donderdag 23 juli 2026 om 15:27 Volg in Google

Dylan van Baarle rijdt niet de Tour de France die hij wil: “Mis de laatste procenten”

Video Dylan van Baarle is niet helemaal tevreden met de Tour de France die hij tot nog toe heeft gereden. “Ik rol er op zich goed doorheen, maar ik mis de laatste procentjes nog een beetje”, aldus de Nederlander van Soudal Quick-Step.

“Mis ik”, verbeterde Van Baarle zichzelf, want in de laatste dagen lijkt weinig te halen voor een type als hij. “Als het nu nog moet komen, dan is het wel een beetje laat. Het loopt niet zoals ik van tevoren gehoopt had. Dat is natuurlijk frustrerend, maar ik doe er alles aan om in deze etappes nog iets te laten zien.”

“We hebben met Valentin (Paret-Peintre) natuurlijk nog iemand die mooie doelen heeft met de bolletjestrui. Ilan (Van Wilder) staat nog kort bij een top-tien. En er is nog die rit naar Parijs. Daar moeten we gewoon vol op inzetten.”

Van Baarle rijdt misschien niet de Tour waarop hij had gehoopt, maar zijn ploeg Soudal Quick-Step pakte met Tim Merlier wel drie ritzeges. “Het is natuurlijk supermooi dat we die drie ritten hebben gewonnen. Het is heel anders dan wanneer je voor een klassement gaat. Dan is het de dagen afstrepen, nu was het echt toeleven naar de kansen die er waren.”

Najaar
Hoe het najaar van Van Baarle er precies uit zal zien, weet hij nog niet. Het is bijvoorbeeld nog afwachten of hij het WK zal rijden. “Ik heb er nog niet echt over nagedacht. Het is altijd mooi om je land te kunnen vertegenwoordigen op het WK, maar ik moet wel zien hoe ik hier uit ga komen. Of ik er beter uit ga komen. Want anders wordt het wel vrij lastig.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.