Dylan Groenewegen heeft in de openingsrit van de Tour of Norway zijn zesde overwinning van het seizoen gepakt. De 24-jarige Amsterdammer van LottoNL-Jumbo was in de 186 kilometer lange etappe naar Horten de snelste in een massasprint en maakte zijn favorietenstatus meteen waar. Hij verwees Sondre Holst Enger en Jon Aberasturi naar de overige ereplaatsen. Groenewegen is dankzij dit dagsucces tevens de eerste leider in de Noorse rittenkoers.

Maar eerst moest er nog gekoerst worden. In startplaats Svelvik stonden vandaag 120 renners aan de start van de openingsetappe naar Horten. De vlucht van de dag kleurde geheel Noors met Andres Vangstad, Øivind Lukkedahl, Audun Brekke Fløtten en Erik Nordsaeter Resell. Dit viertal sprokkelde al snel zo’n drie minuten voorsprong bij elkaar.
Bergtrui voor Lukkedahl
Lukkedahl kwam op de twee klimmetjes onderweg als eerste boven en verzekerde zich daarmee van de eerste bergtrui. De 23-jarige Noor van Coop en de 27-jarige Fløtten van Virtu Cycling bleken de sterksten in de kopgroep en begonnen samen aan de laatste veertig kilometer – Vangstad en Resell werden enige tijd later ingerekend door het peloton.
De voorsprong van het Noorse duo liep vervolgens gestaag terug en nog voor het opdraaien van het lokale circuit in aankomstplaats Horten was ook hun ontsnappingspoging ten einde. Een massasprint moest dan de beslissing brengen in deze eerste rit, daarin schoot Groenewegen op overtuigende wijze meteen prijs. De Nederlander mocht ook de eerste leiderstrui aantrekken.
Groenewegen is hard op weg zijn zegetotaal van vorig jaar te evenaren, na vandaag heeft hij nog twee overwinningen te gaan. De sprinter won begin februari al een etappe in de Dubai Tour en schoot vervolgens twee keer raak in de Volta ao Algarve. Daarna schreef hij Kuurne-Brussel-Kuurne op zijn naam en reed hij naar een dagsucces in Parijs-Nice.
28 Reacties
Nu uit Horten en doorstoten.
torenhoog favoriet en vervolgens waarmaken, nice…
Iemand gekeken? Was het een eitje?
Wat een overmacht, zie twitter van tlj.
Hij doet ’t weer die Dylan; die stond te lang droog.
Zo lkkr! 2vingers in de neus en 1 hand op de rug
Hahaha wat een overmacht, bijna lachwekkend hoe groot dat verschil is! Halvorsen perfect gebracht in laatste km maar die weet dit seizoen het nog totaal niet waar te maken.
https://twitter.com/BrainOnWheels/status/996786246570606593?s=19
Hij kijkt zelfs nog even om..
Van Poppel is niet super (wel oké hoor) maar tot nu toe mag lotto Jumbo in handen klappen dat halvorson niet gekomen is
Mooie opwarmer voor wat komen gaat , proficiat met nummer 6 .
Wie waren de 2 lotto’s voor hem als laatste? Jansen en Roosen denk ik?
Mooi. Sprinters moeten winnen.
En hij moest nog een gaatje dichtrijden op Roosen ook.
Wel een lastige flauwe bocht in die laatste paar honderd meter. Sterk van de bowlingbal.
Omkijken bij het winnen van een sprint is een sprinter’s manier om GG EZ te zeggen
Vreemd dat het hele zootje in dezelfde tijd wordt gezet. Er was toch een behoorlijk gaatje tussen de twee pelotons.
Mensen niet overdrijven aub. Hier rijdt geen tegenstand van naam. Alleen als EB Hagen mee zou sprinten.
Jammer, Intxausti direct als DNF. Zal dat nog goedkomen?
@largegnolls
Dat gaatje kwam volgens mij door een valpartij in de laatste 3 kilometer, vandaar geen tijdverschillen in het klassement.
Knappe overwinning. Deze telt gewoon mee.
Mooi dat hij wint, maar dat is hij hier ook aan zijn stand verplicht. Heerlijk om dat over een Nederlandse sprinter te kunnen zeggen, toch lang geleden dat we zo’n sprinter hadden.
Je kan ook duidelijk het verschil zijn met van Poppel, Groenewegen ging gelijk mee met de andere sprinters toen de laatste man van TLJ weg was en is niet bang vroeg aan te gaan, terwijl van Danny Poppel te lang wacht, overvleugeld wordt en daardoor ingesloten komt te zitten. Hopelijk heeft Danny van Poppel ervan geleerd en zien we hem nog winnen deze Giro. Het sprintersveld in de Giro is wel iets beter, maar niet veel beter dan in de ronde van Noorwegen.
Eerste wedstrijd van Beñat Intxausti sinds oktober. Weer opgave. Ik vrees dat dat niet meer goed komt met die jongen. Hoe jammer het ook is.
Boom op de op 2 na laatste plaats in het klassement. Geveld door iets of iemand?
Groenewegen sterk. Lead out wel beetje chaotisch