woensdag 8 juli 2026 om 21:20 Volg in Google

De Tour in 15 minuten: “Olav Kooij spreekt met benen, UAE Emirates XRG op slooptocht”

Podcast Tijdens de Tour de France 2026 maken wij iedere dag een podcast. In vijftien minuten praten we je bij over wat je echt moet weten voor de volgende etappe. Vandaag nemen we uitgebreid de aandacht om de bijzondere ritzege van Olav Kooij te duiden en kijken we alvast vooruit naar de Tourmalet-rit van donderdag, waar UAE Emirates XRG vastbesloten is om de sloophamer weer boven te halen.

Debutant en meteen de eerste sprintrit winnen die er is. Kooij levert meteen waar voor zijn geld en bewijst vooral zichzelf een dienst. Lang waren er bij Decathlon CMA CGM twijfels om hem mee te nemen, nadat het Jachtluipaard van Numansdorp lang af te rekenen kreeg met een virus. In de koersen die hij vooraf reed, bewees hij wel meteen zijn waarde. Dat hij nu in de Tour direct zijn gram haalt zal de jongeling goed doen. Mooi was ook het moment waarop Paul Seixas hem feliciteert met zijn ritzege. De druk is er af.

Uiteraard blikken we in deze aflevering ook vooruit naar de rit van donderdag. Dan staat de eerste en meteen ook enige Pyreneeënrit op het programma. Tim Wellens kondigde eerder deze week al aan dat UAE Emirates XRG in de eerste week vol voor één etappe gaat, maar dat ze daarvoor al twee keer hadden gewonnen. Mannen als Seixas en uiteraard ook Jonas Vingegaard en Remco Evenepoel moeten zich weren, want UAE Emirates XRG gaat hen weer bij de keel pakken en proberen die dicht te knijpen. Mis niets!


Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcast-app.
iTunes
Spotify
RSS-feed


Advertentievrij lezen op Wielerflits? Dat kan!


Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.