Dumoulin blij verrast met rood: “Was al op weg naar de bus”

woensdag 26 augustus 2015 om 18:55
Dumoulin blij verrast met rood: “Was al op weg naar de bus”

Foto: Sirotti

Tom Dumoulin baalde kort na de finish van de vijfde etappe in de Vuelta a España dat hij zijn ploeggenoot John Degenkolb niet aan de zege had kunnen helpen. Die teleurstelling was echter maar van korte duur. Tot zijn eigen verbazing kreeg de renner van Giant-Alpecin te horen dat hij door een breukje in het peloton de rode trui overneemt van Esteban Chaves.

“Ik heb het idee dat de huldiging door mij nogal wat vertraging heeft opgelopen”, lachte de Limburger tijdens het flash-interview op Eurosport. “Want ik was eigenlijk al op weg naar de bus, toen ik plotseling over de radio hoorde dat ik de rode trui mocht ophalen.”

Dumoulin had na afloop geen moment aan het rood gedacht. “Het was echt niet het plan vandaag. De bedoeling was om John aan de zege te helpen in de sprint. Dat lukte niet, dus eerlijk gezegd baalde ik stevig. En nu sta ik hier in de leiderstrui. Daar ben ik heel blij mee, zeker na mijn val in de Tour de France.”

Nu hij het rood eenmaal om de schouders heeft, is hij niet van plan dat tricot zomaar aan de eerste de beste af te geven. “Het is een hele leuke, onverwachte verrassing. Maar natuurlijk ga ik nu de rode trui verdedigen. Ik wil hem zolang mogelijk houden en ga hem niet afgeven zonder ervoor te strijden. Dan zullen we wel zien hoe lang dat lukt.”

Dit artikel delen:

39 Reacties

-luka 26 augustus 2015 om 18:58

Tom, van harte jongen! Jammer dat je niet de ploeg hebt om je te helpen, maar je bent een klasbak!

achtpuntzes 26 augustus 2015 om 19:01

@ redactie:
misschien is een nieuwe poll met de vraag: 'tot welke etappe houdt Dumoulin de leiderstrui?' wel leuk? die Nibali kwestie is toch ook al oud nieuws toch?

pirazzi 26 augustus 2015 om 19:03

Eigenlijk was de tijdrit in etappe 17 het voornaamste doel van Dumoulin naast het helpen van Degenkolb maar deze prijzen zijn dus een bonus voor hem.

bakfiets 26 augustus 2015 om 19:04

Nice! ! Is hem gegund hoor!

Rhohan 26 augustus 2015 om 19:20

Hoopvolle blik in de toekomst:
Dumoulin blij verrast met winst van de Vuelta: “Was al op weg naar het WK-tijdrijden”– Nee, ik had ook niet verwacht dat ik Froome en Quintana eraf zou rijden op de Alto Ermita ;)

schipperaar 26 augustus 2015 om 19:42

Ploeg om te helpen heeft ie niet echt maar in Zwitserland moest ie het ook allemaal zelf opknappen, zelfvertrouwen groeit met de dag en ook zijn allroundcapaciteiten.
Spreekt trouwens ook nog accentloos Duits en Frans en poco italiano.

Guushovd 26 augustus 2015 om 19:58

Wat een baas is het toch!

Romāns Vainšteins 26 augustus 2015 om 20:01

'poco italiano'

Nee, piccolo Italiano.

En dat Frans en Duits zit vast wel een accent in hoor..

Rules 26 augustus 2015 om 20:03

Dumoulin wordt stapje voor stapje sterker om uiteindelijk de beste Nederlandse hedendaagse renner te worden. Een kerel met karakter.

nikleb 26 augustus 2015 om 20:08

Beetje vroeg om nu al in het rood te rijden….

tendam 26 augustus 2015 om 20:08

@schipperaar
Hij kan ook nog over water lopen, schijnt…

Dumoulin is de nieuwe Nederlandse-hoop-die-niks-fout-kan-doen. Hopelijk wordt hij als het wat minder gaat niet zo afgebrand als z’n voorgangers. En het is mooi dat hij nu het rood heeft, dan wordt hij min of meer verplicht om voor het klassement te gaan, in elk geval tot hij de trui verliest. Ik ben benieuwd.

AndriesW 26 augustus 2015 om 20:15

Mooi hoor! Het is hem zeker gegund, een tweede plaats inleveren voor een eerste. :-)
Ik ben benieuwd hoe goed hij kan standhouden.

Romāns Vainšteins 26 augustus 2015 om 20:18

De enige reden dat hij niet publiekelijk vliegt is omdat dat wel erg veel lastige vragen oplevert.

jerteg 26 augustus 2015 om 20:21

Jammer dat die tijdrit niet eerder komt, dan had hij zijn voorsprong toch aardig kunnen uitbreiden

Rikkert 26 augustus 2015 om 20:21

Ik denk dat Dumoulin hier zeker wel top 10 kan rijden en misschien nog wel hoger.. De vraag is alleen of dat de moeite waard is met de kijk op het WK.

Romāns Vainšteins 26 augustus 2015 om 20:26

Ik zou als Dumoulin zijnde gewoon voor een rit blijven jagen en het rood als leuke extra zien ipv te verdedigen noodzaak. Zowel realistischer als dat het beter bij het WK aansluit.

TykkeThor 26 augustus 2015 om 20:28

Lekker de trui proberen te verdedigen en als hij eruit wordt gereden is het ook niet erg. Zeker niet gaan forceren voor een eventuele plek bij de top 15 of heel misschien top 10 maar gewoon lekker focussen op de tijdrit en overgangsritten. En dan op naar het WK!

keldermanfan 26 augustus 2015 om 20:31

krijgen we nou weer dat gezeik over een goed klassement van dumoulin

maklukzat 26 augustus 2015 om 20:47

Tuurlijk moet hij die trui verdedigen. Zal niet vaak voorkomen dat een renner in de leiderstrui laat lopen. Maar blijkbaar is het hier op WF wel weer een optie voor sommigen.

keldermanfan 26 augustus 2015 om 21:37

@maklutzat
Ik denk tot dumoulin liever goud heeft op wk tijdrijden dan zich hier kapot reiden voor een leiderstrui

Sonnycolbrelli 26 augustus 2015 om 21:51

Dumoulin gaat hier zeker geen top 10 rijden

Kwibus 26 augustus 2015 om 21:54

En ook op het wk tijdrijden moet je niet rekenen op goud. Vlak parcours en niet technisch. Zal eerder martin worden.

simplex 26 augustus 2015 om 21:55

Ik denk dat blijven gaan voor die rode trui een normale zaak is.
Dus ook voor Tom Dumoulin.
Wordt hij hier zoveel minder van dat hij niet meer kan podiumrijden bij WK ITT ?
Dit parcours lijkt veel beter geschikt te zijn voor de beste tijdrijder op dit moment en Dumoulin beseft dat Tony Martin normaal gesproken een maatje (stapje) te groot zal zijn.
Maar Dumoulin kennende zal hij zich op eigen wijze zodanig focussen en voorbereiden en dat hij altijd alles geeft wat hij in zich heeft.
Misschien beter dat we deze discussie stoppen en het gewoon aan Dumoilin overlaten! ;)

Jay 26 augustus 2015 om 21:57

Super, hoop dat ie hemeen dag of 3 kan houden. Heeft hij die al gehad, geel in de Tour komt ook nog wel eens.
Hoop liever dat ie tijdrit in Vuelta wint en medaille op WK tijdrit, parcour daar is (helaas) meer geschikt voor Tony Martin denk ik.

Wheely 26 augustus 2015 om 22:03

Een soort raar positief verdraaid Karma is dit, we wilden net zijn allen zo graag dat Tom het geel kreeg dat hij nu op verrassende wijze het rood krijgt! Want hij verdient het.

Laatste nieuws

Materiaalzone

Populair