Egan Bernal loopt zware verwondingen op na ongeval op training

maandag 24 januari 2022 om 20:01
Egan Bernal loopt zware verwondingen op na ongeval op training

foto: Cor Vos

Egan Bernal zal lange tijd buiten strijd zijn. De Colombiaan botste maandag tijdens een training in zijn thuisland Colombia op hoge snelheid tegen een stilstaande bus en heeft zware verwondingen opgelopen aan onder meer zijn nek, borstkas en been.

De 25-jarige Bernal was aan het trainen in de buurt van Gachancipá, een plaatsje in het Colombiaanse departement Cundinamarca, toen hij vol op een bus botste. Bernal was met enkele ploegmaats van INEOS Grenadiers aan het trainen op zijn tijdritfiets, maar had volgens de Spaanstalige krant El Periódico te laat door dat een bus voor hem stopte om een passagier te laten uitstappen.

Bernal was bij bewustzijn toen hij werd afgevoerd naar de Clínica Universidad de la Sabana in Bogotá, maar er werd toen al gevreesd voor meerdere botbreuken. De dienstdoende artsen hebben inmiddels via een persverklaring laten weten dat Bernal meerdere trauma’s heeft opgelopen. Zo is de borststreek flink geraakt, net als heel wat spieren, zijn nek én onderbeen.

De tweevoudig winnaar van een grote ronde zal later vandaag nog een urenlange operatie ondergaan. Na de operatie zal Bernal beginnen aan een langdurig revalidatietraject.

Dit artikel delen:

40 Reacties

Tony 24 januari 2022 om 20:12

Vreselijk,het schijnt toch wel een zwaar ongeluk te zijn. Ik hoop dat hij snel hersteld en de Tour kan rijden. Van harte beterschap.

Kannibaal van Schepdaal 24 januari 2022 om 21:02

Naar wat ik lees zal dat hopelijk weer op volle kracht in 2023 worden.

LaDoyenne 25 januari 2022 om 07:53

@Kannibaal van Schepdaal

Ik vrees van niet: nu wordt er ook over een ruggewervel gesproken. En dat bij iemand die al chronisch rugpijn heeft.

Rondje 25 24 januari 2022 om 20:12

Wat ik dus al vreesde.
Over en uit dit seizoen.
Die gaat de Tour echt niet halen.
Laten we hopen dat het sowieso goed komt.
Misschien wel nooit meer op zijn oude niveau????
Ongelooflijk jammer, want leek goed op weg de weg terug naar de top.

rahimns 24 januari 2022 om 21:13

Eerst maar eens afwachten… niet meteen al te dramatisch doen.

Krakowic 24 januari 2022 om 20:19

Wat is het af en toe toch ook een ongelofelijke k-u-t sport..

Murcia 24 januari 2022 om 20:23

Daar gaat zijn seizoen, hopelijk kan hij ook deze tegenslag weer verwerken. Ik wens hem beterschap maar vooral een terugkeer aan de top, ik zie hem het liefst de wapens weer opnemen tegen de Slovenen.

Romāns Vainšteins 24 januari 2022 om 20:27

Ontzettend jammer ,.., dat wordt een lang terugkeertraject waarschijnlijk.

Hoe lang exact en in welke hoedanigheid terugkerend is natuurlijk onbeantwoordbaar.

Michelangelo 24 januari 2022 om 20:27

Dan mag je blij zijn met een positieve coronatest en een gemist wk… om alles in perspectief te plaatsen…

Einde voorbereiding op deel 1 van dit seizoen, hopelijk niet einde carriere. Hij zal mijn bijdragen wel niet lezen, maar ik wens m veel beterschap, en ik hoop dat ie er niks blijvends aan over houdt.

KnightBiker 24 januari 2022 om 20:31

Doet me een beetje denken aan de val van Froome…
hopenlijk niet zo erg als dat want heeft nog teveel jaren voor zich, maar dit seizoen mogen we al blij zijn als hij op de fiets zit en heel misschien de Vuelta haalt.

Etika 24 januari 2022 om 20:34

Hopelijk hebben ze daar een goeie rugspecialist op de recovery.

L. Valentijn 24 januari 2022 om 20:35

Nu kan Egan al in ’22 alles op de Vuelta zetten..

Nee sorry, zo’n lullige opmerking verdient hij niet: ik vind het een buitengewoon fijne coureur en gozer. Hopelijk weten de Colombiaanse doktoren hem volledig op te lappen zodat we Bernal zo snel als mogelijk weer op de fiets mogen zien. Rápida recuperación!

Polleke 24 januari 2022 om 20:39

Zou er een industrietak of sector bestaan waar bijna letterlijk elke dag iemand zijn botten breekt en toch de deuren niet moet sluiten ?

Willem Kieft 24 januari 2022 om 21:53

De NFL.

8910

Polleke 24 januari 2022 om 22:06

American Football , ondanks al die bescherming ? Waar staat het cijfer voor ? Aantal ernstige blessures ?

Romāns Vainšteins 24 januari 2022 om 22:44

Het is iig een postcode in Leeuwarden centrum…

madeinstars 25 januari 2022 om 06:31

In de NFL komen soft tissue blessures veel vaker voor dan breuken. Veel meer gescheurde enkel- en kniebanden en rugproblemen. En hersenschuddingen natuurlijk.

hjjanssen1973 24 januari 2022 om 20:41

Einde seizoen. Lijkt op val van Froome inderdaad, wat betreft verwondingen.

Fausto Roest 24 januari 2022 om 20:45

Uit het medische document wat ik heb gelezen maak ik op dat hij trauma heeft cervicaal (nek) en thoracaal (borst/midden) wat gaat over de ruggengraat. Maar ook trauma aan zijn borst en ledematen. Hij is wel stabiel.

Verder vermelden Colombiaanse media dat hij zijn knieschijf zou hebben gebroken en zijn bovenbeen.

Mystieke_Monnik 24 januari 2022 om 20:57

Echt vreselijk om te lezen. Vreselijk voor hem, maar was imho ook de enige serieuze uitdager in de Tour dit jaar.

Romāns Vainšteins 24 januari 2022 om 21:34

Voor hetzelfde geld mist 1 van de andere topfavorieten die tour vanwege, poeh noem eens wat Corona of zo en belandt de ander reeds in Denemarken in de mongolenwaaier die op 15:39 binnenkomt. Het blijft wielrennen en als AK man ga je trainen, trainen, trainen. Voor liefhebbers is dit verschrikkelijk jammer maar de competitie ziet net zo wel er gewoon al 1 afvallen vh podium. Wie wie uitdaagt weet je pas bij het startschot.

vincenzo 24 januari 2022 om 21:01

Sjongejonge zeg. Lijkt mij einde professionele carrière voor Bernal die al kampte met chronische rugproblemen

Turtlehead 24 januari 2022 om 21:19

Da’s erg. Dat trainen in Colombia is dus ook niet zonder risico’s.
Wel raar dat je in groep traint met TT-fiets, en ook dat je rijdend in een groep op een stoppende bus knalt.

kleomantre 24 januari 2022 om 22:39

Ik gok erop dat de wielrenners fout zaten. Misschien niet in de zin van volgens de verkeersregels wellicht maar in de zin zoals je hier in NL ook meekrijgt bij het lessen voor je motorrijbewijs. Dat is dat je het overgrote deel van de ongelukken kan voorkomen en/of te wijten zijn aan het niet rekening houden met je eigen kwetsbaarheid in het verkeer.

Ivanoviclover 24 januari 2022 om 21:30

heftig. wat is het toch gevaarlijk. hopelijk herstelt hij ervan, wanneer dat ook moge wezen.

Panache 24 januari 2022 om 21:46

Val Froome, einde seizoen, einde carrière… Het uitvergroten van de waan van het moment viert weer hoogtij. Geen idee op welke basis sommige lieden hun conclusies trekken, maar ik wacht de officiële berichtgeving eerst af. Als tegenkracht denk ik ook terug aan Dumoulin op weg naar Huy, Barguil in Zwitserland, de zware crashes van Valverde, Thomas, Uran en anderen die maanden later toch weer een ongekend hoog niveau behaalden. Ik hoop dat Bernal zo’n herstel ook gegund is.

Wheely 25 januari 2022 om 08:28

Vergeet Van Aert en Evenepoel niet.

Limal 25 januari 2022 om 09:22

Helemaal eens, Panache. De ene breuk is de andere niet en we zien wel vaker dat jonge topsporters die de beste zorgen krijgen snel herstellen. Er is ondertussen sprake van een herstelperiode van 4 à 6 maanden, dus hopelijk kan hij in tweede helft van het seizoen terug in competitie komen. Zonder dat resultaten van belang zijn, maar je weet maar nooit dat hij in bvb. de Vuelta al weer meedoet voor ritten of meer. Ik wens het hem in ieder geval toe!

Richard Bender 24 januari 2022 om 22:54

Heel jammer, moet nog zien of die nog niveau terug komt.

En dat op dezelfde dag dat Mathieu van der Poel een (voorlopig) kruis maakt over vroege voorjaar. Nairo en MVP beide smaakmakers, jammer.

Lalsacien 24 januari 2022 om 23:21

Nairo of bedoel je Egan???

Richard Bender 24 januari 2022 om 23:34

Egan natuurlijk sorry zat met mijn gedachten bij zijn landgenoot Nairo, toch de 2 vaandeldragers van Colombia

Dr op en dr over 24 januari 2022 om 23:35

Lees het nu pas. Jammer, erg, erg jammer, want ik ben ontzettend gecharmeerd van onze kleine Colombiaanse vriend. Ik had hem altijd al hoog zitten, maar na z'n monsterrit afgelopen Vuelta was mijn waardering zover mogelijk nog meer gestegen.

Hopelijk hersteld hij voor de volle 100% en zien we hem in het najaar weer terug op de fiets.

Edit redactie: Let op je taalgebruik.

Dr op en dr over 25 januari 2022 om 13:38

Nou, nou redactie overdrijven is ook een kunst hé.

Ik spreek niemand aan, maak niemand uit voor rotte vis, laat iedereen in zijn/haar waarde.

Ik gooide er enkel een Hollandse vloek uit, (die ik vervolgens zelf nog censureerde door bepaalde letters te vervangen met een *), om aan te tonen hoe erg ik hier van baal.

Als jullie dan toch moraal ridder willen spelen, dan zijn er wel tal van andere zaken die je op jullie site kunnen aanpakken, om te beginnen met het infantiele gedoe van sommige leden die elkaar het licht niet in de ogen gunnen wanneer bepaalde renners ter sprake komen. Ik denk dat dit veel storender is dan dat ik één maal in vijf jaar een vloek laat vallen.

Maar prima, de laatste tijd was het voor mij toch al niet zo plezierig meer om deze site nog te bezoeken, want ook de journalistieke waarde holt hier letterlijk achteruit.

Veel succes ermee, mij zal je hier niet meer tegenkomen.

De groeten !

girardengo 25 januari 2022 om 00:39

Dit wens je niemand toe. We zijn liefhebbers van een gevaarlijke sport. Hopelijk herstelt hij volledig. Je leven plannen kan maar tot op betrekkelijke hoogte. Carpe diem.

tdola 25 januari 2022 om 01:06

Triest voor bernal.
Zou dat betekenen als bernal tour niet kan rijden, dat ze bij ineos carapaz wellicht toch naar tour laten gaan ipv giro? Of alle ballen op alleen g. Thomas?

ThorHushovd 25 januari 2022 om 07:02

A yates kopman Tour met G Thomas als reservekopman gok ik.

Aart van Woud 25 januari 2022 om 06:22

Verschrikkelijk dit te lezen. Hoop voor hem dat hij snel herstelt.

vevie 25 januari 2022 om 06:49

Heel zuur. Sterke en op naar een goed herstel! Dan toch Carapaz mee naar de Tour met Thomas?

Dan Hart en Martinez kopman maken in de Giro. Of Adam Yates en Hart.

Mystieke_Monnik 25 januari 2022 om 09:05

Die gaan wel shuffelen. A Yates schiet toch echt tekort als kopman in de Tour. Hij heeft nog nooit podium gereden in een GT en is alweer 29.

Schollekop 25 januari 2022 om 07:19

Verschrikkelijk, en mogelijk einde seizoen van deze sympathieke renner. Toch de voornaamste uitdager van de Sloveense wonderboys die nu helemaal vrij spel hebben.

Laatste nieuws

Materiaalzone

Populair