deur opent en voorzichtig naar buiten wandelt. Daarna laat hij aan de camera weten dat het goed met hem gaat. En dat achttien (!) dagen nadat hij op de intensive care belandde.

Sinds zijn val heeft Bernal diverse succesvolle operaties ondergaan, onder meer aan zijn rug en later nog zijn halswervelkolom. De Girowinnaar liet daarop weten dat de kans 95% was dat hij een dwarslaesie zou oplopen. Op 5 februari mocht hij de IC verlaten en een dag later mocht hij zelfs het ziekenhuis verlaten. Wel volgt hij momenteel een traject bij een revalidatiekliniek om volledig te kunnen herstellen.

RIDE Magazine
17 Reacties
11-02-2022 08:37
Ik ben blij dat hij voor zich kijkt nu, duidelijk een wijze les geleerd!
11-02-2022 08:39
Hoe zit het nu toch met die beenbreuk?
    11-02-2022 09:11
    Dat dacht ik ook,dijbeen en knieschijf gebroken lees ik telkens.Hij kan nu al stapjes zetten ,e
    11-02-2022 09:27
    Vooral ook opvallend dat er helemaal niets te zien is aan zijn benen, geen gips of iets dergelijks. Dit viel mij vooral op in het bericht waar hij zegt herboren te zijn.
11-02-2022 08:49
Lekker zonnetje meepikken in de middag, Jody komt er wel weer!
11-02-2022 09:36
Wat is die vent mager. Poeh!

Dijbeen en knieschijf gebroken lijkt me een fabeltje als je dit zo ziet.
11-02-2022 10:11
Die zit in april weer op de fiets en wint met 2 vingers in de neus de TdF..
11-02-2022 10:18
Even een heel andere ingang puur om een discussie te hebben hierover en niet zozeer op Bernal en/of zijn ploeg gericht :

Nu je met een volledig in de kreukels gereden topwielrenner zit: in hoeverre reikt dan de invloed om er medisch alles aan te doen om te zorgen dat hij/zij optimaal ademend en met zo vlug en krachtig mogelijk ronddraaiende poten weer op de carbonnen bolide terugkeert? Onder het mom van we doen er alles aan om hem zijn oude leven weer op te laten pakken, kan alles dan meer dan alles omvatten?
    11-02-2022 10:40
    Het lijkt me dat dat wel kan, de vraag is denk ik hoe structureel de dopingcontrole nog is bij een dergelijke renner. Je zou natuurlijk ook tijdens de operatie een elektrisch aangedreven kniegewricht kunnen plaatsen. Even opletten dus of we bernal voortaan met een batterypack op zijn rug zien fietsen.
    11-02-2022 10:54
    Het is volgens mij namelijk best een verschil qua insteek, oplappen an sich en oplappen tot wielrenner.
    11-02-2022 11:24
    Ik moest ook denken aan dat beenlengte verschil dat de oorzaak van zijn rugproblemen scheen te zijn. Als hij toch een gebroken dijbeen zou hebben… echter lijkt die breuk fake news en ben ik geen dokter;)
    11-02-2022 13:12
    Volgens mij kan de UCI op papier ook niets inbrengen tegen ineens een steekvlam op de flanken van de Ventoux en gelden er geen begrensde snelheden bergop.
11-02-2022 12:05
Wel een beetje een creepy circus, deze goednieuwsshow. Toch maar even de focus op de revalidatie zou ik zeggen.
    11-02-2022 12:36
    Eens, allemaal beetje teveel van het goede.

    Knieschijf en dijbeen dus niet gebroken wat natuurlijk fijn is voor hem. Betekent dat hij misschien ook sneller op de fiets zit en terug komt op topniveau.
    11-02-2022 18:01
    Snap ook niet waarom hij, en zijn entourage, zonodig willen bewijzen hoe goed alles verloopt… lijkt zo op een rebellenleider die zijn vijanden angst moet inboezemen… beetje overdreven idd, ga snel op bed liggen Egan én… eet aub een boterham méér…
11-02-2022 15:59
Ze zeggen breuken, maar volgens mij gaat het dan slechts over een kleine fractuur waarvan je goed kan herstellen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine