Driedaagse De Panne-Koksijde wordt eendagskoers
maandag 5 februari 2018 om 16:49
Driedaagse De Panne-Koksijde zal in 2018 verder worden ingekort. De profkoers voor de mannen zou aanvankelijk van drie naar twee dagen gaan, maar Sporza meldt dat dit nu is teruggebracht tot één dag.
Eerder werd al bekend dat de wedstrijd een andere plek op de kalender gekregen heeft. In plaats van de week voor de Ronde van Vlaanderen, wordt de wedstrijd nu de week na Milaan-San Remo verreden. Het idee om sprinters in een soort criterium een herkansing voor Milaan-San Remo te geven, kreeg onvoldoende bijval in het peloton. Daarom heeft de organisatie besloten om de tweede dag te schrappen. De wedstrijd voert nu op woensdag 21 maart over een route langs de Noordzeekust van Brugge naar De Panne.
De organisatie zet nu ook in op vrouwenwielrennen. Daags na de mannenwedstrijd rijden de dames een koers die deel uitmaakt van de Women’s World Tour. Organisator Golazo heeft de ambitie om ook de mannenwedstrijd in de toekomst toe te laten treden tot de WorldTour. Volgend jaar wil men opnieuw drie koersdagen organiseren: twee voor de mannen en één voor de vrouwen.
22 Reacties
Dag van de Panne
Zonde van een mooie koers.
Wat jammer, hoorde toch een beetje bij het voorjaar.
Vreemd, juist nu de kalenderplanning meer ruimte geeft om deel te nemen aan de favorieten voor het Vlaamse werk.
Ach, de vierdaagse van Duinkerken is ook zes dagen.
Heel jammer, die 2de sprintrit mocht er wel uit, maar met kasseienrit, een sprintetappe met kans op wind en een korte tijdrit is dit toch een mooie koers waarbij altijd een speciaal type renner naar boven komt
Wel begrijpelijk gezien de trend dat toppers steeds meer weg bleven en alles een mini rvv wordt.
Hoe doen ze het met dvv, weet iemand dat? Die zit toch al week na msr?
Goeie koers om panne te hebben, beter dan in De Ronde of PR :-)
Dit is al een paar maanden bekend.
Triest nieuws, monument in het wielrennen kapot gemaakt. Ik hoop wel van harte dat de koers gewoon de Driedaagse De Panne blijft heten, net als de Vierdaagse van Duinkerken, die eigenlijk een zesdaagse is.
@Mwielerfan De Driedaagse heeft moeten wijken voor Dwars door Vlaanderen die naar de woensdag voor de Ronde van Vlaanderen is verplaatst. Dat wilde de organisatie zo omdat de hun WT-koersen wat beter in elkaar te laten overlopen en in de hoop op een sterker deelnemersveld.
Voor de sprinters of voor de keienvreters?
@platteprijs Hopelijk voor sprinters én keienvreters die ook nog een beetje kunnen waaierrijden. Met een goed parcours en flink wat wind kan het best een aardige koers opleveren.
@platteprijs Accent op de kustlijn volgens Sporza.
Ronduit belachelijk. Cultuurbarbaren
Wie zit hier nu nog op te wachten?
De hele dag door de Moeren draaien en lekker boven de 200 uitkomen zou ik zeggen, ga ik kijken.
Jammer, bij baggerweer een leuke koers altijd. Hopelijk nog wel een ochtend- en middagrit.
Gekte op de voorjaarskalender, Critérium Internationale is zelfs helemaal gesneuveld.
Jammer jammer. Dit was toch een hele leuke wedstrijd. Had helemaal de berg toppers niet nodig om spannend te zijn. Iedereen komt aan bod en 3 type renners kunnen winnen. Geen zware kost nodig. Met een sprint een klassieke rit en tijdrit heb je in de erelijst: Kristoff, Gilbert, Chavanel, Westra, Ekimov… Kittel zou ook kunnen winnen. Echt jammer want dit was een hele goeie formule die geen 20 toppers hoefde.
Jammer, was altijd wel leuk tijdverdrijf in de week voor de RVV, bovendien is het nu allemaal wel erg veel van hetzelfde met ook Nokere Koerse, DdV en de E3….
Met dank aan Wouter Vandenhaute.
Reden ooit top-3 of wonnen: S. Kelly, M. Pollentier, E. Vanderaerden, J. Nijdam, G. Knetemann, A. van der Poel, D. Abdoezjaparov, R. Sorensen, M. Bartoli, J. Museeuw, P. Van Petegem, F. Vandenbroucke, G. Hincapie, L.L. Sanchez, S. Chavanel, B. Wiggins, D. Millar, A. Kristoff, P. Gilbert.
°1977 – +2017